-

Lyžování 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz, Švýcarsko

Lyžování 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz - informace

Lyžařská oblast 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz se nachází na jihu Švýcarska poblíž města Sion. Dominantou této oblasti je hora Mont Fort s nadmořskou výškou 3330 m, z které je nádherný výhled na přilehlé alpské obry Matterhorn-Monte Rosa, Mont Blanc a Jungfrau. Zdejší lyžařský areál disponuje 331 km dobře upravených lyžařských sjezdovek a 79 km neupravených tratí. Kvůli rozsáhlosti je tato oblast rozdělena do dvou částí. Východní se nazývá La Printze a jejím centrem je vesnička Veysonnaz, na západní části je centrem vesnička Verbier. I když se obě tyto části nacházejí ve stanici Tortin, tak cesta mezi nimi je trošku zdlouhavější.

Lyžařská oblast 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz - fotografie

Ty nejlepší a nejdelší tratě se táhnou z již zmiňované hory Mont Fort přes Col des Gentianes do vesničky Verbier a některé vedou dokonce až do Le Chable. Nejnáročnější černá sjezdovka vás dostane do Tortinu a do Siviezu. Další lyžařské sjezdovky a lanovky se nachází nad vesnicí Verbier. Odtud se táhnou spíše méně náročné svahy, vhodné pro středně pokročilé lyžaře, přes Savoleyres do vesnice La Tzoumaz.

Na východě lyžařského areálu 4 Valleés - Verbier / Nendaz / Veysonnaz doporučujeme využít možnosti zalyžovat si na tzv. Medvědí sjezdovce, na které se v minulosti jel závod Světového poháru. Vesničku Nendaz si oblíbili milovníci klidného lyžování a rodiny s dětmi díky jeho nenáročným svahům. Pokud jste vyznavači snowboardingu, tak je pro vás připraven velký funpark v okolí stanice La Chaux a také tu najdete dalších šest menších snowparků v okolních vesničkách. Pro zajímavost se zde koncem března koná závod nejlepších snowboardistů na svahu hory Bec des Rosses. Běžkaři ocení 30 okruhů s vysokou zárukou sněhu a v Brusonu jsou dokonce stopy kde se pořádají mezinárodní závody v běžkách. Po náročně stráveném dni můžete zajít do restaurace, baru, navštívit fitness, solárko, sauny či si jen tak zaplavat.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Davos - Klosters, Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Savognin, St. Moritz / Engadin, Zermatt.

Doplňující informace k lyžování v 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz

Další hotely v 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz naleznete na stránkách, které se na lyžování v 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně 4 Vallées - Verbier / Nendaz / Veysonnaz, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.