-

Abtenau - hotely pro lyžování v Dachsteinu West nebo Lammertalu

Momentálně nenabízíme do střediska Abtenau žádný lyžařský zájezd a ani možnost ubytování.

Lyžování Abtenau - informace

V nadmořské výšce něco málo přes 700 metrů a jen necelých 50 kilometrů jižně od města Salzburgu leží prázdninová obec Abtenau. Počet stálých obyvatel se blíží 6.000, avšak toto číslo během zimní sezóny lyžování stoupá. V této příjemné alpské oblasti v okolí Abtenau najdete pro aktivní sportovní dovolenou vše, co si jen můžete přát.

Lyžařské středisko Abtenau - fotografie

Pokud se rozhodne vydat se na zimní dovolenou do Rakouska právě do Abtenau, nemusí váš pobyt nutně znamenat aktivní dovolenou. V Abtenau totiž není vůbec nutné jen sportovat! Spousta turistů sem jezdí jen odpočívat, vnímat krásnou alpskou krajinu, užívat si okolní atmosféru, zregenerovat síly a načerpat duševní pohodu.

Velkoryse vybudované a perfektně upravené sjezdovky různých obtížností v oblasti údolí Lammertal se postarají o to, aby se lyžování stalo úžasným zážitkem pro celou rodinu. Naříklad v Nordic - Center přímo v Abtenau máte možnost otestovat a vyzkoušet nové lyže.

Lyžařské středisko Abtenau - fotografie

Vyznavače běžeckého lyžování zase určitě potěší značené běžecké stopy, kterých se v okolí Abtenau vine přes 50 kilometrů. Jsou zde stopy jak pro bruslení, tak i pro klasickou techniku. Nadšení tady budou jak aktivní sportovci, tak i pohodoví rekreanti a požitkáři. A aby byl váš zážitek co nejintenzívnější, stranou sjezdovek a běžeckých stop čeká na své hosty spousta útulných hospůdek, barů a horských chat. V nich vás kromě milé obsluhy uvítá i vřelá místní pohostinnost.

Pro letní návštěvníky má Abtenau přichystanou různorodou nabídku aktivit a činností. Od klidných procházek přes náročnější turistické cesty až po vysokohorské túry, na kterých čeká na všechny, co se dostanou až na vrchol, nádherná vyhlídka. Dále můžete během léta vyzkoušet jízdu jak na silničních kolech, tak také na horských kolech, a pro zájemce je tady golf, letní sáňkování, plavání a mnoho dalšího.

Na nejmenší hosty se těší medvídek Bruno, maskot zdejšího dětského klubu v údolí Lammertal. Zdejší zkušení organizátoři rádi přivítají všechny děti, které chtějí o prázdninách něco skutečně zažít. Posedět u táboráku, rybařit, postavit ve větvích stromů příbytek nebo soutěžit v různých úkolech. Věřte, že každý den v Abtenau, ať tady trávíte svou dovolenou v létě nebo v zimě, na vás čekají nová dobrodružství.