-

Lyžování Zermatt, Švýcarsko

Täsch bei Zermatt

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Täsch bei Zermatt (Zermatt, Švýcarsko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Zermatt

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Zermatt v Zermattu ve Švýcarsku aktivně svůj volný čas

Lyžování Zermatt - informace

Na konci 30 km dlouhého údolí Nikolai v západní části Švýcarska leží lyžařská oblast Zermatt. V její blízkosti najdeme nejvíce fotografovanou horu na světě, Matterhorn. Téměž jedna třetina čtyřtísícovek v Alpách je seskupena kolem této oblasti, která je neustále navštěvována horolezci z celého světa od roku 1865, kdy byl poprvé zdolán právě Matterhorn. Zdejší hotely a restaurace jsou prvotřídní, a lyžařská oblast nepatří pouze k těm nejvyšším v Alpách, ale je také jedním z nejvyspělejších a nejrozvinutějších míst na světě, zajišťujících vzrušující sportovní zážitky na nejstrmějších svazích světa.

Lyžařská oblast Zermatt - fotografie

Kromě úžasných svahů nabízí také ideální podnebí. Až 300 slunečných dnů v roce a velice čistý vzduch, díky zákazu vjezdu automobilů (kromě záchraných složek), je dalším velkým plus této oblasti. Zermatt je vysoce rozvinuté turistické středisko uprostřed mimořádně krásné alpské přírody. Z větší části oblast tvoří přírodní rezervace mezinárodního významu. Najdeme zde mnoho kilometrů turistických stezek vedoucích přes nádherné horské masivy, z nichž některé jsou pokryty ledem.

Lyžování a snowboarding je možné provozovat po celý rok díky poloze ve vysoké nadmořské výšce a skvělému umístění v Alpách. 275 km lyžařských sjezdovek s neomezenou možností lyžovat na svazích mezi Švýcarskem a Itálii. To Vám nemůže nabídnout žádná jiná oblast. Prosluněné sjezdovky Sunegga-Rothorn ocení především rodiny s dětmi. Klidnější sjezdy z Gornergratu s panoramatickými pohledy na okolní Alpy nadchnou pokročilé lyžaře a zkušení si vyberou muldovité svahy z Hohtälli a Stockhornu. Pro milovníky běžkaření je zde k dispozici jen asi 12 km tratí mezi Täschem a Randou a na snowboardisty čeká park u stanice Grornergrat.

Lyžařská oblast Zermatt - fotografie

Z dalších sportovních aktivit jsou v nabídce výlety na sněžnicích, paragliding, heliski, bruslení, metaná, horolezectví, plavání, tenis a spoustu zábavy si užijete na sáňkařské dráze vedoucí z Rotenbodenu. Zajímavou nabídkou je i výlet k Ledovému paláci, který patří mezi nejvyšší na světě. Dostanete se sem pomocí lanovky z ledovce Matterhorn a dále musíte projít ledový tunel ležící 15 metrů pod jeho povrchem.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

Zermatt není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Davos - Klosters, Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Savognin, St. Moritz / Engadin.

Doplňující informace k lyžování v Zermattu

Další hotely v Zermattu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Zermattu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Zermatt, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.