-

Lyžování Val di Fiemme / Obereggen, Itálie

Carano

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Carano (Val di Fiemme / Obereggen, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Cavalese

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Cavalese ve Val di Fiemme nebo Obereggenu v Itálii aktivně svůj volný čas

Pampeago

Ilustrační foto
Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Pampeago (Val di Fiemme / Obereggen, Itálie) na svou zimní dovolenou

Predazzo

Ilustrační foto
V lyžařském středisku Predazzo ve Val di Fiemme nebo Obereggenu v Itálii budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

Tesero

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Tesero (Val di Fiemme / Obereggen, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Varena

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Varena ve Val di Fiemme nebo Obereggenu v Itálii aktivně svůj volný čas

Ziano di Fiemme

Ilustrační foto
Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Ziano di Fiemme (Val di Fiemme / Obereggen, Itálie) na svou zimní dovolenou

Lyžování Val di Fiemme / Obereggen - informace

Lyžařská oblast Val di Fiemme / Obereggen, které se také někdy přezdívá brána Dolomit, neboť je ze severu, odkud do Itálie přijíždí nejvíce příznivců sjezdového lyžování, nejsnáze přístupnou oblastí alpského lyžování v Dolomitech. Údolí Val di Fiemme leží ve Fleimstálských Alpách a za posledních několik desetiletí se stalo jednou z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších destinací pro zimní dovolenou v Itálii.

Lyžařská oblast Val di Fiemme / Obereggen - fotografie

Údolím Val di Fiemme protéká říčka Avisio a jeho boční strany lemuje hned několik pohoří, které se šplhají do výšek přesajujících 3.000 metrů. Na severu od údolí se tyčí masiv Latemar, na jehož jižních svazích se nachází největší skiareál ve Val di Fiemme Ski Center Latemar a za nímž leží lyžařská oblast Val di Fassa. Nejvyšší bod Latemaru se nachází ve výšce 2.842 metrů.

Lyžařskou oblast Val di Fiemme / Obereggen tvoří 3 větší městečka Cavalese, Tesero a Predazzo a několik menších vesnic a vesniček. Zájemcům o lyžování v Alpách, kteří přicestovali do této oblasti na severu Itálie, nabízí údolí množství nejrůznějších kapacit pro ubytování od luxusních a drahých hotelů přes útulné penziony až po apartmánové domy a apartmány. Centrem údolí je malebné městečko Cavalese, ve kterém se nacházejí komfortní hotely, poskytující svým hostům služby na nejvyšší úrovni.

Lyžařská oblast Val di Fiemme / Obereggen - fotografie

Přímo z Cavalese vede kabinová lanovka do lyžařského areálu Alpe Cermis. Hora Paion, která dosahuje výšky 2.250 metrů, leží na opačném břehu říčky Avisio a skiareál Alpe Cermis, který se rozkládá na jejích svazích, si příznivci sjezdového lyžování oblíbili hlavně pro jeho perfektně upravené sjezdové tratě, velké množství slunečných dnů po celý rok a krásnou přírodu v jeho okolí. Lyžaři tady mají k dispozici kolem 25 kilometrů sjezdovek převážně střední obtížnosti. Zkušení a zdatní jezdci by určitě měli zkusit jízdu na černé, technicky obtížné trati Olympia, která se táhne z vrcholu až dolů do údolí. Trať měří necelých 7 kilometrů a její pokoření patří k jedinečným zážitkům z lyžování v Itálii.

Největším skiareálem v údolí Val di Fiemme - Obereggen je Ski Center Latemar na jižních svazích masivu Latemar. Lyžaři si zde mohou užívat sněhu a skvělého lyžování na více než 40 kilometrech upravovaných sjezdových tratí většinou lehké až středně těžké obtížnosti a většina místních sjezdovek má nainstalováno zařízení pro výrobu umělého sněhu. Do skiareálu Ski Center Latemar se sjezdaři mohou dostat hned ze 3 obcí v údolí. Nejsevernějším nástupním místem je vesnička Obereggen, ležící v nadmořské výšce 1.550 metrů. Z ní vedou vzhůru směrem na Latemar hned dvě lanovky a dokonce tu mají turisté k dispozici sáňkařskou dráhu.

Lyžařská oblast Val di Fiemme / Obereggen - fotografie

Další možností, jak se dostat na lyžování pod majestátné štíty Latemaru, je vesnička Pampeago. Ta se nachází v centru lyžařského areálu a jeho návštěvníci se odtud mohou vydat hned 2 směry. Buď na Obereggen, kde se bude líbit začátečníkům a rodinám s dětmi, neboť právě v této části se nacházejí prostorné a technicky nenáročné sjezdovky, na kterých si budou moci užívat pohodového lyžování. Na opačné straně, směrem na Predazzo, si zase budou moci užít sportovnější jízdu zkušenější sjezdaři, neboť právě tady na ně čekají delší a svižné tratě v porovnání s nabídkou sjezdovek nad Obereggenem.

Nejjižnějším městem, ze kterého vedou lanovky do Ski Center Latemar, je městečko Predazzo. Pod skokanskými můstky v Predazzu se nachází údolní stanice lanovky, která lyžaře vyveze do oblasti Cardone. Tady se nachází dětský park a také sáňkařská dráha. Dále na sever vede sedačková lanovka na Passo Feido a dále se pak před lyžaři konečně otevírají sjezdovky pod masivem Latemaru. Sjezdaři, kteří využijí ubytování v Predazzu, se budou muset z lyžování vracet k hotelům toutéž lanovkou, neboť ze Ski Center Latemar nevede do Predazza žádná sjezdovka.

Pokročilí lyžaři si určitě nenechají ujít sjezd z vrcholu Pala di Santa do Pampeaga. Ten dosahuje výšky 2.700 metrů a první polovina tratě je jako jediná ve skiareálu Latemar značena černou barvou.

Nejmenším lyžařským areálem oblasti Val di Fiemme / Obereggen je Alpe Lusia / Bellamonte. Lanovky vedou z vesničky Ballamonte a na opačné straně z vesnice Moena. Nad Bellamonte, na jižních svazích vrcholku Le Cune, se vinou prostorné a jednoduché sjezdovky, na kterých se budou dobře cítit méně zkušení lyžaři a také rodiny s dětmi. Nad Moenou se nacházejí sportovnější sjezdovky, které budou vyhovovat spíše zkušeným sjezdařům.

Val di Fiemme / Obereggen však není jen o sjezdovém lyžování. Na své si tu přijdou i milovníci snowboardingu, na které čeká několik specializovaných sjezdovek a dokonce i snowpark. Běžci na lyžích mají k dispozici stopy, na kterých se běhá náročný závod Marcialonga. Ten má délku 70 kilometrů a vine se podél říčky Avisio údolími Val di Fiemme a Val di Fassa. Závod startuje v Moeně a vede přes Predazzo až do Cavalese.

Kromě lyžování mají turisté možnost zkusit mnoho dalších sportů, ke kterým patří již zmiňované sáňkování, bruslení, návštěva krytého bazénu, paragliding, jízdu na sněžných skútrech, výlety na sněžnicích a další. Lyžařská oblast Val di Fiemme / Obereggen patří mezi českými lyžaři k nejoblíbenějším místům pro zimní dovolenou, neboť od nás není tak vzdálená i ceny jsou tady velmi příznivé.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování ve Val di Fiemme nebo Obereggenu

Val di Fiemme znají především milovníci zimních sportů a zdejší svahy, obklopené pohořími Latemar, Pala a Lagorai, slibují jedinečné lyžařské zážitky na sjezdovkách všech stupňů obtížnosti. Zimní zájezdy do Val di Fiemme / Obereggen na lyžování v italských Alpách uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších návštěvníků. Chcete-li se dozvědět více informací o této lyžařské oblasti, podívejte se na stránky zaměřené na údolí Val di Fiemme, kde se dozvíte, jaké možnosti strávení zimní dovolené se zde nabízejí.

Lyžovat můžete na zhruba 150 kilometrech tratí propojeného skiareálu Val di Fiemme a sousedního Obereggenu. Lyžování ve Val di Fiemme / Obereggen je skvělá možnost, jak strávit aktivně zimní dovolenou, pro všechny věkové kategorie a Obereggen je navíc vyhlášený svou vynikající kuchyní.

Lyžařské zájezdy do této italské oblasti patří už několik let ke každoroční nabídce cestovních kanceláří. Pokud, ale hledáte něco jiného stačí se podívat na celkový přehled oblastí pro lyžování v Itálii a zcela jistě si vyberete.

Itálie je zemí neskutečných krás a míst. Nehledáte-li jen určité místo, kde strávit dovolenou, a raději jste každý den jinde, máme právě pro vás nabídku ubytování v Itálii. Na vás bude rozhodnutí, kde budete chtít zůstat a jaké nezapomenutelné zážitky si z dovolené přivézt.