-

Lyžování Kitzbühel a Kirchberg, Rakousko

Fieberbrunn

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Fieberbrunn (Kitzbühel a Kirchberg, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Kirchberg

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Kirchberg v Kitzbühelu nebo Kirchbergu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Kitzbühel

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Kitzbühel (Kitzbühel a Kirchberg, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Reith bei Kitzbühel

V lyžařském středisku Reith bei Kitzbühel v Kitzbühelu nebo Kirchbergu v Rakousku budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

St. Johann in Tirol

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska St. Johann in Tirol (Kitzbühel a Kirchberg, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

St. Ulrich am Pillersee

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku St. Ulrich am Pillersee v Kitzbühelu nebo Kirchbergu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Lyžování Kitzbühel a Kirchberg - informace

Starobylé městečko Kitzbühel je nepochybně jedním z nejznámějších a také nejexkluzivnějších center alpského lyžování v Tyrolských Alpách. Tato jedinečná kolébka lyžování v Rakousku leží v údolí říčky Ache a krásná alpská údolí se od ní rozbíhají do třech směrů. A každé z nich nabízí svým návštěvníkům jiné možnosti pro lyžování a další zimní sporty. Kitzbühel leží v nadmořské výšce 760 metrů na úpatí hned dvou známých lyžařských areálů. Severním směrem od Kitzbühelu leží Kitzbüheler Horn, který dosahuje 1.996 metrů nad mořskou hladinu a na jihu se za městečkem zvedá do výšky 1.712 metrů legendární Hahnenkamm.

Lyžařská oblast Kitzbühel a Kirchberg - fotografie

Právě na Hahnenkammu se každou zimní sezónu v polovině ledna koná nejtěžší závod ve sjezdu mužů v rámci Světového poháru v alpském lyžování. Ten se jede na sjezdovce Streif a končí až v na okraji městečka Kitzbühel. Do lyžařského areálu Hahnekamm je možné se nechat z centra obce Kitzbühel vyvést kabinovou lanovkou a dále pak pokračovat na Pengelstein. Z areálu Steinbergkogelu a Ehrebachhöhe, které mají své vrcholy těsně pod 2.000 metry nad mořem, se dá po prostorných a příjemně svižných tratích dojet až do nedaleké vesničky Kirchberg. Ta je pro zimní dovolenou v Rakousku velmi oblíbená, neboť leží přímo u lyžařského areálu Kitzbühel / Kirchberg a přitom jsou zde ceny za ubytování daleko nižší než v sousedním vyhlášeném Kitzbühel.

Středisko Kitzbühel nabízí svým hostům celkem více než 160 kilometrů dobře propojených a vždy pekfektně upravených sjezdových tratí. Většina z nich je lehká až středně těžká, ovšem i vyježdění sjezdaři si tady budou moci užívat náročného sjezdování na 20 kilometrech technicky obtížných, černých tratí. O dopravu lyžařů na svahy se tu stará téměř 30 kabinkových a sedačkových lanovek a také necelých 20 lyžařských vleků. Oblast kolem střediska Kitzbühel je vyhlášená i mezi příznivci lyžování ve volném terénu, neboť téměř každý z místních skiareálů nabízí možnost zařádit si v hlubokém sněhu. A komu by nestačilo lyžování přes den, může si na několika tratích lyžařského střediska Kitzbühel / Kirchberg užívat jízdy na lyžích či snowboardu i po setmění.

Lyžařská oblast Kitzbühel a Kirchberg - fotografie

Nová lanovka 3S-Bahn, která přepraví lyžaře přes téměř 4 kilometry široké a až 400 metrů hluboké údolí Saukasergraben, spojuje Pengelstein v lyžařském areálu nad Kitzbühelem s horou Wurzhöhe, která už se nachází v katastru obce Jochberg. Díky tomuto unikátnímu propojení se dá s lyžemi na nohou dojet z Kitzbühelu až do vesničky Hollersbach nedaleko Mittersillu v regionu Zell / See - Kaprun. Odtud také vede nejjižnější kabinová lanovka celé oblasti na vrchol Resterhöhe. Z jihu se dá do regionu dostat také přímo z městečka Mittersill, ležícím v údolí řeky Salzach, pravidelným skibusem. Jeho využití mají lyžaři zdarma a ten je vyveze do sedla Pass Thurn, kde již začínají lanovky a vleky.

Pro rodinné lyžování a poklidnou jízdu sjezdařských začátečníků bývá doporučována severní strana hřebenu Hahnenkamm - Pengelstein u Kirchbergu. Směrem na Aschau se nacházejí volné terény a liduprázdné sjezdy do údolí, které nekončí vždy u spodní stanice lanovky, jako kupříkladu černá trať z Schwarzkogelu až do Aschau. Na druhé straně oblasti Spertental, jen pár minut jízdy lyžařským skibusem z Aschau či Kirchbergu, umožňuje kabinková lanovka Ki-West přejezd do lyžařského areálu Westendorf a celé lyžařské oblasti Hohe Salve.

Lyžařská oblast Kitzbühel a Kirchberg - fotografie

Na protější straně údolí, na vrcholu Kitzbühler Horn s televizním vysílačem, který se stal symbolem střediska Kitzbühel, se bude kromě příznivců sjezdového lyžování líbit i snowboardistům a adrenalinovým jezdcům. Nedaleko vrcholku se totiž nachází funpark s celou řadou atrakcí a překážek. Nachází se tu i dráha pro boardercross, halfpipe a úsek, kde si mohou lyžaři změřit čas. Po jižním svahu hory se táhne až do městečka Kitzbühel nenáročná modrá trať, na které si budou moci dlouhou jízdu dokonale vychutnat i sváteční příznivci sjezdového lyžování, kteří se zatím na náročnější červené a černé svahy necítí.

Lyžařská oblast Kitzbühel - Kirchberg však není jen o sjezdovém lyžování. I na příznivce běžek čekají v tomto regionu běžecké stopy nejvyšší kvality. Některé z nich se táhnou v údolích po bílých loukách a kolem dřevěných selských usedlostí, dobře udržované tratě pro profesionály se táhnou celou oblastí Kitzbühel. V Maurachfeldu, přímo u lanovky na Hahnenkamm, začíná trať přes Aurach až k Hütte. V opačném směru, na Kirchberg, Reith a k jezeru Schwarzsee, se můžete vydat i večer díky osvětlené trase Schwarzseeloipe z běžkařského stadionu u golfového hotelu Bruggerhof. Krásné jsou trasy u Reithu, jako například devítikilometrová Bichlachloipe popřípadě dvanáctikilometrová sluneční trasa Sonnenloipe, které vedou přes nádherné vysokohorské údolí. Největší jistotu, že budete mít sníh i v okrajových termínech sezóny, máte na trase Hochmoor-Loipe, která vede až na Pass Thurn a na délku má více než 22 kilometrů.

Lyžařská oblast Kitzbühel a Kirchberg - fotografie

Kromě Kitzbühelu a Kirchbergu je možné prožít zimní dovolenou i v několika dalších příjemných vesničkách, ze kterých je to od ubytování v hotelích, penzionech a apartmánech na svahy zdejších skiareálů skutečně jen kousek. A jak už bývá v Rakousku zvykem, všechna střediska nabízejí i další možnosti, jak trávit čas volna a odpočinku i mimo svahy místních hor. Nedaleko Kitzbühelu se nachází jezero Schwarzsee, na jehož zamrzlé hladině se dá během zimy také aktivně odpočívat. Kromě udržovaných běžeckých stop je tady turistům k dispozici bruslařský ovál a nebo se tu dá hrát metaná.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Kitzbühelu nebo Kirchbergu

Kitzbühel a Kirchberg jsou dva světoznámé pojmy hlavně mezi milovníky zimních sportů. Každoročně navštěvují tuto rakouskou oblast davy lyžařů, snowboardistů a vyznavačů zimní turistiky. Více informací o jednotlivých lyžařských střediscích této oblasti naleznete na webu o Kitzbühelu a Kirchbergu. Pokud zrovna nepatříte mezi zimní nadšence, vydejte se do Kitzbühelu v létě. Letní procházky po stezkách, které vás provedou tímto horským světem, jsou prostě nádherné. Součástí stránek je také aktuální předpověď počasí.