-

Lyžování Engelberg, Švýcarsko

Lyžování Engelberg - informace

Lyžařské středisko Engelberg (3300 obyvatel) leží v nadmořské výšce 1.050 m. Výletním cílem č. 1 je zde hora Titlis, na kterou vede světově známá otočná kabinová lanovka, která vám umožní nádherný výhled na Alpy. Nabídka pro sport a volný čas je zde široká a zejména okolní hory zvou k pěší turistice, cykloturistice a v zimě hlavně k lyžování. Večer je návštěvníkům k dispozici mnoho restaurací, aprés-barů, nočních klubů a show.

Lyžařská oblast Engelberg - fotografie

V zimě, která zde trvá od listopadu až téměř do začátku června, nabízí toto vysokohorské údolí vše, co ke sněhu a zimnímu sluníčku patří. Přes 20 lyžařských vleků a lanovek, 82 km sjezdovek, více než 2000 metrů převýšení a až 12 km dlouhou sjezdovku. Můžete zde vyzkoušet slalom, carving nebo snowboarding v hlubokém sněhu, i jízdu v boulích. Samozřejmostí jsou klasické sjezdovky pro celou rodinu, trasy pro běžky nebo sáňky. Další nabídkou je ice climbing (lezení po ledové stěně), pěší turistika, při které můžete využít celkem 36 km dlouhých tras, bruslení nebo krytý bazén.

I v létě je v Engelbergu mnoho možností pro pěší turisty, cykloturisty nebo příznivce horolezectví. Jezera se přímo nabízí ke koupání, rybaření, nebo potápění. Na golfovém hřišti máte skvělou příležitost pracovat na svém handicapu. Ve středisku je připravena i řada adrenalinových aktivit –speleologické výpravy, bungee jumping, canyoning, nebo třeba let na rogalu.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

Engelberg není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Davos - Klosters, Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Savognin, St. Moritz / Engadin, Zermatt.

Doplňující informace k lyžování v Engelbergu

Další hotely v Engelbergu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Engelbergu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Engelberg, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.