-

Stumm - hotely pro lyžování v Zillertalu Hochfügen

Momentálně nenabízíme do střediska Stumm žádný lyžařský zájezd a ani možnost ubytování.

Lyžování Stumm - informace

Asi 15 km od vjezdu do údolí Zillertalu leží obec Stumm v nadmořské výšce 554 m na slunné straně tohoto údolí. Potřebný klid a velmi dobré možnosti odpočinku jsou zajištěny vybudovaným obchvatem kolem obce. Idylicky malebná obec Stumm leží uprostřed Zillertalu, je ideálním výchozím bodem pro různé aktivity všeho druhu, ať už v létě či v zimě.

Lyžařské středisko Stumm - fotografie

Určitě nezapomeňte shlédnout kostel Pfarrkirche St. Rupert. O kostele je první zmínka roku 1414, zasvěcen je svatému Rupertovi. Barokní stropní malby jsou od malíře Christof Anton Mayera, reliéfy jsou z roku 1765. Zámek Stumm je z roku 1550 a několikrát změnil své majitele. Dnes je soukromým majetkem rodiny Carla von Braun v. Stumm, bohužel není zpřístupněn.

Lyžařská oblast Hochzillertal má 66 km upravených sjezdovek, umělé zasněžování, 16 vleků, 46 km značených běžeckých stop, 40 km upravených zimních turistických cest, 4 sáňkařské dráhy, 4 kluziště, posilovny, 3 kryté bazény, sauny, zimní kemping, 2 kuželny. Probíhají zde zimní procházky s průvodcem, noční procházky s loučemi, večerní sáňkování, jízdy na saních tažených koňským spřežením, různá posezení v horských chatách a v Aprés-Ski. Stumm nabízí i nelyžařům bohatý program, např. procházky údolím Zillertalu kolem řeky Ziller, jízdy na saních nádherným zasněženým údolím a další.

Lyžařské středisko Stumm - fotografie

Široké, několik kilometrů dlouhé, perfektně upravené sjezdovky jsou garancí, že radost z lyžování budou mít jak začátečníci, tak i pokročilí lyžaři. Až do mezistanice je vybudováno umělé zasněžování, takže máte jistotu, že budete mít na čem lyžovat. 8 kabinková lanovka dokáže během jedné hodiny přepravit až 3.200 lyžařů.

Se Super-skipasem můžete využít na 150 různých lyžařských lanovek a vleků, také zdarma používat vlak a autobus. Ať sjezdové lyžování, běžecké lyžování, carvové lyžování, ski-touring nebo jízdy na snowboardu, vše je možné se naučit ve 3 lyžařských školách. Zejména o děti je v dětských lyžařských školách dobře postaráno a lyžování se snadno naučí. O děti, které nelyžují, je po celý den postaráno v Zwergerlclub (včetně stravování). 3 místní turistické centrály mají bohatou nabídku, které by byla škoda nevyužít.

V létě najdete kolem obce Stumm asi 180 km značených turistických cest, napojení na cyklostezku Zillertal (asi 33 km), cyklostezky pro horská kola, 10 tenisových kurtů, veřejná venkovní koupaliště, hřiště pro plážový volejbal, minigolfová hřiště, tratě pro inliny, golfové hřiště, kryté bazény, sauny, solária, kuželny, sportovní hřiště, posilovny, dětská hřiště, hipodrom, letní festivaly, tyrolské večery, dětské programy, rybaření. S kartou Z-Wanderticket se dostanete ke krásným selským usedlostem, kostelům, na hřebenech k horských chatám či hospůdkám.

Několikrát týdně se můžete zúčastnit procházek se zkušeným horským průvodcem. Nespočetné množství horských chat a kolib láká k příjemnému posezení. V Zillertalu je více než 300 km značených cyklostezek, z toho v okolí Stummu asi 60 km. Pro ty, kteří vlastní kolo nemají, jsou zde půjčovny kol a proslulá dráha Zillertalbahn přepravuje kola zdarma. Od května do října je pro rodiny s dětmi v provozu Club Kunterbunt, denně jsou zde pořádány (za mírný poplatek) různé dětské programy. Létem vás provede více než 200 hudebních, folklórních místních uskupení a spolků. Létní sezóna definivně skončí slavností Almabtrieb.