-

Schladming - Rohrmoos - hotely pro lyžování na Dachsteinu nebo ve Schladmingu

Ferienalm

Náhled objektu Ferienalm, Schladming - Rohrmoos, Dachstein / Schladming, Rakousko
Pojeďte na zimní dovolenou do lyžařského střediska Schladming - Rohrmoos a na ubytování v hotelu Ferienalm budete jen kousek od zdejších lyžařských terénů

Pariente

Náhled objektu Pariente, Schladming - Rohrmoos, Dachstein / Schladming, Rakousko
Oblíbený Hotel Pariente je skvělou možností, jak ve středisku Schladming - Rohrmoos prožít za rozumné ceny příjemnou a samozřejmě také aktivní zimní dovolenou

Schladmingerhof

Náhled objektu Schladmingerhof, Schladming - Rohrmoos, Dachstein / Schladming, Rakousko
Využijte aktuální možnosti ubytování v hotelu Schladmingerhof za příznivé ceny a užijte si ve středisku Schladming - Rohrmoos skvělé lyžování a další zimní sporty

Waldfrieden

Náhled objektu Waldfrieden, Schladming - Rohrmoos, Dachstein / Schladming, Rakousko
Ubytujte se v průběhu sezóny v lyžařském středisku Schladming - Rohrmoos v hotelu Waldfrieden a cesta na lyže na místní sjezdovky vám zabere jen chvíli

Lyžování Schladming - Rohrmoos - informace

Schladming, hlavní štýrské město sportu, a Rohrmoos, oblast vhodná pro rodiny s dětmi, se nalézá ve známé lyžařské oblasti Dachstein - Tauern ve středním Rakousku. Schladming je tradičním centrem lyžování i zábavy s pěkným historickým centrem s řadou restaurací a barů, diskotékou i bazénem, ležící prakticky uprostřed lyžařské houpačky přes 4 vrcholy přímo pod centrální horou Planai.

Lyžařské středisko Schladming - Rohrmoos - fotografie

Radost z lyžování, kilometry a kilometry dlouhé sjezdovky, překrásné tratě pro běžecké lyžování. To vše na vás čeká v lyžařském středisku Schladming - Rohrmoos a jeho bezprostředním okolí. Oblast okolo obce Schladming patří k největším lyžařským centrům v celém Rakousku a ve světě je známá především díky pravidelně pořádaným závodům v rámci Světového poháru ve sjezdovém lyžování.

Zdejší lyžařský areál, kterému se říká 4-Berge-Skischaukel, vznikla propojením lanovek a sjezdovek čtyř sousedících skiareálů: Hauser Kaibling (2.015 metrů), Planai (1.894 metrů), Hochwurzen (1.850 metrů) a Reiteralm (1.860 metrů). Na milovníky sjezdového lyžování čeká v této části Rakouska vynikající podmínky pro nejrůznější zimní sporty a skvělé možnosti, jak aktivně prožít zimní dovolenou.

Lyžařské středisko Schladming - Rohrmoos - fotografie

Není náhodou, že v lyžařském areálu na vrcholku Planai, jen pár desítek metrů od centra obce Schladming, se každým rokem spolurozhoduje o vítězi Světového poháru v alpském lyžování. Koná se zde také juniorské Mistrovství světa, Schladming byl pořadatelem speciálních olympijských světových her a hostil i mnoho dalších velkých mezinárodních sportovních akcí.

Přímo v areálu Planai se každoročně konají noční závody ve slalomu. To vše hovoří o jedinečnosti střediska Schladming a jeho lyžařských terénech. Nejen elita alpského lyžování si však může ve Schladmingu zalyžovat i za tmy. Na tříkilometrové osvětlené sjezdovce vám tento zážitek umožní i areál Hochwurzen.

Pokud se rádi touláte zimní přírodou, je tu pro vás připraveno na 50 kilometrů upravovaných stezek pro zimní pěší turistiku. Vaše děti určitě nadchne sedmikilometrová přírodní sáňkařská dráha, která je v provozu jak přes den, tak i ve večerních hodinách při dostatečném osvětlení a ti nejmenší se mnou tešit na spousty dalších překvapení.

Kam jinam na Dachsteinu nebo ve Schladmingu na lyžování?

Schladming - Rohrmoos není jediným místem, kam je možné se vypravit do Rakouska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete vypravit zalyžovat si na Dachstein nebo do Schladmingu i do následujících lyžařských středisek na Dachsteinu nebo ve Schladmingu: Haus - Aich - Gössenberg, Pichl - Mandling, Ramsau am Dachstein.