-

Lyžování Švýcarsko

Davos - Klosters

Vydejte se na pečlivě udržované sjezdové tratě nebo naopak mimo sjezdovky na freeride a užijte si v Davosu ve Švýcarsku to nejlepší lyžování nebo snowboarding

Jungfrau, Eiger, Mönch Region

Odjet během lyžařské sezóny do Jungfrau regionu na lyže nebo kvůli dalším zimním sportů znamená aktivně strávit ve Švýcarsku zasloužené dny volna a odpočinku a užít si atmosféru zdejší zimy

Savognin

Pojeďte do Savogninu a zažijte na vlastní kůži jedinečnou radost z jízdy po těch nejlepších sjezdovkách v Alpách a přesvědčte se sami, proč je lyžování ve Švýcarsku tak žádané

St. Moritz / Engadin

Sjezdové lyžování neodmyslitelně patří k zimní dovolené v do St. Moritzu nebo Engadinu a na zdejších sjezdových tratích si ve Švýcarsku užijí spoustu zábavy jak začátečníci, tak i pokročilí a zkušení lyžaři

Zermatt

Nabídka lyžařských zájezdů a zimních pobytů v Zermattu bývá tradičně široká a aktivně zaměření turisté tak mohou každou zimní sezónu zažívat ve Švýcarsku skvělé lyžování na kvalitních lyžařských terénech

Lyžování ve Švýcarsku - informace

Švýcarsko je známo po celém světě hlavně mezi příznivci zimních sportů. Zdejší lyžařská střediska mají dlouholetou tradici a je to zároveň velice členitá země s největším počtem čtyřtisícových vrcholů (přes sedmdesát). O Švýcarsku se traduje, že je kolébkou sjezdového lyžování a pohled na dech beroucí krásu zdejších Alp zůstane na dlouhou dobu každému návštěvníkovi v paměti.

Lyžařská oblast Švýcarsko - fotografie

Švýcaři si nejvíce zakládají na preciznosti a dokonalosti zimních středisek, které slibují návštěvníkům luxus té nejvyšší kategorie. Vždy perfektně upravené lyžařské svahy s dostatkem sněhu a s nejmodernějším zázemím lákají návštěvníky ze všech koutů světa. Menší nevýhodou je, že za kvalitní služby se platí, a tak při pobytu ve Švýcarských Alpách zaplatíme o něco více než třeba při pobytu v italských Dolomitech. Díky vyšším cenám a kvalitám za které si jsou návštěvníci schopni připlatit, láká do Švýcarska také mnoho celebrit z celého světa, které se zde předvádějí ve svých perfektních výstrojích za sta tisíce. A tak zde můžete narazit třeba na někoho z modelingového světa či pěveckou star.

Jak jsme již zmínili, Švýcarsko je zemí bohatou na čtyřtisícové vrcholy. Matterhorn (4 478 m.n.m.), Monte Rosa (4634 m n. m.), Dom (4 545 m.n.m.), Jungfrau (4 158 m.n.m.) a Eiger (3 970 m.n.m.) patří mezi ty nejznámější. Švýcarské hory rády přivítají nejen lyžaře, ale své tratě si zde najdou také běžkaři, snowboardisté, ale i turisté, kteří chtějí poznat krásu zdejších horských velikánů při procházkách po zimních horských stezkách. Švýcarské Alpy nabízejí rozsáhlé lyžařské areály s vynikajícími podmínkami pro všechny známé druhy lyžování.

Lyžařská oblast Švýcarsko - fotografie

Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější švýcarská lyžařská střediska patří bezpochyby Zermatt. Tento lyžařský areál leží pod horou Matterhorn a lyžuje se zde ve vyšších nadmořských výškách, většinou od 2 500 metrů výš. Díky jeho poloze si mohou zimní nadšenci užívat lyžování po celý rok a perfektní zázemí je v Zermattu také pro milovníky snowboardingu. A pokud si návštěvníci zakoupí skipas s označením International, mohou se vydat na lyžovačku také do sousedních italských středisek.

Městečko Davos je dalším velice navštěvovaným místem především v zimních měsících. Leží v údolí řeky Landwasser v kantonu Graubünden. Proslulo především pravidelným konáním světového ekonomického fóra a pobytem celebrit z celého světa. V okolí Davosu se nacházejí další lyžařské oblasti jako Jakobshorn, Pischa, Schatzalp, Rinerhorn a Parsenn / Gotschna.

Lyžařská oblast Švýcarsko - fotografie

Vrátíme-li se ke Graubündenu je nutno podotknout, že patří mezi největší švýcarský kaňon, který je velmi rozmanitý. Flims-Laax-Falera je dalším střediskem pro zimní sporty, které v něm leží. Lyžaře zde čekají klasické svahy, ale i svahy pro freeriderovou jízdu. Jako novinka je ve středisku otevřena sedačková lanovka, kde jsou sedačky směrovány tak, aby se cestující mohli kochat při jízdě nahoru pohledem na okolní krajinu.

Z tzv. Velké trojky nejznámějších středisek ve Švýcarsku jsme ještě nezmínili St. Moritz (v překladu Sv. Mořic). Lyžařům nabízí 350 km sjezdovek v devíti areálech a přes 150 km běžeckých tras pro milovníky severského lyžování. Sv. Mořic je město, které již po dvakrát hostilo zimní olympijské hry, poprvé v roce 1928 a pak ještě 1948, a několikrát i světový šampionát v alpském lyžování. Z opravdu pestrých možností lyžování vyzdvihněme alespoň nabídku extrémních sjezdů. Dvoukilometrová sjezdovka Olympia v Corviglii nebo pětikilometrový svah Bernina v Diavolezze jsou opravdovou lahůdkou pro opravdu zkušené lyžaře.

Lyžařská oblast Wallis je rájem pro strávení zimní dovolené plné radovánek a her. Až 300 slunečných dní v roce je schopen tento region návštěvníkům nabídnout a kromě lyžování je zde také mnoho kilometrů zimních stezek, které turisty zavedou do nedotčené přírody Walliských Alp. Také zde mohou návštěvníci obdivovat největší alpský ledovec s názvem Aletschgletscher.

Součástí regionu 4 Údolí (4 Vallés) je lyžařské středisko Veysonnaz ležící ve výšce 1350 - 3330 m n. m. K lyžování je zde připraveno celkem 226km sjezdových tratí všech obtížností, kde si opravdu vybere každý. Středisko tvoří devět vesniček a milovníky lyžování zde nejvíce láká sjezd z legendární sjezdovky l’Ours, která byla místem konání Světového poháru.

U Ženevského jezera na západě Švýcarska leží další ze známých a hojně navštěvovaných středisek a sice Les Portes du Soleil. Díky spojení francouzských a švýcarských zimních středisek zaručuje neobyčejný zážitek z lyžování na 650 kilometrech sjezdovek obsluhovaných přes 200 vleky.

A nakonec zmiňme i luxusní lyžarský areál Samnaun. V tomto středisku se konalo první mistrovství světa ve snowboardingu a carvingu. Je zaměřený především na rodiny s dětmi, ale i pokročilejší lyžaři se nemusí obávat, že by zde nenašli vhodnou trať, neboť toto středisko je propojeno s rakouským Ischlem. Shrnuto na závěr - Švýcarsko jsou zasněžené hory, sjezdovky všech kategorií, upravované pěší turistické stezky krajinou, vynikající gastronomie a dobrá nabídka ubytovacích zařízení. K tomu všemu zde panuje vždy skvělá nálada podpořená přátelskostí zdejších lidí. Pokud nám nevěříte, přijďte se o tom sami přesvědčit.