-

Lyžování Arosa, Švýcarsko

Lyžování Arosa - informace

Na konci údolí Schanfigg severovýchodním směrem od Zürichu najdeme lyžařskou oblast s názvem Arosa. Je to místo naplněné sluncem, odpočinkem a relaxováním. Zdejší široké spektrum lyžařských sjezdovek přitahuje lyžaře všech zkušeností. Milovníci freestylu si určitě zamilují svahy na Brüggerhornu, snowboardisté zase funpark "Snow Drop" v blízkosti Tschuggenu a rodiny s dětmi jistě ocení zdejší péči o ty nejmenší lyžaře. Místní zajímavostí je hotel Tschuggen, který byl postaven v hoře a najdeme zde překrásnou horskou oázu osvětlenou slunečním svitem.

Lyžařská oblast Arosa - fotografie

Arosa byla v minulosti známa spíše jako lázeňské místo pro osoby s onemocněním plic. Později byla ale objevena zimními sportovci a stala se ideálním místem pro strávení zimní dolovené. Celá oblast je lemována zalesněnými svahy a majestátními vrcholky hor Weisshorn, Brüggerhorn a Hörnli. Máte zde zajištěno úžasné lyžování na mírných a středně obtížných lyžařských sjezdovkách v celkové délce 70 km. Nemusíme se zde obávat front, protože se zde nachází hodně širokých svahů, hlavně na Hörnli. Pokročilý lyžaři mohou využít červené sjezdovky vedoucí okolo horské chaty Sattel do Tschuggenu. Zkušení lyžaři mají naopak k dispozici černou závodní sjezdovku končící u chaty Carmenna. A pokud se dostanete až na vrchol Weisshorn zcela jistě Vás uchvátí nádherný výhled na zdejší panorama.

Vrcholek hory Brüggerhorn leží trošku stranou, ale najdeme zde jak svahy s hlubokým sněhem, tak i mírnou sjezdovku vedoucí do Prätschli. Prätschli je ideálním místem pro začátečníky, protože se zde nachází pouze zasněžené louky. Pro vyznavače severského lyžování je k dispozici asi 25 km tratí vedoucích nádhernou krajinou. Pokud nebudete chtít trávit den pouze na lyžích je tu spoustu dalších sportovních možností. Můžete například vyrazit na procházku po dobře značených turistických trasách, podniknout výlet na sněžnicích a pro ty odvážnější je zde též možnost nordic walkingu. Zdejší sáňkařské dráhy Vám přinesou spousty legrace a bruslení na ledě na otevřeném kluzišti či zimním stadioně je skvělým zážitkem pro všechny věkové skupiny.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

Arosa není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Davos - Klosters, Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Savognin, St. Moritz / Engadin, Zermatt.

Doplňující informace k lyžování v Arose

Další hotely v Arose naleznete na stránkách, které se na lyžování v Arose dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Arosa, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.