-

Haus - Aich - Gössenberg - hotely pro lyžování na Dachsteinu nebo ve Schladmingu

Herrschaftstaverne

Náhled objektu Herrschaftstaverne, Haus - Aich - Gössenberg, Dachstein / Schladming, Rakousko
Pojeďte na zimní dovolenou do lyžařského střediska Haus - Aich - Gössenberg a na ubytování v hotelu Herrschaftstaverne budete jen kousek od zdejších lyžařských terénů

Lyžování Haus - Aich - Gössenberg - informace

Proslulé lyžařské městečko Haus im Ennstal spolu s městečky Aich a Gössenberg jsou mezi štýrskými jedny z nejkrásnější v oblasti tradičních zimních sportů. Perfektní ubytování v hotelích, penzionech a hostincích můžete spojit s procházkou centrem městečka, kde můžete shlédnout kostel, navštívit muzeum a nejednu restauraci, bar nebo obchůdek. Městečko a okolí si zachovává tradici místních farmářů v sušení sena, které vrcholí na podzim slavnostmi "Klein-Aicher-Kirtag"

Lyžařské středisko Haus - Aich - Gössenberg - fotografie

Lyžařský kopec Hauser Kaibling je jedním z vrcholů čtyřhoupačky skiareálu Schladming Dachstein Tauern. Hauser Kaibling se pyšní moderní 8 místnou gondolou a uspokojí nejenom začátečníky (lyžařská škola), sportovní lyžaře ale zejména příznivce snowboardů. Kolem městečka vás čeká 300 km běžkařských tratí, turistických cest a nejedna ledová plocha i s půjčovnou bruslí u jezera v sousedním městečku Aich.

Haus im Ennstal-Aich-Gössenberg spolu s Dachstein-Tauern regionem tvoří jedno z největších center pro cyklistiku v Rakousku. Nabízí 350 km značených tras, venkovní plavecký bazén (Haus) nebo jezero se zábavným parkem pro děti (Aich). V létě můžete vyzkoušet rybaření, beach volejbal, lukostřelbu, paraglaiding, golf (18ti jamkové hřiště), in-line bruslení, bowling, horolezectví, rafting, kánoje, kajaky, jízdu na koních, tenis, a v neposlední řadě velmi oblíbenou pěší horskou turistiku.

Kam jinam na Dachsteinu nebo ve Schladmingu na lyžování?

Haus - Aich - Gössenberg není jediným místem, kam je možné se vypravit do Rakouska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete vypravit zalyžovat si na Dachstein nebo do Schladmingu i do následujících lyžařských středisek na Dachsteinu nebo ve Schladmingu: Pichl - Mandling, Ramsau am Dachstein, Schladming - Rohrmoos.