-

Finkenberg - hotely pro lyžování v Zillertalu 3000 (Tux)

Momentálně nenabízíme do střediska Finkenberg žádný lyžařský zájezd a ani možnost ubytování.

Lyžování Finkenberg - informace

Lyžařské středisko Finkenberg se nalézá prakticky ve středu lyžařského areálu Zillertal 3000, v blízkosti dalších známých lyžařských středisek Mayrhofen, Penken a Ahorn. Finkenberg leží v nadmořské výšce asi 900 metrů a je mimo jiné i rodištěm profesora Petera Habelera, který jako vůbec první člověk vystoupil na Mount Everest, nejvyšší horu světa, bez kyslíkové masky. Není bez zajímavosti, že Finkenberg je též rodištěm olympijského vítěze ve sjezdu na lyžích Leonharda Stock.

Lyžařské středisko Finkenberg - fotografie

Finkenberg nabízí svým návštěvníkům možnost příjemného odpočinku a relaxace, a to jak během zimního období, kdy patří k oblíbeným destinacím pro zimní dovolenou na horách, tak i v průběhu letních měsíců. Kdo zvolí v zimní sezóně ubytování v obci Finkenberg nebo v jeho blízkém okolí, bude mít na výběr z velkého množství sportovních aktivit, jako je samozřejmě sjezdové a běžecké lyžování, sáňkování, snowboarding a přírodní kluziště.

Finkenberg je znám též širokou nabídkou aprés-ski, tedy nejrůznější zábavou po lyžování, která jen přispívá k dokonalému zážitku ze zimní dovolené v rakouských Alpách. Na vaši návštěvu se těší celá řada horských chat, zvoucích k posezení a odpočinu, stejně jako nejrůznější fitness centra a další zařízení, v nichž tráví čas po lyžování ti z turistů, kterým je jízda na lyžích co se aktivního odpočinku týče málo.

Lyžařské středisko Finkenberg - fotografie

V blízkosti obce Finkenberg se nachází i ledovec Hintertux, který láká na kvalitní celoroční lyžování. I když je v bezprostřední blízkosti střediska Finkenberg k dispozici celá řada kvalitních sjezdovek, lyžování na ledovci má své kouzlo a každý z návštěvníků údolí Zillertal by měl lyžování na ledovci alespoň jednou vyzkoušet.