-

Lyžování Zillertal Arena - Gerlos, Rakousko

Gerlos

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Gerlos (Zillertal Arena - Gerlos, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Hainzenberg

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Hainzenberg v Zillertal Areně v Rakousku aktivně svůj volný čas

Lyžování Zillertal Arena - Gerlos - informace

Když zima promění malebné středisko alpského lyžování v západním Rakousku Gerlos a jeho okolí ve fascinující zasněženou bílou říši, kouzlo čerstvě napadaného sněhu přenáší příjemnou zimní náladu i na turisty, kteří se rozhodli prožít svou zimní dovolenou v jednom z postranních údolí známého Zillertalu, jehož střediska a lyžařské areály se souhrnně nazývají Zillertal Arena.

Lyžařská oblast Zillertal Arena - Gerlos - fotografie

Zimní den v Gerlosu nebo Königsleitenu, dvou hlavních obcí lyžařské oblasti, působí na turisty zvláštní atmosférou. Gerlos leží v nadmořské výšce asi 1.300 metrů, Königsleiten pak ještě o dalších 150 metrů výše. Sjezdovky se tady nacházejí v nadmořských výškách kolem 2.000 metrů a tak je tady jistota přírodního sněhu nejen planým slibem, ale přímo zárukou. Lyžařská sezóna tady začíná již koncem listopadu a trvá až do Velikonoc. V lyžařské oblasti Zillertal Arena mají její návštěvníci k dispozici téměř 170 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti, které se vinou po svazích zdejších hor ve výškách 1.300 - 2.500 metrů a od dopravu lyžařů na svahy se stará na 50 moderních lanovek a vleků.

Z městečkem Zell am Ziller v hlavním zillertalském údolí, které leží asi na půli cesty mezi lyžařskými oblastmi Hochfügen a Tux, se dá hned dvěma lanovkami vyjet na sjezdovky vrcholku Karspitz, který se nachází na západní straně Zillertalu. Zvedá se do výšky 2.264 metrů a na příznivce sjezdového lyžování tady čeká příjemný mix především červených, středně obtížných tratí. Zajímavým propojením lanovek a sjezdovek se dá dostat přes vrcholek Übergangsjoch až na Isskogel. Lanovky Karspitzu a Übergangsjochu jsou v drtivé většině moderní a vysokokapacitní kabinové lanovky, které nemají problém přepravit na lyžování spousty lyžařů aniž by se tady tvořily jakékoliv fronty.

Lyžařská oblast Zillertal Arena - Gerlos - fotografie

Isskogel je další lyžařský areál oblasti Zillertal Arena, situovaný nad obcí Gerlos. Gerlos je strategicky položen uprostřed celé oblasti a turisté, jejichž zimní dovolená se odehrává někde v jeho blízkosti či přímo v centru, mají odtud do všech lyžařský areálů regionu Zillertal Arena blízko. Buď stačí nasadit lyže a využít vzájemné propojenosti lyžařských areálů, nebo je možné využít bezplatné skibusy a nechat se pohodlně dopravit k údolním stanicím lanovek.

Nedaleko Gerlosu se také nachází uzel, ze kterého vedou lanovky jak na Isskogel, který se může pyšnit výškou 2.264 metrů, tak také na vrcholek Königsleitenspitze, který se zvedá do výšky 2.315 metrů nad vesničkou Königsleiten, která mu dala jméno. Königsleitenspitze nabízí všem milovníkům alpského lyžování od každého něco. V horních pasážích se nacházejí sportovní a svižné tratě pro zkušené sjezdaře včetně několika zajímavých, černě značených a technicky náročných sjezdovek. V dolní polovině kopce si pak přijdou na své i méně zdatní lyžaři a začátečníci, kteří si mohou užívat klidné a pohodové lyžování na nezáludných modrých a červených tratích.

Z Königsleitenu se mohou lyžaři vydat buď na sever na Königsleitenspitze, nebo na jih, do lyžařského areálu Hochkrimml. Ten už se nachází nad obcí Krimml nedaleko známého lyžařského střediska Zell am See. Sjezdovky vrcholku Plattenkogel jsou většinou technicky nenáročné a dostatečně široké, tudíž se není co divit, že je tento lyžařský areál velmi oblíbený mezi rodinami s dětmi.

Nejen příznivci sjezdového lyžování si však přijdou v oblasti Arena na své. Pro milovníky freestylu a snowboardisty je zde připraven snowpark Arena HOT-ZONE.TV u vleku Vorkogel nad městečkem Gerlos. Je to první snowpark v Zillertalu a ráj pro všechny freestylisty a přznivce adrenalinového lyžování. Další funparky se pak nacházejí u Zell am Ziller a také v lyžařském areálu Hochkrimml.

Velký počet horských chat a sněžných barů zve v lyžařské oblasti Zillertal Arena k zastavení a odpočinku po náročném lyžování. Po nově vybudovaných lyžařských cestách a sjezdovkách se dostanete pohodlně zpět buď přímo ke svému ubytování, nebo do údolí, kde je možné využít služeb zdejší bezplatné autobusové dopravy pro lyžaře. Samozřejmě si po bezvadném dni lyžování či snowboardingu vychutnejte vyhlášené gerloské aprés - ski, které už tak nějak k zimní dovolené v Rakousku patří.

Sněhu si můžete v regionu Zillertal Arena užívat také na běžkách na celé řadě udržovaných a dobře značených běžeckých stop, při sáňkování na několika drahách, jízdě na koni, paraglidingu nebo zimní turistice. Srdce zillertalské Areny nabízí perfektní zimní radovánky úplně pro všechny. A ani s ubytováním tady není problém, obce Gerlos, Königsleten, Zell am Ziller a další nabízejí široké možnosti, kde strávit příjemnou zimní dovolenou. Vybírat tady můžete od cenově výhodných apartmánů přes penziony se snídaní až po luxusní 4-hvězdičkové hotely. Počet ubytovacích zařízení se v této části Rakouska blíží dvěma stovkám.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Zillertal Areně

Spojením několika menších středisek vznikla největší oblast zillertalského údolí s názvem Zillertal Arena - Gerlos. Nabízí příjemné lyžování na sjezdovkách vhodných pro všechny věkové skupiny. Snowpark Boarder Town slibuje skvělou zábavu také pro snowboardisty a výborné možnosti zde naleznou i běžkaři. Stránky o celém údolí Zillertal vám poskytnou další zajímavé informace o jeho jednotlivých částech. Bude záležet jen na vás jestli se rozhodnete strávit zde dovolenou. Na stránkách můžete nalézt také předpověď počasí pro Zillertal na několik dní.