-

Lyžování Savognin, Švýcarsko

Savognin

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Savognin (Savognin, Švýcarsko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Savognin - informace

Lyžařské středisko Savognin leží na tranzitní trase v srdci údolí Surses nebo také mezi městem Tiefencastel a průsmyky Julier a Septimerpass, v krásném švýcarském kantonu Graubünden. 7 vleků a 3 sedačkové lanovky zvládne za hodinu přepravit na vrchol až 13 700 lyžařských a snowboardových nadšenců.

Lyžařská oblast Savognin - fotografie

Sedačkové lanovky vedou z údolí (1200 m.n.m.) ve 3 částech až do výšky 2670 m.n.m. na horu Piz Martegnas, která je lyžařskou oblastí první třídy. Z vrcholku se vám naskytne krásný výhled na lyžařský areál pod vrcholem Piz Cartas (2713 m). Celkem je v oblasti 80 km sjezdovek, z nichž je 10 km těžké, 37 km středně těžké a 33 km lehké obtížnosti. Do lyžařského střediska Savognin se dostanete autem nejlépe po dálnici A 13 na Chur, odkud pokračujete dále na Tiefencastel a pak po silnici N 3 na Savognin.

33 km sjezdovek označených modře dává začínajícím lyžařům a snowboardistům dostatek příležitostí, pohodlně si zde vyzkoušet své první obloučky na sněhu. Celý lyžařský areál se dá projet jen po modrých sjezdovkách, aniž byste někde museli použít sjezdovku náročnější. Nádherný sjezd pro začátečníky je z Piz Martegnasu č. 15 a poté č. 21 k lyžařskému vleku Radons.

Lyžařská oblast Savognin - fotografie

Pokud se jako začátečník budete cítit na lyžích již trochu bezpečněji, můžete se klidně vydat i na červené sjezdovky, třeba na sjezdovku č. 16, která vede přes modrou sjezdovku č. 15. Pro ty nejmenší je připravena v údolí a u vleku Radons cvičná plocha s dětským vlekem.

Ti zkušenější sportovci mohou vyzkoušet své lyžařské umění v Savogninu na 37 km sjezdových tratích. Pod vrcholkem Piz Cartas najdou široké a upravené sjezdy do Radons (výškový rozdíl 800 m). Skvělé sjezdovky jsou také z Piz Martegnasu do údolí, obzvláště Martignas č. 7, Fis sjezdovka Fugna č. 5 nebo Lass č. 1. Ta nejdelší sjezdovka vede z Piz Cartasu přes Somgant do Savogninu, měří 11,5 km a překonává výškové převýšení 1500 metrů.

Lyžařská oblast Savognin - fotografie

Pouhých 10 km černých sjezdovek nedává zkušeným lyžařům moc příležitostí. I ti méně zkušení zvládnou na lyžích široké sjezdy pod Piz Martegnas nebo černé sjezdovky Pro Spinatsch č. 4 (3 km dlouhá, výškový rozdíl 512 metrů) a Crest´ Ota č. 22. Ty nejkrásnější svahy s hlubokým sněhem a oblasti pro freeriding leží mezi Piz Martegnas - Somant mezi Tgeps - Radons a mezi Piz Cartas - Radons.

Ideálním místem pro setkání snowboardových nadšenců je funpark Tigignas. Má sjezd o délce 300 metrů klesání, mezitím halfpipe a zábavnou nabídku jako třeba Airboard, Skifox, Snow-Cycle nebo Captain Avalanche. Zatímco nezkušení snowboardisté si mohou zlepšovat svůj styl na všech modrých sjezdovkách, ti zkušenější vyrazí na černé svahy Pro Spinatsch a „Crest´ Ota“.

Lyžařská oblast Savognin - fotografie

Savognin je perfektním rodinným lyžařským střediskem. Především o ty nejmladší je skvěle postaráno. Profesionální lyžařští instruktoři se v dětském klubu Pinocchio Club dobře postarají o děti již od 2 let věku. V údolí mohou dětí svoje první zkušenosti získat na cvičné louce se 2 vleky („kouzelnými koberci“) a v dětském světě Kinderland.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

Savognin není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Davos - Klosters, Jungfrau, Eiger, Mönch Region, St. Moritz / Engadin, Zermatt.

Doplňující informace k lyžování v Savogninu

Další hotely v Savogninu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Savogninu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Savognin, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.