-

Gröbming - hotely pro lyžování na Dachsteinu nebo ve Schladmingu

Landhaus St. Georg

Náhled objektu Landhaus St. Georg, Gröbming, Dachstein / Schladming, Rakousko
Pojeďte na zimní dovolenou do lyžařského střediska Gröbming a na ubytování v hotelu Landhaus St. Georg budete jen kousek od zdejších lyžařských terénů

Lyžování Gröbming - informace

Gröbming je příjemná malá alpská vesnička v nejvýchodnější části lyžařské oblasti Dachstein - Schladming. Turisté, kteří využijí možnosti ubytování v tomto zimním středisku, jezdí na lyžování nejčastěji na nedaleký vrchol Galsterbergalm.

Lyžařské středisko Gröbming - fotografie

Galsterbergalm je současně nejvýchodněji položenou horou celé lyžařské houpačky Dachstein - Schladming. Z Gröbmingu je to do vesničky Pruggern, která leží přímo pod vrcholem Galsterbergalm, jen asi 2 kilometry.

Vzhledem ke skutečnosti, že Gröbming leží poněkud stranou hlavního dění v lyžařské oblasti Dachstein / Schladming bývají zde ceny za ubytování, ve srovnání například se známým zimním střediskem Schladming, daleko příznivější. Proto je Gröbming tak oblíben mezi rodinami s malými dětmi. Slušné možnosti lyžování jsou jen nedaleko a ceny příznivé.

Kam jinam na Dachsteinu nebo ve Schladmingu na lyžování?

Gröbming není jediným místem, kam je možné se vypravit do Rakouska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete vypravit zalyžovat si na Dachstein nebo do Schladmingu i do následujících lyžařských středisek na Dachsteinu nebo ve Schladmingu: Haus - Aich - Gössenberg, Pichl - Mandling, Ramsau am Dachstein, Schladming - Rohrmoos.