-

Lyžování Zillertal - Hochfügen, Rakousko

Fügen im Zillertal

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Fügen im Zillertal (Zillertal - Hochfügen, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Hart im Zillertal

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Hart im Zillertal v Zillertalu Hochfügen v Rakousku aktivně svůj volný čas

Strass im Zillertal

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Strass im Zillertal (Zillertal - Hochfügen, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Lyžování Zillertal - Hochfügen - informace

Lyžařská oblast Zillertal / Hochfügen se nachází u ústí údolí Zillertal, nad obcí Kaltenbach. Kaltenbach je také hlavním nástupním místem pro lyžování ve skiareálu Hochzillertal / Hochfügen. Ve vzdálenosti několika kilometrů dále do údolí leží další oblíbená lyžařská oblast s názvem Zillertal Arena. Z městečka Kaltenbach vedou vzhůru hned 2 lanové dráhy, které vyvezou příznivce sjezdového lyžování do výšky asi 1.400 metrů nad mořem. Odtud se pak mohou vydat na další sjezdovky buď na jih, na tratě nad městečkem Aschau, nebo na západ, směrem k obci Hochfügen.

Lyžařská oblast Zillertal - Hochfügen - fotografie

Oblast Zillertal - Hochfügen nabízí každému lyžaři něco. Přímo nad městečkem Kaltenbach, které se nachází asi 20 kilometrů od vjezdu do zillertalského údolí, se bude líbit především sjezdařům, kteří si chtějí v čase zasloužené zimní dovolené užít klidného lyžování a před technicky náročnými sjezdovkami preferují prostorné a nezáludné tratě. Příjemnou jízdu si mohou dokonale vychutnat ve středních pasážích vrcholku Wetterkreuz, těsně nad hranicí lesa. Ve vyšších pasážích, kousek pod samotným vrcholem, se pak nacházejí prudší a náročnější tratě, které budou vyhovovat spíše zkušenějším jezdcům. Pochopitelně nechybí ani několik černých, obtížných sjezdovek, včetně svahu, pojmenovaném po legendě rakouského lyžování Stephanu Eberharterovi.

Jižně od městečka Kaltenbach se nachází vesnička Aschau a nad ní další klubko sjezdovek, patřící do skiareálu Hochzillertal - Hochfügen. Z Aschau nevede vzhůru žádná lanovka, avšak na konci dne je možné ze sjezdovek nad vesničkou sjet prakticky do jejího centra a odtud využít dopravu bezplatnými skibusy k jednolivým ubytováním. Sjezdovky nad Aschau jsou jako stvořené pro carving, neboť jejich velkorysá šíře nemá jen tak někde obdoby. Obtížnost sjezdových tratí je různorodá a tak si tady svou sjezdovku najdou jak zatím ne příliš zkušení jezdci, tak také protřelí sjezdaři, kteří si chtějí užít rychlou adrenalinovou jízdu na prudce klesajících sjezdových tratích. Přepravu lyžařů tady zajišťují moderní, vysokokapacitní lanovky a tak se jen velmi výjimečně stane, že se u jejich dolních stanic tvoří fronty.

Lyžařská oblast Zillertal - Hochfügen - fotografie

Kdo by si myslel, že ubytováním v Kaltenbachu je jeho zimní dovolená v Rakousku omezená na lyžování pouze na východní části údolí Zillertal, hodně by se pletl. Po výjezdu z obce Kaltenbach některou z lanovek s názvem Hochzillertal stačí pokračovat dále až pod vrchol Wetterkreuz a odtud se pak spustit západním směrem do horského sedla. Z něj vyjíždí lanovky jak zpět na Wetterkreuz, tak také pod vrcholek Wedel, který je propojovacím bodem mezi dříve samostatnými lyžařskými areály Hochzilleral - Kaltenbach a Hochfügen. Ty byly lyžařsky propojeny v roce 2004 a od té doby tady mají příznivci sjezdového lyžování k dispozici více než 70 kilometrů sjezdovek a lanovek aniž by byli nuceni zout lyže.

Na Wedelu se bude v čase zimní dovolené určitě líbit především freeriderům. Na ně tady čeká Starter Freeride Area, což je rozsáhlý prostor pro provozování jejich oblíbené jízdy ve volném terénu. Sjezdaři, kteří se radši drží na značených a upravovaných tratích, se svezou po několika příjemně prostorných tratích až do údolí, ve kterém se krčí vesnička Hochfügen. Tu z velké části tvoří nově vybudované hotely a z hlavního údolí Zillertal je dosažitelná po klikaté silnici z městečka Fügen.

Lyžařská oblast Zillertal - Hochfügen - fotografie

Přímo u Hochfügenu se nachází několik vleků na mírných a nenáročných svazích, které jsou ideálním místem pro rodiny s dětmi, které své ratolesti teprve učí první nesmělé obloučky a také pro lyžaře, kteří si zatím na náročné terény netroufají. Nad městečkem se pak nachází rozsáhlejší skiareál na svazích vrcholku Pfaffenbühel. Tady se zase budou cítit jako v pozemském ráji jak vyznavači lyžování ve volném terénu, tak zkušení sjezdaři, kteří rádi tráví čas na černě značených náročných sjezdovkách. Přímo z Pfaffenbühelu padají do Hochfügenu černé sjezdovky a černě značené terény pro freeriding, které jen čekají na své pokořitele. Lyžaři, kteří mají radši jízdu po mírnějších sjezdovkách, budou nejspíše trávit svůj čas dovolené na tratích pod vrcholem, nad úrovní lesa, neboť právě tady po svazích stékají nenáročné, modře značené tratě.

Vyznavači běžeckého lyžování se mohou v této části údolí Zillertal věnovat svému oblíbenému sportu na celé řadě udržovaných běžeckých stop jak v údolí podél říčky Ziller, tak také na výše položených stopách. Zájemci o jízdu na saních mohou využít nabídky hned několika sáňkařských drah a samozřejmě nechybí ani značené stezky pro pěší zimní turistiku. Kdo by chtěl vyzkoušet další aktivity, může si jít zabruslit na některou z udržovaných ledových ploch nebo se vydat na výlet na sněžnicích.

Lyžařská oblast Zillertal - Hochfügen - fotografie

Po setmění pak čekají na své návštěvníky útulné horské chaty, které zvou na něco dobrého z místní kuchyně nebo jen na prosté posezení s přáteli. V městečku Fügen mohou unavení lyžaři využít služeb zdejšího wellness centra s bazénem a nechat odpočinout unavené svalstvo před dalším úžasným dnem zimní dovolené v rakouských Alpách.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Zillertalu Hochfügen

Zillertálské údolí patří mezi vyhledávaná místa hlavně mezi vyznavači zimních sportů. Již několik let se část s názvem Zillertal - Hochfügen řadí mezi deset nejlepších světových lyžařských oblastí. Nabízí perfektní možnosti vyžití pro malé i velké lyžaře, snowboardisty, ale také turisty. Do Zillertal - Hochfügenu můžete zavítat v jakoukoli roční dobu a vždy budete maximálně spokojeni. Web zaměřený na Zillertal vám poskytne další zajímavé informace a tipy týkající se celého údolí.