-

St. Johann in Tirol - hotely pro lyžování v Kitzbühelu nebo Kirchbergu

Kaiserfels

Náhled objektu Kaiserfels, St. Johann in Tirol, Kitzbühel a Kirchberg, Rakousko
Pojeďte na zimní dovolenou do lyžařského střediska St. Johann in Tirol a na ubytování v hotelu Kaiserfels budete jen kousek od zdejších lyžařských terénů

Lyžování St. Johann in Tirol - informace

Necelých deset kilometrů od Kitzbühelu vzdálená oblast vzbudí při pohledu na plánek a nadmořské výšky střediska spíše úsměv, ale při bližším prozkoumání oblasti zůstane každý velmi mile překvapen. Začněme celkovým počtem kilometrů sjezdovek, který v tomto případě dosahuje celkové délky 60 kilometrů, z čehož celá polovina patří červeným a černým tratím.

Lyžařské středisko St. Johann in Tirol - fotografie

Budeme-li pokračovat nejdelší sjezdovkou, vybereme 9 kilometrů dlouhou červenou sjezdovku z vrcholu Harschbichl zpět do střediska. Další zajímavostí střediska bezesporu je černá závodní trať Sauregg s homologací FIS o celkové délce 5 km. Abychom neopomněli také svahy pro začátečníky, musíme doporučit zejména nižší části střediska, kde si najdou svou modrou sjezdovku, či cvičnou louku, opravdu všichni.

Pro milovníky tvorby jediné stopy na prázdném svahu doporučují místní oblast Stanglalm a pro náročnější Kröpflalm pouze v doprovodu horského vůdce. Pro vyznavače bílé stopy je připraveno 75 kilometrů běžeckých tratí všech obtížností. Závěrem zmíníme pouze celkovou přepravní kapacitu lanovek s úctyhodným číslem 20400 osob za jednu hodinu a také systém umělého zasněžování, který je schopen pokrýt 50 % sjezdovek. Aprés Ski: Noční lyžování na sjezdovce Rueppenhang, sáňkařská dráha o délce 2,4 km, restaurace, bary, diskotéky, squash a veřejný bazén.

Kam jinam v Kitzbühelu nebo Kirchbergu na lyžování?

St. Johann in Tirol není jediným místem, kam je možné se vypravit do Rakouska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete vypravit zalyžovat si do Kitzbühelu nebo Kirchbergu i do následujících lyžařských středisek v Kitzbühelu nebo Kirchbergu: Fieberbrunn, Kirchberg, Kitzbühel, Reith bei Kitzbühel, St. Ulrich am Pillersee.