-

Lyžování Meiringen - Hasliberg, Švýcarsko

Lyžování Meiringen - Hasliberg - informace

Švýcarské lyžařské středisko Meiringen (8200 obyvatel) leží v nadmořské výšce 595 metrů v údolí Haslital. Region Berner Oberland je známý pro svojí neporušenou krajinu, nejrůznější sportovní možnosti, lyžařskou oblast jistou na sníh, a také jako atraktivní turistický a horolezecký ráj.

Lyžařská oblast Meiringen - Hasliberg - fotografie

Lyžařský region Brienz - MeiringenHasliberg nabízí skvělé lyžování a zároveň se stává mekkou pro snowboardisty. Můžete zde využít přes 60 km sjezdovek až do výše 2433 m.n.m., halfpipe park, snowboard park, 35 km upravených zimních turistických tras, 20 km běžkařských tras, horské chaty, chalupy nebo bary. Pro děti je ideální lyžařská oblast Axalp nebo Brienz s dětskými vleky, a novou 3-sedačkovou lanovkou.

V létě na vás v Meiringenu čeká 500 km turistických tras, 420 km tras pro cyklisty. Na vrchol Brienzer Rothorn (2350 m.n.m.) vede parní ozubnicová dráha a 8-místná kabinová lanovka vás vyveze až k panoramatické restauraci ve výšce 2245 m.n.m. Vodopády Giessbach překonávají ve 14 úrovních výšku 500 metrů až do jezera Brienzer. Vodopád Reichenbachfall, který je dosažitelný pomocí lanové dráhy, je známý jako místo smrti Sherlocka Holmese, který se do nich zřítil v boji se zločincem Moriartym. V Meiringenu naleznete také muzeum známého hrdiny Sherlocka Holmese.

Kam jinam ve Švýcarsku na lyžování?

Meiringen - Hasliberg není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Švýcarska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Švýcarsku vydat lyžovat i do následujících míst: Davos - Klosters, Jungfrau, Eiger, Mönch Region, Savognin, St. Moritz / Engadin, Zermatt.

Doplňující informace k lyžování v Meiringenu nebo Haslibergu

Další hotely v Meiringenu nebo Haslibergu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Meiringenu nebo Haslibergu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Meiringen - Hasliberg, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Švýcarsku.