-

Lyžování Zermatt, Švýcarsko

Täsch bei Zermatt

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Täsch bei Zermatt (Zermatt, Švýcarsko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Zermatt

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Zermatt v Zermattu ve Švýcarsku aktivně svůj volný čas

Lyžování Zermatt - informace

Na konci 30 km dlouhého údolí Nikolai v západní části Švýcarska leží lyžařská oblast Zermatt. V její blízkosti najdeme nejvíce fotografovanou horu na světě, Matterhorn. Téměž jedna třetina čtyřtísícovek v Alpách je seskupena kolem této oblasti, která je neustále navštěvována horolezci z celého světa od roku 1865, kdy byl poprvé zdolán právě Matterhorn. Zdejší hotely a restaurace jsou prvotřídní, a lyžařská oblast nepatří pouze k těm nejvyšším v Alpách, ale je také jedním z nejvyspělejších a nejrozvinutějších míst na světě, zajišťujících vzrušující sportovní zážitky na nejstrmějších svazích světa.

Lyžařská oblast Zermatt - fotografie

Kromě úžasných svahů nabízí také ideální podnebí. Až 300 slunečných dnů v roce a velice čistý vzduch, díky zákazu vjezdu automobilů (kromě záchraných složek), je dalším velkým plus této oblasti. Zermatt je vysoce rozvinuté turistické středisko uprostřed mimořádně krásné alpské přírody. Z větší části oblast tvoří přírodní rezervace mezinárodního významu. Najdeme zde mnoho kilometrů turistických stezek vedoucích přes nádherné horské masivy, z nichž některé jsou pokryty ledem.

Lyžování a snowboarding je možné provozovat po celý rok díky poloze ve vysoké nadmořské výšce a skvělému umístění v Alpách. 275 km lyžařských sjezdovek s neomezenou možností lyžovat na svazích mezi Švýcarskem a Itálii. To Vám nemůže nabídnout žádná jiná oblast. Prosluněné sjezdovky Sunegga-Rothorn ocení především rodiny s dětmi. Klidnější sjezdy z Gornergratu s panoramatickými pohledy na okolní Alpy nadchnou pokročilé lyžaře a zkušení si vyberou muldovité svahy z Hohtälli a Stockhornu. Pro milovníky běžkaření je zde k dispozici jen asi 12 km tratí mezi Täschem a Randou a na snowboardisty čeká park u stanice Grornergrat.

Lyžařská oblast Zermatt - fotografie

Z dalších sportovních aktivit jsou v nabídce výlety na sněžnicích, paragliding, heliski, bruslení, metaná, horolezectví, plavání, tenis a spoustu zábavy si užijete na sáňkařské dráze vedoucí z Rotenbodenu. Zajímavou nabídkou je i výlet k Ledovému paláci, který patří mezi nejvyšší na světě. Dostanete se sem pomocí lanovky z ledovce Matterhorn a dále musíte projít ledový tunel ležící 15 metrů pod jeho povrchem.

Doplňující informace k lyžování v Zermattu

Další hotely v Zermattu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Zermattu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Zermatt, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.