-

Lyžování Dachstein West a Lammertal, Rakousko

Annaberg

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Annaberg (Dachstein West a Lammertal, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Golling

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Golling v Dachsteinu West nebo Lammertalu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Gosau

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Gosau (Dachstein West a Lammertal, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Hallstatt

V lyžařském středisku Hallstatt v Dachsteinu West nebo Lammertalu v Rakousku budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

Lyžování Dachstein West a Lammertal - informace

Lyžařská oblast Dachstein - West / Lammertal je jednou z nejoblíbenějších destinací pro zimní dovolenou a alpské lyžování v Rakousku. Nachází se asi 45 minut jízdy autem od Salzburgu a jejími nejdůležitějšími obcemi jsou malebné vesnice Abtenau, Annaberg a Gosau. Ty jsou také současně místy, odkud je možné se vydat na lyžování do největšího místního skiareálu Dachstein West.

Lyžařská oblast Dachstein West a Lammertal - fotografie

Díky mnoha příležitostem k provozování celé řady zimních sportů, skvělé aprés - ski a dokonalé možnosti relaxace a odpočinku se z regionu Dachstein West - Lammertal stalo hojně navštěvované místo v rámci celého Rakouska během zimního období a hlavní sezóny lyžování. A neboť se jedná o oblast, která se orientuje na rodinnou dovolenou a pohodové lyžování, rodiny s malými dětmi i obyčejní lyžaři, kteří před prudkými černými svahy preferují klidnější modré a červené sjezdovky, si tady určitě najdou ten správný terén, který bude vyhovovat právě jejich dovednostem a schopnostem. Na 110 kilometrech zdejších sjezdových tratí mohou jak začátečníci, tak také pokročilí lyžaři, strávit nezapomenutelnou zimní dovolenou.

A když se dá tento region, rozkládající se západně od ledovce Dachstein, charakterizovat jako rodinná lyžařská oblast, dokonce ani lyžařští experti a příznivci lyžování ve volném terénu na skiareály v katastru Dachstein - West jen tak nezapomenou. Právě na ně tady totiž čeká celá řada svahů s hlubokým sněhem, jako například na vrcholku Zwieselalm nedaleko jezera Gosausee nebo Freeride Arena Krippenstein na severních svazích Dachsteinu.

Lyžařská oblast Dachstein West a Lammertal - fotografie

Všichni, kteří dávají přednost samotě a chtějí si zimní dovolenou užít v naprostém klidu uprostřed zasněžené přírody, mohou vyrazit na 160 kilometrů perfektně upravovaných běžkeckých stop na všech úrovních obtížnosti. Zkušeným běžcům se například doporučuje stopa Wieslerhornloipe, která je s 15 kilometry nejdelší a zároveň jednou z nejtěžších v celém regionu. Nenáročná běžkařská trasa s umělým osvětlením, vhodná i pro začínající běžkaře, se nachází v lyžařaském areálu Karkogel.

Hlavním správním centrem malebného údolí Lammertal, kterým protéká říčka Lammer, je Abtenau. Ne nadarmo je tato vesnička jak během zimy, tak také v letním období, titulována jako Obec odpočinku. Obklopeni nádherným horským panoramatem se tady budou turisté, kteří se rozhodli přijet na lyžování do Rakouska právě do Abtenau, určitě dobře cítit nejen na zdejších svazích, ale také mimo sjezdovky. Ať již během dne, nebo navečer po lyžování, se jim tady nabízí široká škála volnočasových aktivit. Pro aktivní jedince se nabízí ledové sporty ve formě bruslení, curlingu či jízdy na bobech a romantické duše si mohou užít projížďku zasněženou krajinou na hřbetě koně či saních, tažených koňským spřežením.

Lyžařská oblast Dachstein West a Lammertal - fotografie

Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet moderní sportovní paragliding a závěsné létání, snowbiking anebo snowtubing. Ti, kteří mají raději něco klidnějšího, se mohou vydat na zimní pěší procházku či se vydat na výlet na sněžnicích. Kulinářsky zajímavé jsou původní horské chaty a malé restaurace s regionální i mezinárodní kuchyní. Místní oslavy a festivaly se většinou odehrávají v Karkogelbaru nedaleko lyžařského areálu, hospůdce Drunter und Drüber či na diskotéce Base.

Klidné lyžařské středisko Annaberg se nachází v nadmořské výšce 780 metrů, situované uprostřed lyžařského regionu Dachstein - West / Lammertal. Kdo tu stráví zimní dovolenou, má kromě možnosti strávit zasloužený čas odpočinku na zdejších svazích a užití si skvělého lyžování na krásných sjezdovkách také další možnosti, jak si během zimy aktivně odpočinout a zrelaxovat. Z dalších aktivit je tady na výběr například bruslení, sáňkování, výlety na sněžnicích či romantickou projížďku na saních tažených koňmi. A pro malé děti je připraven kouzelný koberec, cvičné svahy a dětská školka. Stejně jako Abtenau i Annaberg se orientuje na mladé rodiny s dětmi a nabízí ty nejlepší podmínky pro skvělou rodinnou zimní dovolenou.

Lyžařská oblast Dachstein West a Lammertal - fotografie

Městečko Gosau se nachází v hornorakouském údolí Gosauer Hintertal, nedaleko jezera Gosausee. Místní části Vordertal, Mittertal a Hintertal se rozkládají v 11 kilometrů dlouhém, překrásném vysokohorském údolí na úpatí Gosauerkammu. Stejně jako ostatní střediska oblíbeného regionu alpského lyžování Dachstein West - Lammertal, můžete i během pobytu v Gosau na severní straně dachsteinského masivu ještě zažít a poznat pravé rakouské tradice. Ubytování v Gosau je útulné a poskytované služby jsou na vysoké úrovni. Mírné až středně těžké sjezdovky pro poklidné lyžování ve skiareálu hned za městečkem však nejsou to jediné, co Gosau svým hostům během jejich zimní dovolené nabízí. Široké možnosti relaxace a odpočinku v krajině zasněženého sportovního světa umožňují i nelyžařům strávit v Gosauském údolí krásný a nezapomenutelný čas.

Po dokonalé zábavě na lyžích se tady pochopitelně nabízí také pestré aprés - ski. Při curlingu anebo sáňkování si na své přijdou především rodiny s dětmi a ti, co k relaxaci potřebují klid, mohou vyrazit na výlet na sněžnicích nebo na romantickou projížďku na saních tažených koňmi. Velký počet horských chat a restaurací láká k zastavení a posezení a pro své hosty má připraveny dobroty z opravdové rakouské kuchyně. Stejně jako v celém regionu Dachstein - West - Lammertal se i tady nabízí akčnější formy zábavy v podobě závěsného létání, paraglidingu, snowbikingu a různých indoorových aktivit.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Dachsteinu West nebo Lammertalu

Prázdninový ostrov v horách pro rodiče s dětmi, tak lze pojmenovat oblast Dachstein West a Lammertal. Již dlouhá léta se drží na špici lyžařských oblastí díky svým vynikajícím sněhovým podmínkám a možnostem vyžití hlavně pro děti. Celkové kouzlo této známé rakouské oblasti dotváří panorama majestátního horského masívu Dachstein. Aktuální předpověď počasí, stejně jako informace o sjezdovkách, akcích a možnostech zábavy v oblasti, naleznete na stránkách zaměřených na Dachstein West a Lammertal.

Abtenau, Annaberg a Gosau jsou tři nejznámější místa v lyžařské oblasti Dachstein West / Lammertal. Obklopeni úchvatným horským panoramatem se zde všichni zimní návštěvníci cítí velice spokojeně a titul Obec k odpočinku dává všem najevo, že zde prožijí klidnou dovolenou obohacenou a spoustu volnočasových možností.

Rakouská tradice zde čiší opravdu ode všad a přátelská atmosféra dotváří kouzlo této krajiny, do které se každý rád vrátí. Lyžování je umožněno na sjezdovkách všech úrovní obtížnosti a pamuje zde zvláštní přátelskost k rodinám s dětmi. Teď už vám stačí vybrat si pouze z nabídky ubytování v Dachstein West / Lammertalu a vaše zimní dovolená může začít.