-

Lyžování Semmering, Rakousko

Lyžování Semmering - informace

Zimní středisko Semmering se nachází v nadmořské výšce 800 - 1350 m a sestává ze dvou zimních areálů Hirschenkogel a Stuhleck. Obrovskou oblíbenost tohoto střediska u Čechů, zejména z Moravy, má na svědomí jeho jedinečně krátká vzdálenost – od Brna je to pouhých 231 km (!). Elegantní atmosféru tohoto tradičního zimního sportovního střediska tak může nasávat opravdu každý.

Lyžařská oblast Semmering - fotografie

Neobvyklý počet sjezdovek pro noční lyžování na vrcholu Hirschenkogel v Semmeringu - sjezdovky Weltcuppiste, Familienabfahrt a nově na Kogelabfahrt – poskytuje zajímavou alternativu k dennímu lyžování. Středisko nabízí celkem 33 km sjezdovek pro všechny druhy lyžařů. Hirschenkogel nabízí také něco přitažlivého pro nelyžaře: 3.5 km dlouhá sáňkařská dráha s nočním osvětlením vám napoví mnohé o kouzle tohoto zimního střediska. Tato světová novinka se ukazuje v celé své kráse především ve večerních hodinách, kdy vyniknou všechny světelné efekty a hra světel.

Semmering však není pouze sportovní středisko, ale i oblíbené místo pro dovolenou. Nádherný panoramatický pohled na oblast Semmering-Rax-Schneeberg můžete vychutnat z 30 m vysoké rozhledny na vrcholu Hirschenkogel. Uvolnění po náročném lyžařském dni můžete najít na četných turistických trasách, stejně jako v sáních při jízdě s koňským spřežením. A nezapomeňte se ohřát v některé z původních horských chat!

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Semmeringu

Další hotely v Semmeringu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Semmeringu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Semmering, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.