-

Annaberg - hotely pro lyžování v Dachsteinu West nebo Lammertalu

Chalety Alpendorf

Náhled objektu Chalety Alpendorf, Annaberg, Dachstein West a Lammertal, Rakousko
Pojeďte na zimní dovolenou do lyžařského střediska Annaberg a na ubytování ve studiu nebo apartmánu Chalety Alpendorf budete jen kousek od zdejších lyžařských terénů

Lyžování Annaberg - informace

V nadmořské výšce téměř 800 metrů se podél břehů říčky Lammer, jež dala jménu celému údolí, rozkládá obec Annaberg im Lammertal. Annaberg je typickou alpskou vesničkou s jen asi 2.500 stálých obyvatel. Během zimní turistické sezóny, kdy je zdejší ubytování obvykle obsazeno turisty, přijíždějícími do údolí Lammertal na dovolenou, však počet obyvatel obce Annaberg narůstá.

Lyžařské středisko Annaberg - fotografie

Svým návštěvníkům nabízí Annaberg im Lammertal skvělé sportovní zážitky a odpočinek v krásné horské přírodě. Obec, po celá desetiletí dodržující tradice a rodinnou pohostinnost, je ideálním výchozím bodem pro mnoho různých výletů po blízkém i vzdálenějším okolí. Turisté se odtud vydávají kupříkladu do Mozartova města Salzburgu či známe Solné komory, do oblasti Salzkammergut.

Lyžařská oblast Dachstein - West / Gossau - Russbach - Annaberg nabízí přes 65 km krásných lyžařských a snowboardových sjezdovek a o dopravu se tady stará více než 30 moderních lyžařských lanovek a vleků. Milovníci sjezdového lyžování se mohou těšit nejen na četné svahy s hlubokým sněhem, boulovaté sjezdovky a snowpark, ale také starobylé horské chaty.

Lyžařské středisko Annaberg - fotografie

Jedinečnou krásou zdejší horské krajiny se můžete kochat také při běžeckém lyžování, neboť okolí vesničky Annaberg nabízí pro tento sport velmi dobré podmínky. A koho omrzí lyžování, ať již sjezdové nebo běžecké, může se věnovat bruslení nebo se vydat na romantickou vyjížďku na saních tažených koňským spřežením či se jen toulat lammertalskou krajinou.

V létě se oblasti Dachsteinu - West a Tennengebirge skvěle hodí k procházkám a cyklotúrám. Prázdninová nabídka je ale mnohem pestřejší - nejsou to jen procházky nebo výlety na kolech, je zde další široká nabídka dalších možností od jízd na koních, přes tenis, golf, lukostřelbu, canyoning, paragliding, rybaření až po mnoho dalších aktivit.

Kam jinam v Dachsteinu West nebo Lammertalu na lyžování?

Annaberg není jediným místem, kam je možné se vypravit do Rakouska na lyžování. Aktuálně se s námi můžete vypravit zalyžovat si do Dachsteinu West nebo Lammertalu i do následujících lyžařských středisek v Dachsteinu West nebo Lammertalu: Golling, Gosau, Hallstatt.