-

Lyžování Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Švýcarsko

Grindelwald

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Grindelwald (Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Švýcarsko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Wengen

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Wengen v Jungfrau regionu ve Švýcarsku aktivně svůj volný čas

Lyžování Jungfrau, Eiger, Mönch Region - informace

Lyžařská oblast Jungfrau se nachází ve východní části Bernské vysočiny. Najdeme zde známá lyžařská střediska Interlaken, Wengen, Mürren a Grindelwald, která jsou obklopená nádherným horským panoramatem a kříšťálovými jezery. Pro celou tuto rozlehlou obalst platí jeden skipas umožňující přepravu lyžařů mezi všemi středisky. Za jednu hodinu se zde přepraví asi 30000 lidí.

Lyžařská oblast Jungfrau, Eiger, Mönch Region - fotografie

Středisko Grindelwald je velmi známé a oblíbené místo s ubytovací kapacitou 10000 lůžek. Zdejší přepravní systém je podpořen horskou dráhou, která propojuje Grindelwald se střediskem Wengen. Najdeme zde jednu z nejobtížnějších závodních tratí vedoucí z Lauberhornu do Wengenu, na které se každý rok koná Světový pohár mužů ve sjezdu na lyžích. Ale jak východní svahy Männlichenu, tak západní svahy Oberjochu přinášejí spíše snadné lyžařské sjezdovky. Dále máte možnost zkusit sjet z ledovce Eiger do Lauberhornu či Klein Scheideggu. Přímo ve středisku Grindelwald nalezneme asi 30 km běžkařských tratí vedoucích rozmanitým terénem. Za zmínku též stojí zajimavý výjezd zubačkou z Klein Scheideggu na vrchol Jungfrau, zde si můžeme vychutnat překrásný výhled na alpské čtyřtisícovky.

Středisko Wengen je 2. nejrozsáhlejším střediskem této oblasti. Nevýhodou je, že zde platí zákaz automobilové dopravy. Stejně tak to platí i pro středisko Mürren. V obou těchto střediscích se jezdí pouze auty na elektriku a saněmi s koňžským spřežením. Každý rok se zde koná Světový pohár mužů. Spolu se střediskem Grindelwald nám nabízí širokou škálu snadných a středně obtížních lyžařských sjezdovek. Pro běžkaře je zde k dispozici asi 10 km upravených tratí v blízkosti Lauterbrunnenu.

Lyžařská oblast Jungfrau, Eiger, Mönch Region - fotografie

Středisko Mürren s ubytovací kapacitou asi 2000 lůžek bylo založeno Brity a je považováno za kolébku sjezdu na lyžích. V roce 1924 zde byl postaven 1. lyžařský vlek a v roce 1931 se zde konal FIS mezinárodní závod ve sjezdovém lyžování. Každý rok se zde koná známý extremní závod Inferno Rennen. Dokonalá přepravní síť zde zajišťuje dopravu bez zdlouhavého čekání. V obalsti Schiltgrat najdeme spíše snadné a středně těžké lyžařské sjezdovky vhodné hlavně pro začátečníky. Schilthorn vám ale také nabízí sjezdovky pro opravdu zkušené lyžaře vedoucích dolů do údolí.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

Jungfrau, Eiger, Mönch Region není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Davos - Klosters, Savognin, St. Moritz / Engadin, Zermatt.

Doplňující informace k lyžování v Jungfrau regionu

Další hotely v Jungfrau regionu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Jungfrau regionu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Jungfrau, Eiger, Mönch Region, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.