-

Lyžování Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental, Rakousko

Hopfgarten

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Hopfgarten (Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Kirchbichl

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Kirchbichl v Hohe Salve (Wilder Kaiser) v Rakousku aktivně svůj volný čas

Scheffau

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Scheffau (Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Söll am Wilden Kaiser

V lyžařském středisku Söll am Wilden Kaiser v Hohe Salve (Wilder Kaiser) v Rakousku budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

Lyžování Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental - informace

Největší spojitá oblast pro sjezdové lyžování v celém Rakousku s názvem SkiWelt Wilder Kaiser / Brixental leží mezi masivem Wilder Kaiser a Kitzbühelskými Alpami. Pravidelně se umisťuje na předních příčkách nejrůznějších odborných testů jak z pohledu podmínek pro sjezdové lyžování, tak také díky své moderní infrastruktuře a dalším doplňkovým službám pro lyžaře a turisty.

Lyžařská oblast Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental - fotografie Nejčastěji vyzdvihovanými přednostmi lyžařské oblasti SkiWelt Wilder Kaiser / Brixental jsou především pestrost nabídky sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti, na nichž si mohou dobré lyžování užít jak úplní začátečníci, tak také zkušení sjezdaři, a dále pak

kvalita

a přepravní kapacita zdejších lanovek a vleků, široké možnosti pro snowboardisty a milovníky lyžování ve volném terénu, a v neposlední řadě též orientace na nabídku služeb pro rodiny s dětmi.

Lyžařská oblast Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental - fotografie

Návštěvníci lyžařské oblasti Wilder Kaiser - Brixental v severním Rakousku mají pro sjezdové lyžování k dispozici více než 280 kilometrů navzájem propojených sjezdovek, jejichž nabídka sahá od širokých a prostorných tratí, na nichž se bude dobře lyžovat rodinám s dětmi a také milovníkům carvingu, až po technické náročné černé svahy, které dokonale prověří lyžařské umění je těch nejlepších sjezdařů.

Severní hranici celé oblasti tvoří vesničky Going, Ellmau, Scheffau a Söll, na západě pak lemují vrchol Hohe Salve, který patří k nejznámějším skiareálům celé oblasti, obce Itter a Hopfgarten a jižní okraj lyžařské oblasti Wilder Kaiser - Brixental pak ohraničují městečka Westendorf a Brixen im Thale. Celý region se nachází jen pár kilometrů od městečka Kirchberg, jež je součástí známé lyžařské oblasti Kitzbühel / Kirchberg a asi pět kilometrů západně pak leží menší lyžařská oblast Wildschönau.

Lyžařská oblast Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental - fotografie

Přímo z vesniček Going a Ellmau se mohou lyžaři vydat na svahy vrcholu Astberg, jež dosahuje nadmořské výšky 1.267 metrů a je nejsevernějším vrcholem lyžařské oblasti Wilder Kaiser. Nedaleko Ellmau je pak možné přes lyžařskou houpačku přejet na vrcholek Hartkaiser, který spolu s horou Brandstadl nad obcí Söll a vrcholky Zinsberg a Eiberg na městečkem Brixen tvoří centrální část celého skiareálu.

Na západě se pak tyčí do nadmořské výšky 1.829 metrů hora Hohe Salve, jež se řadí k nejznámějším vrcholkům lyžařské oblasti Wilder Kaiser / Brixental a nabízí milovníkům lyžování celou řadu sjezdovek všech stupňů technické obtížnosti. Lyžaři mohou vybírat z nabídky svahů, sahající od mírnějších rodinných sjezdovek až po technické náročné černé tratě.

Lyžařská oblast Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental - fotografie

Směrem na jih od městečka Brixen im Thale se zvedá vrcholek Choralpe, který je přístupný také z obce Westendorf a jež tvoří další lyžařský areál s nabídkou ponejvíce širokých a prostorných modrých sjezdovek. Ty jsou občas prokládány červenými tratěmi a jde o příjemný rodinný areál, kde si užijí pohodové lyžování hlavně příznivci klidné a nenáročné jízdy.

Nejznámější zdejší tratí je více než devítikilometrový sjezd z vrcholku Hohe Salve až do městečka Itter, jež dosahuje celkového převýšení více než 1.100 metrů. Příznivci večerního a nočního lyžování si zase budou moci po setmění zařádit na více než tři kilometry dlouhé sjezdovce s umělým osvětlením nedaleko městečka Söll. Vzhledem k rozsáhlosti celé oblasti tady mohou její návštěvníci absolvovat na lyžích hned několik zajímavých a dobře značených lyžařských okruhů s názvy Kaiser Runde, Salven Runde a Westendorf Runde.

Nejen příznivcům alpského lyžování se bude zimní dovolená v oblasti Wilder Kaiser - Brixental líbit, neboť tento regionu má připravenou skvělou nabídku i pro běžce na lyžích. Na ty tady čeká více než 200 kilometrů upravovaných běžeckých tratí jak pro klasický styl, tak také pro bruslení.

Snowboardisté a příznivci freestyle jízdy na lyžích se zase mohou těšit na celkem 5 funparků, které se nacházejí u městeček Söll, Westendorf, Hopfgarten a Itter a jeden snowboard park byl vybudován také v menším skiareálu nedaleko obce Kelchsau.

Po lyžování si mohou návštěvníci lyžařské oblasti SkiWelt zajít do celé řady příjemných a útulných horských chat nebo typicky alpských restaurací na něco dobrého k jídlu či jen tak posedět s přáteli. O večerní zábavu se pak též postarají 2 osvětlené sáňkařské dráhy v obcích Söll a Ellmau. Kvůli relaxaci před dalším náročným dnem pak mohou unavení lyžaři zajít do krytého bazénu či některého ze zdejších wellness center.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Hohe Salve (Wilder Kaiser)

Další hotely v Hohe Salve (Wilder Kaiser) naleznete na stránkách, které se na lyžování v Hohe Salve (Wilder Kaiser) dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Hohe Salve / Wilder Kaiser - Brixental, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.