-

Lyžování Flims Laax Falera, Švýcarsko

Lyžování Flims Laax Falera - informace

Lyžařskou oblast Flims Laax Falera nalezneme mezi horskými masivy Bündner Vorabem a Cassonsgratem na ploše neuvěřitelných 100 km2. Tato oblast je též jinak nazývána "Bílá brána". I když se nachází nedaleko hranic Švýcarska s Českou republikou, stále je pro nás neznámou oblastí. Je tvořena lyžařskými středisky Flims, Laax a Falera, které patří mezi největší alpská lyžařská střediska. Najdeme zde asi 220 km dobře upravovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 28 přepravními zařízeními. Tato oblast patří mezi opravdu oblíbené a to dokazuje i akt, že se zde konají různé druhy závodů.

Lyžařská oblast Flims Laax Falera - fotografie

Zdejší lyžařský terén je opravdu rozmanitý. Většina sjezdovek je lehkých až středně obtížných. A když Vám budou přát sněhové podmínky, zažijete opravdu mnoho zábavy při sjezdu vedoucího z ledovce Vorab až do střediska Laax. Nejdřív okusíte freestyle styl jízdy v hlubokém sněhu, poté carving na perfektně udržovaných sjezdovkách a nakonec to zakončíte jízdou mokrým sněhem. Zkušeným lyžařů jsou zde k dispozici závětrné svahy vedoucí z Cassongratu přes Alp Cassons. Také mohou vyzkoušet neupravený volný terén třeba na Segnesu, Platt´Alva či Scansinasu. Na milovníky sjezdu s boulemi tu čeká horní část sjezdovky Sattel vedoucí z ledovce Vorab.

Pro pokročilé lyžaře jsou tu k dispozici sjezdovky na Graubergu, La Siale či svahy Alp Nagensu. A nesmíme se zapomenout znínit o snowboardingu. Oblast Flims Laax Falera je přímo rájem snowboardistů. V nabídce je hned několik snowparků s mnoha přírodními překážkami nebo největší U-rampa světa na Crap Langu. Ani na běžkaře zde není zapomenuto, 60 km tratí vedoucích údolími Bargis, Surselva, Laax, Sagogn a Trin-Mulin jim určitě poskytnou příjemné sportovní vyžití.

Lyžařská oblast Flims Laax Falera - fotografie

Mezi velice příjemný zážitek řadí návštěvníci i všudypřítomné slunce na svazích, vždyť jak už historie napovídá středisko Falera bylo v minulosti kultovním místem boha Slunce. A kdyby náhodou došlo ke špatným sněhovým podmínkám, jsou zde k dispozici sněhová děla, která tento nedostatek napraví. Z dalších aktivit můžeme nabídnout paragliding, sáňkování, okružní let balonem nebo helikoptérou, jízdu na saních tažených koňmi, tenis, golf a pro říjemný odpočinek i bazén. To vše Vám bude poskytnuto ovšem za vyšší cenu, než v jiných střediscích, ale na konci Vaší dovolené sami uznáte, že kvalita přebíjí cenu.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

Flims Laax Falera není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Davos - Klosters, Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Savognin, St. Moritz / Engadin, Zermatt.

Doplňující informace k lyžování ve Flimsu nebo Laaxu nebo Falera

Další hotely ve Flimsu nebo Laaxu nebo Falera naleznete na stránkách, které se na lyžování ve Flimsu nebo Laaxu nebo Falera dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Flims Laax Falera, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.