-

Hintertux - hotely pro lyžování v Zillertalu 3000 (Tux)

Panorama

Náhled objektu Panorama, Hintertux, Zillertal 3000 - Tux, Rakousko
Pojeďte na zimní dovolenou do lyžařského střediska Hintertux a na ubytování v hotelu Panorama budete jen kousek od zdejších lyžařských terénů

Lyžování Hintertux - informace

Ledovec Hintertux, který se rozkládá v nadmořské výšce přes 3.000 metrů, je součástí jedné z největších lyžařských oblastí celého Rakouska, známého a populárního údolí Zillertal. Plným právem bývá Hintertux někdy nazýván králem mezi rakouskými ledovci a nabízí 365 dní v roce perfektní podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování.

Lyžařské středisko Hintertux - fotografie

Díky celoroční přírodní sněhové pokrývce je městečko Tux pravidelně navštěvováno závodními týmy nejen z Evropy, které se zde již od brzkého podzimu připravují na nadcházející závodní sezónu ve sjezdovém lyžování. Bohužel davy turistů, ranní ruch na parkovišti a fronty u vleků než se většina návštěvníků přepraví na ledovec, to všechno je cenou za možnost až neuvěřitelného zážitku ze skvělého lyžování na ledovci Hintertux.

Pokud zvolíte ubytování v blízkosti ledovce Hintertux a chtěli byste být ušetřeni této tlačenice, můžete zkusit lyžovat na protějších svazích hor Olperer či Kaserer. Sjezdovky tu sice nejsou na tak vysoké úrovni, jako na ledovci Hintertux, ale zase tady naleznete více klidu a pohody. Proto je tato část údolí Zillertal vhodná zejména pro rodiny s dětmi a méně zkušené lyžaře, kteří neprahnou po špičkových a technicky náročnějších tratích.

Lyžařské středisko Hintertux - fotografie

Pokud zvolíte ubytování v blízkosti ledovce Hintertux a současně byste si chtěli užít lyžování i jinde v Zillertalském údolí, stačí vám pouze jeden skipas, neboť ten je platný po celé lyžařské oblasti. A podobně jako jinde v Rakousku, i tady si můžete po náročném dni, stráveném na svazích, vybrat z pestré nabídky zábavy a aprés-ski, která je tady pro vás přichystána.

Kam jinam v Zillertalu 3000 (Tux) na lyžování?

Hintertux není jediným místem, kam je možné se vypravit do Rakouska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete vypravit zalyžovat si do Zillertalu 3000 (Tux) i do následujících lyžařských středisek v Zillertalu 3000 (Tux): Hippach.