-

Lyžování Val d'Anniviers, Švýcarsko

Lyžování Val d'Anniviers - informace

Lyžařská oblast Val d´Annivers se nachází v blízkosti údolí Rýna a patří k opravdovým alpským klenotům. Najdeme zde asi 230 km dobře držovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 44 lanovkami a vleky. Na své si zde přijdou jak milovníci hlubokého sněhu, na které tu čeká nepřeberné množství možností zábavy, tak i freestylisté ocení například lyžařský areál Zinal. Většina zdejších středisek je propojena pouze z části, ale i tak zde platí jediný skipas.

Lyžařská oblast Val d'Anniviers - fotografie

Již zmínený skiareál Zinal naleznete na konci údolí. Další krásný skiareál Grimetz vám nabídne jak sluneční paprsky, tak nádherné a útulné kamenné a dřevěné domy. V areálu Zinal je vám například k dispozici sjezdovka Piste du Chamois, která určitě stojí za zdolání. Odtud se pomocí kabinové lanovky dostanete do lyžařského areálu Grimentz, kde na začátečníky a malé děti čekají krásné ploché terény.

Pokud budete chtít, můžete zajít do horské chaty Bendolly na vynikající koláč s malinami, který vám dodá spousty energie. Hned vedle lyžařských sjezdovek zde naleznou uplatnění i freestylisté. Lyžařská sezóna zde začíná v polovině prosince a končí až v polovině dubna.

Lyžařská oblast Val d'Anniviers - fotografie

Opravdovým lákadlem je zde dlouhá lyžařská sjezdovka Lona, jejíž počátek nalezneme ve výšce 2900 metrů a nadále budeme pokračovat částečně pozvolnými a částečně prudkými svahy vedoucími až dolů do vesnice. V lyžařském areálu Zinal navíc ještě najdeme krásný dětský svět, snowpark a místo ideální hlavně pro freestylisty.

Za tu nejkrásnější sjezdovku je zde považována Piste du Chamois, jejíž vrchol začíná v nejvyšším bodě Zinale a pokračuje dolů do střediska Grimentz. Začátečníci se mohou těšit na snadné sjezdovky v lyžařských střediscích St. Luc - Chandolin a Vercorin. Běžkaři se mohou těšit na 29 km tratí vedoucích okolo Grimentzu, Vercorinu a Zinalu.

Lyžařská oblast Val d'Anniviers - fotografie

Pokud se budete chtít večer jít někam pobavit s přáteli, určitě doporučuji snowbar Chez Florioz nacházející se ve Grimentzu a diskotéku L´Alambic. Z dalších aktivit tu na vás čeká snowball, paraglidind, zimní turistika, metaná, let a rogalu, jízda na saních taženými koňmi, tenis, solárium, kulečník, bruslení na ledě, sauna či sáňkování.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

Val d'Anniviers není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Davos - Klosters, Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Savognin, St. Moritz / Engadin, Zermatt.

Doplňující informace k lyžování ve Val d'Anniviers

Další hotely ve Val d'Anniviers naleznete na stránkách, které se na lyžování ve Val d'Anniviers dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Val d' Anniviers, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.