-

Lyžování Saas Fee a Saastal, Švýcarsko

Lyžování Saas Fee a Saastal - informace

Slunečné údolí Saas-Fee a Saastal leží uprostřed nejvyšších hor ve Švýcarsku. Absolutní jistota sněhu, mírné a jižní klima, nádherná krajina a původní vesnice jsou přednosti tohoto údolí, a slibují nezapomenutelnou dovolenou ve středisku.

Lyžařská oblast Saas Fee a Saastal - fotografie

Středisko zimních sportů nabízí se svými více než 100 km sjezdovkami něco speciálního pro každého: široké, dobře upravené sjezdovky pro carvisty, „boulovité“ sjezdovky pro experty, ploché sjezdovky pro začátečníky. Velké plus této lyžařské oblasti v Saastalu je absolutní záruka sněhu.

Díky vysoké nadmořské výšce sahají sjezdovky až do 3600 m.n.m. a ledovcový skiareál slibuje zábavu na svazích zaručeně po celý rok. Všechny sjezdovky, které nevedou přes ledovec, jsou zasněžovány 50 zařízeními. Sjezdy do údolí jsou sjízdné až do konce sezóny.

Lyžařská oblast Saas Fee a Saastal - fotografie

Běžkaři se mohou těšit na nabídku stop kolem Saas-Fee, které měří celkem 32 km nebo na 6 km dlouhou vysokohorskou trasu, která vede v nadmořské výšce 1800 – 2000 m a klade vysoké nároky na fyzickou kondici.

V létě, když v údolí řeky Rýn panují vedra, můžete v lyžařském středisku Saas-Fee za těch nejlepších podmínek lyžovat i jezdit na snowboardu. Až 20 kilometrů různých sjezdovek nabízí ledovec a slibuje tak skvělé lyžování při příjemných teplotách i v létě. V letních měsících zde také trénují národní a mezinárodní lyžařské týmy.

Lyžařská oblast Saas Fee a Saastal - fotografie

V létě a především na podzim, se v Saas-Fee setkávají snowboardisté. Ve snowparku najdou dva kickerliny, tři malé a tři velké kickery s 5 a 9 metrů dlouhým tablem a cornerem. Uprostřed se nachází také halfpipe. Pořádají se také různé soutěže v boardcrossu. Chill-Zone s hudbou a lehátky je umístěna hned pod U-rampu a zve k odpočinku.

Allalin je nejvýše položená lyžařská oblast v okolí Saas-Fee. S podzemní dráhou „Metro Alpin“ se dostanete až na vrchol k otáčivé panoramatické restauraci a ledovému pavilonu ve výšce 3500 m.n.m. Pokud opustíte areál Allalin a vydáte se panoramatickou trasou, dostanete se k náročnějšímu areálu Längfluh. Široké ledovcové sjezdovky jsou ideální pro dlouhé oblouky - opravdovou zábavu pro všechny milovníky carvingu.

Lyžařská oblast Saas Fee a Saastal - fotografie V údolí Saastal jsou srdečně vítány také rodiny s dětmi. Prázdninové středisko Saas-Fee proto také získalo od švýcarského sdružení pro cestovní ruch pečeť kvality „Rodiny vítány“ ( Familien willkommen). Dětské hotely a rodinně-přátelské hotely, apartmány a restauracé malé i velké hosty opravdu rozmazlují. Nabídka pro rodiny s dětmi zahrnuje nejen ubytování, ale také různé aktivity.

Dětský Funpark potěší určitě každého prcka, protože se zde děti učí lyžovat hravou formou. „Kouzelný koberec“ usnadňuje cestu nahoru, slalom se projíždí s legračními figurami a sněžný kolotoč táhne děti kolem dokola. O zvláštní zážitek se postará vysoko položené hřiště v údolí, které leží na vrcholku Kreuzboden ve výšce 2400 m.n.m., vysoko nad Saas-Grund.

V zimě profituje vysokoalpské údolí z vyšší nadmořské výšky a nabízí tak absolutní záruku sněhu. Kromě zábavy na sjezdovkách až do výšky 3600 m, se návštěvníkům nabízí také široká škála obchodů a aprés-ski. Kromě lyží můžete také vyzkoušet zimní procházku, curling nebo večerní sáňkování, v Saas-Fee se určitě nebudete nudit.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

Saas Fee a Saastal není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Davos - Klosters, Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Savognin, St. Moritz / Engadin, Zermatt.

Doplňující informace k lyžování v Saas Fee nebo Saastalu

Další hotely v Saas Fee nebo Saastalu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Saas Fee nebo Saastalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Saas Fee a Saastal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.