-

Lyžování Plan de Corones / Kronplatz, Itálie

Kronplatz / Plan de Corones

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Kronplatz / Plan de Corones (Plan de Corones / Kronplatz, Itálie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Plan de Corones / Kronplatz - informace

Jediný do výšky čnějící vrchol, který jakoby trůnil nad celou lyžařskou oblastí v Jižních Tyrolech, to je Kronplatz. I když je to jen jedna hora, přesto se rozprostírá do pěti směrů kde každý je jiný a každý pro někoho jiného. V krásné krajině údolí Pustertal se naskýtají nekonečné možnosti jízdy v hlubokém sněhu, nespočet kilometrů stop pro běžkaře a také nabídka pro snowboardisty. Kolem 14 míst zahrnuje tato rozsáhlá lyžařská oblast, která je v Jižním Tyrolsku číslem 1. V nadmořské výšce 813 - 1344 m.n.m. se nabízí široká škála využití volného času při après-ski a sportovním programu, který nemá jinde obdoby.

Lyžařská oblast Plan de Corones / Kronplatz - fotografie

Pro sjezdaře nabízí 103 km sjezdovek všech úrovní obtížnosti, začátečníci se mohou těšit na 57 kilometrů snadných sjezdů, obzvláště vrcholek Kronplatz je se svou téměř rovnou a rozsáhlou plochou se širokými sjezdovkami ideální pro nováčky. Pro pokročilé lyžaře je k dispozici 28 km sjezdovek, které jsou nejen rychlé, ale také velmi dlouhé. Pro odvážné lyžaře nabízíme 18 km černých sjezdovek s obzvlášť náročným svahem Ertra u vesnice St. Vigila. Mnoho lyžařů také nevynechá oblíbené a dlouhé sjezdovky Sylvester a Herrnegg (5 km).

Snowboardisté se vyřádí na širokých svazích Kronplatzu. Je zde jedna pozoruhodná halfpipe u sjezdovky Belvedere, která je postavena podle měřítek lyžařské organizace FIS. Pro běžkaře je k dispozici v celé oblasti více než 200 km upravovaných běžeckých tratí. U Olangu se například nachází 5,5 km dlouhá trasa s nádherným pohledem na okouzlující panorama zdejších hor. Nejdelší trasou je pak Gsiesertalloipe o délce 42 kilometrů, kde se také konají mezinárodní závody Gsiesertallaufes.

Lyžařská oblast Plan de Corones / Kronplatz - fotografie

Zimní dovolená zahrnuje také zábavu mimo sjezdovky. V centru oblasti leží městečko Bruneck s krásnými historickými budovami na pěší zóně a širokou nabídkou nákupních příležitostí. Odtud je nejlepší podnikat výlety po okolí. Après-ski je v Kronplatzu napsáno velkým písmem , a když se poslední paprsky slunce schovají za nádhernou horskou scenérii, čeká na návštěvníky nespočet hospůdek a barů kde celou noc panuje živá atmosféra.

Kam jinam v Itálii na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Plan de Corones - Kronplatzu

Další hotely v Plan de Corones - Kronplatzu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Plan de Corones - Kronplatzu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Plan de Corones / Kronplatz, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Itálii.