-

Lyžování Achensee Region, Rakousko

Achenkirch am Achensee

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Achenkirch am Achensee (Achensee Region, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Achensee

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Achensee v regionu Achensee v Rakousku aktivně svůj volný čas

Lyžování Achensee Region - informace

V tyrolském Vital Sport Region u jezera Achensee se točí všechno především kolem sportu, wellness a zábavy. Tři městečka Maurach, Achenkirch a Pertisau jsou idylicky položená v zasněženém vysokohorském údolí a každé z nich má svou vlastní lyžařskou oblast. Na návštěvníky, kteří sem přijíždějí strávit zimní dovolenou a užít si lyžování, tady čeká celkem 54 km sjezdových tratí, které leží v nadmořské výšce 930 - 1.834 metrů.

Lyžařská oblast Achensee Region - fotografie

V Achenkirchenském skiareálu Christlum si lyžaři přijdou na své na širokých, středně obtížných sjezdovkách. Ti nejlepší si určitě rádi vyzkouší sjezdovky s muldami. Na snowboardisty zde zase čekají takové lahůdky, jako je udržovaná halfpipe, boardercrossová trať a freestyle kicker. Lyžařská oblast Rofan patří již do katastru obce Maurach a nabízí na jedné straně mírné svahy s ideálním terénem pro začátečníky a rodiny, a na straně druhé freeride a svahy s hlubokým sněhem určené nadšeným profesionálům. K Pertisau patřící skiareál Zwölferkopf pak svým hostům nabízí snowpark s quarterpipe pro snowboardisty a 3 kilometry dlouhý sjezd Breitlahnerabfahrt pro všechna lyžařská esa.

Jako region, který se orientuje i na běžce na lyžích, získalo Achensee v hodnocení oblastí pro lyžování v Rakousku čtyři hvězdičky opravdu zaslouženě. Je zde jedna z největších a nejlepších sítí běžkařských stop celého Rakouska, která zahrnuje téměř 170 kilometrů stop všech možných stupňů obtížnosti. Bohaté a rušné aprés - ski však budete v této části Rakouska hledat marně, protože je tady středem pozornosti hlavně fyzická a duševní pohoda.

Lyžařská oblast Achensee Region - fotografie

Ovšem zato si tady můžete dopřát po náročném dni plném lyžování na zdejších sjezdovkách příjemnou relaxaci v jednom z mnoha lázeňských zařízení, zúčastnit se fitness a zdravotních programů, zajít do sauny nebo strávit hezký večer v útulné restauraci s vynikajícími tradičními pochoutkami. Pro příznivce zimní turistiky je pak vrcholem zimní dovolené v Rakousku putování do fascinujícího světa tyrolských hor buď na početných turistických stezkách, nebo při romantické projížďce na saních tažených koňmi.

Malé, ale krásné místo Maurach, se nachází v nadmořské výšce 950 metrů na jižním břehu jezera. V popředí zájmu této oblasti stojí v zimním období převážně sněhová zábava a relaxace. Obzvláště skvělá je těsná blízkost lyžařského areálu Rofan, který je spojen s městečkem lanovkou Rofanseilbahn. O vzrušující zážitek milovníků vzrušení a adrenalinu se určitě postará let vysoko nad lyžařským areálem na atrakci Airrofan. Stejně jako skutečný orel ve vzduchu se i vy budete klouzat vzduchem z Gschöllkopfu rychlostí až 85 km/h 200 metrů do hloubky. Mimo sjezdovky si pak můžete sportovně odpočinout u sáňkování nebo také při zimní vyjížďce na ušlechtilém koni.

Lyžařská oblast Achensee Region - fotografie

Oblast kolem jezera se liší od ostatních lyžařských regionů v Rakousku především všudypřítomným klidem a krásnou přírodou. Dny tady plynou pohodlně a příjemně. S dobrým jídlem a pitím, hudbou a zábavou se můžete těšit na typické tyrolské večery. K aktivnímu odpočinku se nabízí mnoho různých zimních turistických stezek kolem jezera. Maurach nabízí také několik sáňkařských drah, včetně jedné pro noční sáňkování až do 23 hodin.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v regionu Achensee

Krása jezera Achsensee a perfektně upravené svahy a běžkařské stopy, dělají z tohoto regionu ráj pro lyžaře a běžkaře. V klidu a pohodě zde plynou dny a to jen umocňuje celkový dojem z tohoto místa. Uvažujete o zimní dovolené a chcete se nechat inspirovat? Nabídka lyžování v Achsensee vás určitě nezklame.

Každý rok přijíždí spoustu turistů vyzkoušet si svahy rakouských alp ať už na lyžích, běžkách nebo snowboardu. Pokud by vám nabídka zimního vyžití v Achsensee - Regionu nestačila, můžete se podívat na další rakouská lyžařská střediska je z čeho vybírat.

Vyznavači zimních sportů čekají na první vločky sněhu a také na výhodnou nabídku akcí a zájezdů do regionu Achsensee. Podívejte se i vy.