-

Bad Goisern - hotely pro lyžování v Dachsteinu West nebo Lammertalu

Momentálně nenabízíme do střediska Bad Goisern žádný lyžařský zájezd a ani možnost ubytování.

Lyžování Bad Goisern - informace

Malebné lázeňské městečko Bad Goisern, ležící nedaleko Hallstattského jezera na severní straně masivu Dachstein, je nejen během zimního období ideálním místem pro odpočinek a lyžování. Milovníci sjezdového lyžování se budou nejspíše vydávat na lyže do oblasti Dachstein - West, která je odsud vzdálena asi 17 kilometrů. Výhodou ubytování v Bad Goisern je skutečnost, že skiareál Dachstein - West je odtud pohodlně dosažitelný skibusem. Ten jezdí v pravidelných intervalech a se zakoupeným skipasem je doprava z Bad Goisern zdarma.

Lyžařské středisko Bad Goisern - fotografie

Vyznavačům lyžování ve volném terénu a milovníkům freeridu je k dispozici také lyžařský areál Dachstein - Krippenstein. Ten se rozkládá na severních svazích hory Dachstein a od města Bad Goisern je vzdálen jen několik kilometrů. Leží totiž na opačném břehu Hallstattského jezera než samotný Bad Goisern. Pro oba areály platí jeden skipas a jsou vzájemně propojeny skibusy.

Vzdálenost jednotlivých ubytovacích zařízení je v Bad Goisern od zastávek skibusu průměrně 5 až 10 minut chůze, což je velmi příjemné a turisté se nemusejí vláčet se svou lyžařskou výbavou nikam daleko.

Lyžařské středisko Bad Goisern - fotografie

Pro vyznavače běžeckého lyžování je přímo v Bad Goisern k dispozici dostatek běžeckých stop všech stupňů obtížnosti. A pokud zrovna nejste milovníkem lyžování, můžete se projít podél břehu zamrzlého Hallstattského jezera, které zejména v zimě, sevřeno uprostřed horských masívů, nabízí úžasné pohledy.