-

Lyžování Zillertal 3000 - Tux, Rakousko

Hintertux

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Hintertux (Zillertal 3000 - Tux, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Hippach

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Hippach v Zillertalu 3000 (Tux) v Rakousku aktivně svůj volný čas

Lyžování Zillertal 3000 - Tux - informace

Známá lyžařská oblast Ski Zillertal 3000 se nachází na jižním konci zillertalského údolí, jen několik kilometrů od vesničky Tux a populárního ledovce Hintertux. Čtyři lyžařské areály Eggalm, Rastgogel, Penken a Ahorn nad městečky Hippach, Mayrhofen, Finkenberg, Vorderlanersbach a Lanersbach nabízejí turistům, kteří se rozhodli strávit svou zimní dovolenou v nejvyšší části údolí Zillertal, dohromady téměř 140 kilometrů sjezdových tratí všech náročností. K tomu mohou příznivci sjezdového lyžování ještě vyjet na ledovec Hintertux, na kterém budou mít k dispozici dalších 60 kilometrů sjezdovek.

Lyžařská oblast Zillertal 3000 - Tux - fotografie

Oblast Zillertal 3000 začíná u Mayrhofenu, nedaleko další oblíbené zillertalské lyžařské oblasti Zillertal Arena. Celková nabídka lyžování na zdejších sjezdových tratí činí během zimní sezóny z rakouského regionu Zillertal atraktivní a často vyhledávané místo pro sjezdové lyžování. Jeho návštěvníci tady mohou volit z opravdu pestrého mixu lyžařských svahů nejrůznějších délek, profilů a stupňů obtížnosti a na freerideři se mohou těšit na jízdu ve volném terénu na několika svazích s hlubokým prašanem. Vyznavači carvingu a příznivci snowboardingu tady zase určitě přivítají dostatečně prostorné a pečlivě upravované sjezdovky, ideální pro jejich způsob a styl jízdy.

Zdatní a zkušení jezdci si tady mohou otestovat své jezdecké schopnosti a také pud sebezáchovy na nejstrmějším svahu pro sjezdové lyžování v celé Rakousku, který se může pyšnit příznačným jménem Harakiri. Sjezdovka Harakiri leží nedaleko městečka Mayrhofen na jedince, kteří se odváží vyzkoušet tuto jedinečnou trať, tady čeká pečlivě upravovaný lyžařský koridor s brutálním sklonem 78%.

Lyžařská oblast Zillertal 3000 - Tux - fotografie

Sjezdovka Harakiri je součástí lyžařského areálu Penken. Do něj se mohou příznivci sjezdového lyžování dostat přímo z Mayrhofenu, odkud vede vzhůru kabinová lanovka až nad pás lesa. Další možností, jak se nechat v oblasti Zillertal 3000 vyvézt do lyžařského areálu Penken, je využít kabinovou lanovku z Finkenbergu, malé vesničky v hlavním údolí Zillertal, ležící asi 2 kilometry od Mayrhofenu. Po jižně orientovaných svazích Penkenu stékají dolů do údolí povětšinou lehké a nijak záludné modré a červené sjezdovky. Zkušení sjezdaři tak tráví čas své zimní dovolené v lyžařském areálu Penken většinou na prudších a sportovněji laděných tratích, mezi nimiž se nachází již zmíněná trasa Harakiri a několika dalších, černých sjezdovek, v kotlině mezi vrcholy Penken a Horberg.

Lyžařskou tepnou 2.276 metrů vysoké hory Horberg je oblíbená černá sjezdovka, která se vlní z jejího vrcholku až ke spodní stanici kabinové lanovky. Dalšími možnostmi pro méně zdatné lyžaře jsou příjemně svižná červená trať a také nenáročná modrá, které se spolu stechnicky náročnou černou sjezdovkou všechny sejdou u zmiňované dolní stanice.

Lyžařská oblast Zillertal 3000 - Tux - fotografie

Nejvzdálenějším skiareálem lyžařské oblasti Zillertal 3000 těsně před ledovcem Hintertux je 2.300 metrů vysoký Eggalm. Ten je jako stvořený pro lyžování rodin s malými dětmi a také nesmělé obloučky méně zdatných sjezdařů. Ti všichni najdou na Eggalmu několik dostatečně širokých červených sjezdovek, které se díky své severovýchodní orientaci často pyšní přírodním sněhem až do pozdního jara. Z Eggalmu se dá na lyžích sjet až do Lanersbachu, nad nímž se lyžařský areál nachází.

Za vesničkami Lanersbach a Tux se nachází několik velkokapacitních parkovišť a dále odtud vedou už pouze lanovky a funitely na ledovec Hintertux. Ledovec na konci údolí Zillertal má mezi příznivci sjezdového lyžování patřičný zvuk a často bývá často označován za vůbec nejprudší ze všech rakouských ledovců. Díky své rozloze může směle konkurovat celé řadě lyžařský areálů jak v Rakousku, tak třeba i v Itálii, avšek jeho nadmořská výška, která se pohybuje mezi 2.000 a 3.000 metry nad mořem, mu zaručuje dostatek přírodního sněhu po celý rok. Proto je také během podzimu často vyhledáván mnoha reprezentačními týmy pro předsezónní přípravu.

Lyžařská oblast Zillertal 3000 - Tux - fotografie

Hlavní dopravní tepnou ledovce nad obcí Tux je navzájem navazující soustava funitelů a kabinových lanovek. Od odstavných parkovišť u obce Hintertux vedou vzhůru dvě paralelní lanovky a jejich konečná stanice se nachází ve výšce 2.100 metrů na Sommerbergalmu. Odtud pak souběžně pokračují dále funitel a kabina směrem na Gefrorene Wand, nejvyšší místo na ledovci Hintertux s kótou 3.250 metrů.

Lyžaři, kterým by nevyhovovaly poměrně svižné červené tratě, kterých je na ledovci většina, mohou strávit den na pomalejších, modře značených sjezdovkách pod vrcholkem Olperer. Lyžařským vrcholem pro vášnivé sjezdaře je pak jízda z ledovce do údolí po pětikilometrové sjezdovce Schwarze Pfanne.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Zillertalu 3000 (Tux)

Další hotely v Zillertalu 3000 (Tux) naleznete na stránkách, které se na lyžování v Zillertalu 3000 (Tux) dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Zillertal 3000 - Tux, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.