-

Lyžování Samnaun, Švýcarsko

Lyžování Samnaun - informace

Kouzelná lyžařská oblast Samnaun patří k obrovskému lyžařslkému areálu Silvretta Arena. Stále se zdokonalující přepravní systém s velkou nabídkou zimních sportovních aktivit, od carvingu přes jízdy v hlubokém sněhu až k procházkám zimní krajinou, to vše určitě nenechá nikoho bez povšimnutí.

Najdeme zde asi 255 km skvěle upravených lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti propojených 39 lanovkami a vleky. Vyvstává tu pro vás otázka, zda si zkusit lyžování s průvodcem či zajezdit si na snowboardu v hlubokém sněhu nebo vyzkoušet carving? Vyzkoušet si zde můžete snad každý zimní sport, na který si vzpomenete.

Milovníci snowboardingu mohou využít svahů hor Alp Bella - Zanderstal, Piz Val Gronda - Vesil nebo Pardatschgradu. Najdeme zde také 1. dvoupatrovou lanovku na světě, která zaručuje vymizení front. Vyveze totiž 80000 lidí/hodinu. Také je tu pro ně snowpark Boarders Paradise, který jim nabízí 1100 metrů svahů s více než 30 překážkami a skoky. Patří mezi největší v Evropě. A v roce 1993 se zde konal Světový pohár ve snowboardingu.

Pro běžkaře je zde k dispozici 8 km dobře připravených tras a na milovníky pěší turistiky tu čeká 40 km ozančených stezek. Z dalších sportovních aktivit tu můžete zkusit sáňkování, bruslení, metanou, jízdu na saních s koňžským spřežením.

Tato oblast je kolébkou carvingu. Konal se zde 1. světový pohár v carvingovém lyžování. Nemusíte si sebou ani brát výbavu, protože zde naleznete půjčovnu s prvotřídními carvingovými lyžemi v Alp Trida Sattelu.

Po náročně stráveném dni můžete zajít do nějaké místní restaurace či baru s přáteli. Zdejší kontrast mezi krásnou vesničkou a obřím lyžařským areálem činí vaši dovolenou nezapomenutelným zážitkem. Mimo jiné také zde můžete využít wellness příslušenství v některém z hotelů. I většina apartmánů má vlastní saunu či parní komoru. Určitě byste měli také využít bezcelní zóny, která umožňuje zde nakoupit cokoliv za velmi příznivé ceny.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

Samnaun není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Davos - Klosters, Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Savognin, St. Moritz / Engadin, Zermatt.