-

Lyžování Dachstein / Schladming, Rakousko

Haus - Aich - Gössenberg

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Haus - Aich - Gössenberg (Dachstein / Schladming, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Pichl - Mandling

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Pichl - Mandling na Dachsteinu nebo ve Schladmingu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Ramsau am Dachstein

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Ramsau am Dachstein (Dachstein / Schladming, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Schladming - Rohrmoos

V lyžařském středisku Schladming - Rohrmoos na Dachsteinu nebo ve Schladmingu v Rakousku budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

Lyžování Dachstein / Schladming - informace

V údolí řeky Enns ve středím Rakousku, mezi majestátnými štíty masivu Dachstein, který se šplhá do výšky 3.004 metrů, a známým lyžařským střediskem Schladming, se spojilo hned devět štýrských lyžařských areálů a vytvořili jedinečnou lyžařskou oblast Dachstein - Schladming. Příznivci sjezdového lyžování tak mají na relativně malé ploše k dispozici na 170 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti, které obsluhuje více než 90 moderních lanovek a vleků. Centrem celé oblasti je malebné městečko Schladming, které je mezi příznivci sjezdového lyžování určitě dobře známým pojmem.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Navíc celá oblast Dachstein - Schladming je součástí největší oblasti sjezdového lyžování v Rakousku Ski Amadé, takže koho by náhodou přestala bavit jízda na svazích na městečkem Schladming, může se směle vydat na lyže do nedalekých lyžařských areálů zvučných jmen, mezi které patří například Salzburger Sportwelt, Gastein, Grossarltal či Hochkönig.

Většina sjezdových tratí oblasti Dachstein - Schladming má možnost umělého zasněžování, a tak i kdyby se náhodou během lyžařské sezóny vyskytlo období nepříznivého počasí a nedostatku sněhu, většina sjezdovek bude bez sebemenších problémů v provozu. Na zdejších svazích se lyžuje od začátku prosince až do Velikonoc a na místním ledovci Dachstein dokonce celoročně. Co ale Schladming mezi lyžaři proslavilo je zdejší Lyžařská houpačka přes 4 hory, nebo také 4 Berge Schischaukel. Ta lyžařsky spojuje horu Planai přímo nad městečkem Schladming s dalšími vrcholky a nabízí tak turistům, kteří přijeli strávit zimní dovolenou do některého ze zdejších středisek, jedinečné možnosti pro zážitky z jízdy na lyžích.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Na západním okraji střediska Schladming, nedaleko vysokokapacitního parkoviště, vedou lanovky jak směrem na horu Planai, tak také na vrcholek Hochwurzen, který se už nalézá nad vesničkou Pichl, dalším známým lyžařským střediskem Ennského údolí. V Pichlu se také nalézá údolní stanice lanovek, které vedou jak na Hochwurzen, tak na populární vrcholek Reiteralm, který bývá velmi často využíván coby tréningová základna reprezentačních týmů během začátku lyžařské sezóny. Dále na západ pak leží ještě vrchol Fageralm nad obcí Forstau, který již sice není propojen lanovkou a sjezdovkami se zbytkem oblasti, ale zase nabízí svým návštěvníkům klidné a pohodové lyžování, vhodné především pro aktivní odpočinek rodin s dětmi.

Východně od hory Planai se pak nachází vrcholek Hauser Kaibling nad malebnou vesničkou Haus, který se na poli sjezdového lyžování proslavil pořádáním Světového poháru ve sjezdu žen. Nejvýchodnějším lyžařským areálem oblasti Dachstein / Schladming je Galsterbergalm nad vesničkami Pruggern a Aich. Ten se orientuje hlavně na rodinné lyžování a rodiče tady mohou, spolu se svými ratolestmi, zažít zábavné chvilky na tématických dětských stezkách.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

O kvalitách střediska Schladming pro sjezdové lyžování svědčí již 2 pořádaná Mistrovství světa v těchto disciplínách. První se zde konalo v roce 1982 a druhé teprve nedávno, v roce 2013. Navíc se na hoře Planai koná každým rokem noční slalom v rámci Světového poháru ve sjezdovém lyžování, jehož dojezd končí nedaleko centra Schladmingu.

Oblast lyžařské houpačky je vhodná pro všechny lyžaře bez ohledu na jejich lyžařské schopnosti. Každý z vrcholů oblasti Dachstein / Schladming nabízí svým návštěvníkům jak prostorné, sportovní tratě pro svižnou jízdu, které velmi často měří od jejich začátků až po konce v údolí přes 5 kilometrů, tak také nenáročné modré sjezdovky, na kterých se budou velmi dobře cítit méně zdatní lyžaři a začátečníci. Stejně tak si v každém areálu mohou ti nejzkušenější sjezdaři najít některou z místních náročných černých sjezdovek, které dokonale prověří jejich lyžařské schopnosti.

Lyžařská oblast Dachstein / Schladming - fotografie

Ke zpestření dne, stráveném na lyžích, se tady nachází hned několik měřených tratí, na kterých si každý může vyzkoušet své dovednosti v rychlé jízdě nebo technickou zdatnost v měřeném úseku mezi slalomovými branami. Příznivci snowboardingu a adrenalinové jízdy tady najdou několik funparků s celou řadou atrakcí a překážek, stejně tak jako je tu udržováno několik skicrossových tratí. Podél sjezdovek čeká na své hosty spousta příjemných restaurací a hospůdek, lákajících k posezení a odpočinku během náročného lyžařského dne.

Dále se zde nacházejí další, menší lyžařská střediska. Ty sice nejsou vzájemně lyžařsky propojená, ale to jim nic neubírá na jejich lyžařské atraktivitě. A kdo dává během své zimní dovolené přednost klidnému a pohodovému pohybu po svazích, na kterých se pohybuje jen minimum lyžařů, se v nich bude cítit jako v pozemském ráji. K takovým střediskům patří například Rittisberg nedaleko obce Ramsau nebo Stoderzinken nad vesničkou Gröbming. Na nich se lyžuje hlavně na málo zaplněných sjezdovkách většinou lehké až středně těžké obtížnosti.

Samostatným skiareálem je potom ledovec Dachstein. Ten se nachází v nadmořské výšce 2.700 metrů a z obce Ramsau k němu vede unikátní kabinová lanovka, která bez jediného sloupu překonává převýšení více než jednoho kilometru. Na ledovci mají jeho návštěvníci k dispozici několik velice prostorných sjezdovek, udržovaný funpark pro snowboardery a také několik okruhů pro běžce na lyžích.

Ve většině lyžařských středisek najdete i cvičné louky pro nejmenší nebo začínající lyžaře, nejrůznější lyžařské školy a půjčovny lyží a dalšího lyžařského vybavení. Zimní dovolenou si můžete zpestřit jízdou na bobové dráze, procházkou po zimní cestě nebo bruslením.

Oblast je také velmocí v běžeckém lyžování. Středisko Ramsau / Dachstein je v této oblasti jednoznačným pojmem. Na slunné náhorní plošině je udržováno na 70 kilometrů běžeckých stop jak pro klasický, tak také bruslařský styl. O kvalitách obce Ramsau am Dachstein svědčí i fakt, že bylo v roce 1999 pořadatelmě Mistrovství světa v severských disciplínách. Každý den se v blízkosti zdejších vesniček upravuje celkem 220 kilometrů běžeckých stop všech obtížností a k různým technikám běhu, které se kromě pološiny u Ramsau nejčastěji vinou v údolí podél říčky Enns.

Celá oblast je důmyslně propojena celou řadou linek skibusů, které vás kdykoliv během dne bezplatně dovezou ke sjezdovkám. Po náročném dni na lyžích je pak možné zajít si odpočinout do několika bazénů, navštívit některé z místních wellness center nebo saunu, popřípadě zajít si posedět a popovídat s přáteli do jednoho ze zdejších barů či některé z mnoha horských chat.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování na Dachsteinu nebo ve Schladmingu

Lyžování na Dachsteinu je zážitek pro každého lyžaře. Celá oblast patří ke sdružení Ski Amadé takže se nemusíte obávat nedostatku lyžařských možností. Rodiny s dětmi, běžkaři, ale i snowboardisté již znají svá místa, která jim každoročně přinášejí nezapomenutelné zážitky ze zimní dovolené. Nabídka ubytování v Dachstein / Schladmingu je tak obsáhlá, že záleží jen na vašich požadavcích.

Lyžařskou oblast Dachstein / Schladming si velice oblíbili také vyznavači severského lyžování. Mnoho kilometrů vždy upravených běžkařských stop, zaručuje i jim skvělé zážitky z dovolené. Zimní zájezdy do této oblíbené rakouské oblasti, jsou každoročně v nabídce cestovních kanceláří.