-

Lyžování Davos - Klosters, Švýcarsko

Davos

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Davos (Davos - Klosters, Švýcarsko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Davos - Klosters - informace

Lyžařské středisko Davos je jedno z nejznámějších švýcarských středisek, leží v nadmořské výšce 1560 m a má 13 300 obyvatel. Davos je největší horské středisko v Evropě, ve kterém najdete téměř vše. Od rustikálních horských domků až po renomované speciální restaurace, od útulných hotelových barů po mondénní diskotéky, od divadel a koncertů až po night-show nebo casina.

Lyžařská oblast Davos - Klosters - fotografie

Davos se svými 315 km sjezdovek je opravdový ráj pro všechny lyžaře a snowboardisty z celého světa. Nejmodernější vleky a lanovky jsou zde v 5 lyžařských oblastech a pro běžkaře je připraveno celkem 75 km tratí. Každoročně se zde koná Světový pohár na běžkách, turnaj v ledním hokeji, rychlobruslařské nebo snowboardingové závody.

2 lyžařské a 3 snowboardingové školy s více než 250 učiteli umožňují malým i velkým zájemcům se naučit s profesionální pomocí různé sněžné sportovní aktivity. Vedle klasického lyžování je to např. carving, jízda v hlubokém sněhu nebo na firnu. Pro zimní procházky je zde připraveno 84 km turistických tras.

Lyžařská oblast Davos - Klosters - fotografie

V létě jsou zde skvělé podmínky pro pěší turistiku, např. na vrchol hory Jakobshorn, odkud je nádherný výhled na okolní vrcholky. Jako další možnosti se zde nabízí 500 m dlouhá skluzavka Schatzalp na speciálních sáňkách, 18ti jamkové golfové hřiště, trasy pro horská kola, squash nebo tenis.

Švýcarské středisko Klosters (4000 obyvatel) leží v nadmořské výšce 1206 metrů uprostřed romantické horské krajiny Prättigau. Klosters si udržuje svůj původní charakter a je pro všechny cestovatele a rodiny ideálním místem pro odpočinek, ale i s řadou příležitostí pro sportovní aktivity a kulturní vyžití.

Lyžařská oblast Davos - Klosters - fotografie

V lyžařské oblasti Klosters/Davos najdou v zimě milovníci sjezdu, carvingu, snowboardingu i snowbladu skvěle upravené sjezdovky, ale můžou si zde vyzkoušet i jízdu v hlubokém sněhu. Legraci můžete zažít i při sáňkování nebo snowtubingu. Také pro běžkaře je zde připravena spousta upravených tratí.

V létě jsou hosté v Klosters srdečně zváni na tradiční letní koncerty a folklorní akce. Rodiny s dětmi mohou využít výhodné rodinné pasy s atraktivní nabídkou jako třeba hlídání dětí v různých miniklubech, jízdy na horské železnici zdarma a mnoho dalšího. S hajným se můžete vypravit do výlet do lesa, nebo se můžete vydat na túru a třeba navštívit alpskou sýrárnu.

Lyžařská oblast Davos - Klosters - fotografie

Doporučujeme všem navštívit lázně Serneus s vodou tepou 34 ° C, kde je k dispozici i solárium, sauna, masáže a jiná léčebná zařízení s lékařskou péčí. Pro hosty ubytované v Klosters jsou místní autobusy při návštěvě koupelí a muzeí zdarma.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

Davos - Klosters není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Savognin, St. Moritz / Engadin, Zermatt.

Doplňující informace k lyžování v Davosu

Další hotely v Davosu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Davosu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Davos - Klosters, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.