-

Lyžování Crans Montana, Švýcarsko

Lyžování Crans Montana - informace

Lyžařská oblast Crans Montana byla v minulosti spíše známa jako místo s lěčivými účinky. Dnes je ale považována za skvělou oblast pro lyžaře. Je zde dostatek sněhu, slunečního světla a překrásný pohled na alpské velikány jako je například Mont Blanc. Najdeme ji na jižní straně Bernských Alp v údolí řeky Rýn. Byla jedním z kanditátů na pořadatelství Zimních olympijských her v roce 2006 a je také místem konání závodů Světového poháru. K dispozici je 140 km upravených lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti, které zaručují opravdu skvělý zážitek. Oblast vznikla spojením městeček Crans, Montana a méně známým Aminona. Crans je spíše moderní s krásnými budovami, obchody, úžasnou kuchyní a rozmanitým nočním životem. Na druhou stranu Montana je více sportovním střediskem.

Lyžařská oblast Crans Montana - fotografie

Díky tomu, že je tato oblast rozdělena do 3 úrovní máte snadný přehled o její rozmanitosti. Na mírných kopcích mezi Cransem a Montanou nalezneme ty jednodušší sjezdovky. Náročnější sjezdovky najdeme o kousek výš na svazích hor Bella Lui, Petit Bonvin, Chetseron a Les Violettes. A ty nejnáročnější svahy jsou u ledovce v Plaine Morte. Pro milovníky náročného carvingového lyžování je zde připravena 12 km dlouhá sjezdovka z vrcholku ledove vedoucí až do vesnice Les Barzettes. Další adrenalinovou sjezdovkou je La Toula, kde nalezneme terén s boulemi. Pokud máte rádi opravdové vzrušení zkuste heliski. Snowboardistům je zde k dispozici snowpark u města La Tza a pokud ještě nejste unaveni po celém dni stáveném na lyžích čeká tu na Vás uměle osvětlená sjezdovka Grand Signal.

Běžkaři mohou využít 40 km tratí, ve které se v zimě mění i místní golfové hřiště. Trasy vedou kolem vesnice Suonen, starodávných zavlažovacích kanálů v krásném kopcovitém terénu. Z další nabídky sportovních možností můžete využít jízdy na saních, metané či procházek zimní krajinou. A po náročně stráveném dni můžete zajít s přáteli na víno do nějakého baru či restaurace.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

Crans Montana není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Davos - Klosters, Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Savognin, St. Moritz / Engadin, Zermatt.

Doplňující informace k lyžování v Crans Montaně

Další hotely v Crans Montaně naleznete na stránkách, které se na lyžování v Crans Montaně dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Crans Montana, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.