-

Lyžování Stubaital, Rakousko

Neustift im Stubaital

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Neustift im Stubaital (Stubaital, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Stubaital - informace

Stubaiské údolí je jedním z nejznámějších lyžařských středisek v Rakousku. Jeho výhodná poloha (pouze 20 km od Innsbrucku) a status největšího střediska s celoročním sněhem totiž jen horko těžko hledá konkurenci. Samozřejmě délkou a velikostí sjezdovek najdeme mnohem větší centra, ale které je vzdáleno pouhých 560 km od Prahy?

Lyžařská oblast Stubaital - fotografie

Pro zájemce o lyžování jsou zde připravena 4 střediska - největší je Stubai Gletscher, menší jsou pak střediska v údolí Serles, Schlick 2000 a Elfer. Možné je získat permanentky platné v jednotlivých střediscích a nebo jednu společnou. Největšímu zájmu se těší první ze středisek - Stubai Gletscher, které nabízí možnost celoročního lyžování na ledovci, v délce až 55 km. Specialitou zimního období je 10 km dlouhý sjezd z vrcholku ledovce až dolů do údolí, zvaný „Wilde Gub'n“. Rozhodně si také nesmíte nechat ujít nádherný výhled na Dolomity z jednotlivých restaurací na konečných stanicích vleků a lanovek (zejména pak z Jochdohle, která je ve výšce 3 150 m n.m. nejvýše položenou lyžařskou chatou v Rakousku).

Zajímavé je také středisko Schlick 2000 poblíž vesnic Fulpmes a Telfes, které je vyhledáváno zejména z počátku sezóny díky příznivým sněhovým podmínkách. Pro ty, které lyžování omrzí a nebo si chtějí dát jen pauzu, je samozřejmě připravena řada možností nelyžařského vyžití - např. místní Stubaitalbahn, elektrická železnice postavená v roce 1904 nabízející projížďku údolím o délce 18,2 km a nebo známá ledová věž, kde si můžete vyzkoušet své lezecké schopnosti. Na své si přijdou i příznivci běžek, pro které je zde připraveno 108 km běžeckých tratí, specialitou je pak 4,5 km dlouhá stopa ve výšce 2 600 metrů.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování ve Stubaitalu

Údolí Stubai, je jednou z nejznámějších rakouských lyžařských oblastí. Své příznivce láká na možnost celoročního lyžování na ledovci a perfektní vyžití pro děti. Právě díky zaměření se na malé lyžaře, dělá ze Stubaie skvělé místo pro rodinnou zimní dovolenou. Více informací o jednotlivých stubaitalských střediscích, včetně tipů na možné výlety naleznete na stránkách o Stubai. Jejich součástí je i aktuální předpověď počasí na několik následujících dní.