-

Lyžování Rauris, Rakousko

Embach

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Embach (Rauris, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Rauris

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Rauris v Raurisu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Lyžování Rauris - informace

Rauris je jednou z nejstarších obydlených osad v celých Alpách, nacházející se v nadmořské výšce 950 m. Tam, kde se až do konce 20. let minulého století těžilo zlato, což byl hlavní zdroj příjmů místních obyvatel, je dnes ráj zimních dovolených na „dvou prkénkách“. V obci ale pořád ještě máte skvělou šanci účastnit se kurzů rýžování zlata – a s troškou štěstí si třeba i přilepšit k vašemu rozpočtu dovolené.

Lyžařská oblast Rauris - fotografie

Klid a mír si tato prapůvodní horská vesnice ale naštěstí zachovala až do dnešní doby. Je to ideální místo, kde můžete skutečně pookřát, odpočinout si od každodenního stresu a prožít bezstarostnou zimní dovolenou uprostřed ohromující vysokohorské přírody. Lyžařské středisko Rauris je malé, ale pěkné. Zvláště si tu užijí lyžařští začátečníci, mírně pokročilí a celé rodiny s dětmi.

V lyžařském středisku Rauris je na 30 km sjezdovek. Z tohoto počtu je pak 5 km označeno jako sjezdovky lehké, 20 km střední a 5 km sjezdovek je těžkých. Přehledný lyžařský terén je velmi vhodný jak pro začátečníky, tak i pro zkušenější lyžaře. Lanovka vás rychle a bezpečně vyveze až na úplný vrcholek do nadmořské výšky 2175 metrů, tedy až do míst, odkud se naskýtají pozoruhodné výhledy do širokého a dalekého okolí. Lanovky Hochalmbahn a Kreuzbodenbahn umožňují zimním turistům a lyžařům snadný přístup do lyžařského střediska.

Lyžařská oblast Rauris - fotografie

Určitě nejlépe se v Raurisu budou cítit rodiny s dětmi, a to nejen kvůli mírně zvlněným kopečkům, jež ulehčují učení se lyžařskému sportu. Nabídka pro vaše nejmenší zahrnuje, mimo jiné, i jesličky pro děti zdejších hostů, kde mohou být umisťovány již děti ve věku od jednoho roku! Dále tady provozují lyžařskou a mateřskou školku pro děti od 3 let. Děti jsou v dobrých rukou a rodiče mají skvělou příležitost zalyžovat si na obtížnějších tratích a užít si zimní dovolenou na lyžích jen sami ve dvou.

Pro noční život je zde speciálně uzpůsobeno pět horských chat, tři diskotéky a několik barů a restaurací. Přestože je noční život v Raurisu poklidný, dá se tu den krásně strávit i u nějakého lahodného nápoje a místní kulinářské speciality. Přímo povinností se staly návštěvy u vyznavačů après-ski na Heimalmu, kde narazíte na 20 m dlouhý vyhřívaný bar a na velkou nabídku lahodných nápojů. Také Hubertus Schirmbar u dolní stanice lanovky na Hochalm jen skvěle doplňuje tamní après-ski atmosféru! „Děti noci“ se mohou těšit na posezení v zařízeních Rauriser Stadl či Shakesbeer až do časných ranních hodin. Pro milovníky klidných večerů s dobrým jídlem, je k dispozici nespočet dobrých horských restaurací, hospůdek a občerstvení na vysokohorských pastvinách.

Lyžařská oblast Rauris - fotografie

Návštěvníci velmi často řádí na zdejší osvětlené sáňkařské dráze. A proč si třeba nezařádit i při rychlém snowtubingu před tím, než se vydáte do teplé sprchy v útulném penzionu nebo hotelu? Můžete se také vypravit na romantickou jízdu na saních tažených koňmi přes nádhernou zimní krajinu. A pokud by vám nehrálo do karet počasí, otevírají se vám i jiné možnosti, jako například návštěva krytého bazénu se saunou. Milovníci adrenalinu si mohou prohlédnout okolí z ptačí perspektivy, během tandemového paraglidingu.

Snowboardisté ​​najdou dozajista zalíbení v parku Fun Park der Rauriser Hochalmbahn. Sem zajíždějí především mladší návštěvníci za účelem provozování svých sportovních kousků na „prknech“. I o tyto sportovce je výborným způsobem postaráno na mnoha horských chatách.

Lyžařská oblast Rauris - fotografie

Milovníci běžek najdou v okolí dostatek perfektně udržovaných bílých stop. Celková délka běžkařských tratí dosahuje 45 kilometrů a tratě vedou kouzelnou zimní krajinou v jemném prašanu. Vrcholem nabídky pro vyznavače tohoto severského sportu je pak bezesporu vysokohorská běžkařská trasa v nadmořské výšce 1800 metrů. V nedalekém Raurisertalu je k dispozici dalších 45 km stop.

Den strávený na sjezdovce si můžete například zpříjemnit sáňkováním na osvětlené sáňkařské dráze u lanovky Kreuzbodenbahn. 5 km dlouhá přírodní sáňkařská dráha na Kolm Saigurnu, kam se snadno dostanete za pomoci tzv. Hüttentaxi, skýtá opravdu mnoho dobrodružství pro malé i velké. Poněkud klidnější zážitek představuje klidná jízda saněmi taženými koňmi či putování s pochodněmi tamějším romantickým údolím.

Široká škála nabídek zimního potěšení v rakouském Raurisu doslova zaručuje, že se zde nikdo nemůže nudit. I přes jakýsi poklid, který panuje v celé zdejší oblasti, je návštěvníkům nabízeno opravdu veliké množství těch nejrůznějších volnočasových a sportovních aktivit a každý tu nalezne něco speciálního pro sebe. V tomto skvělém prázdninovém středisku si můžeme plnými doušky vychutnat pohodové zimní dny v nádherném prostředí rakouských Alp.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Raurisu

Další hotely v Raurisu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Raurisu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Rauris, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.