-

Lyžování Seefeld / Leutaschtal, Rakousko

Reith bei Seefeld

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Reith bei Seefeld (Seefeld / Leutaschtal, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Seefeld

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Seefeld v Seefeldu mit Leutaschtalu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Lyžování Seefeld / Leutaschtal - informace

Rozsáhlá náhorní plošina mezi poklidným Leutaschem a téměř mondénním Seefeldem je doslova slunným a všestranným zimním rájem. Směřují sem četné rodiny s dětmi i vyznavači běhu na lyžích, do míst, kde se dokonce odehrávají i závody běžkařského mistrovství světa. Pěší turistika po mnoha zimních turistických stezkách nebo bruslení, to jsou určitě ta nejoblíbenější sportovní odvětví, vyhledávaná zimními hosty olympijského regionu Seefeld.

Lyžařská oblast Seefeld / Leutaschtal - fotografie

Největší výběr sjezdovek se tamním návštěvníkům nabízí na Seefelder Jochu. U Rosshütte začínají ty jednodušší a lehčí sjezdovky, využívané především rodinami s dětmi, vedoucí v okolí Hocheggalmu. Je tu též připravena sjezdovka středního stupně obtížnosti - Sportabfahrt. Náročnější je horní svah mezi Rosshütte a Seefeld Jochem, tzv. Jochabfahrt. Malá lanovka spojuje Rosshütte se sousedním vrcholem Härmelekopf, kam se dostanete od dolní stanice pomocí dvou šestimístných sedačkových lanovek. Dole pak objevíte „modré“ sjezdovky a v horní části zase sjezdovky středního stupně obtížnosti. Druhý seefeldský lyžařský areál se rozprostírá na Gschwandtkopfu (1 495 m), kde jsou k dispozici lehčí sjezdy vhodné zejména pro rodiny a pro lyžařské začátečníky. Dostanete se sem ze směrů Reith, Seewaldalm a Seefeld lyžařskými vleky.

Velmi různorodé a současně i velmi sportovně koncipované běžkařské tratě (na většině z nich s možností provozovat běh na lyžích tzv. Gundersenovou metodou, tedy bruslařským stylem), uvádějí vášnivé milovníky běžek doslova do vytržení. Téměř všechny tratě jsou navzájem propojeny, takže není vůbec žádný problém vypravit se třeba až na Scharnitz přes Seefeld, Mösern a poklidný Leutaschtal a skončit až v Schanzu. Centrální výchozím bodem je Olympia-Sportzentrum u Seekirchlu v Seefeldu.

Lyžařská oblast Seefeld / Leutaschtal - fotografie

Tento ráj běžkařů je znám daleko za hranicemi Tyrolska. Konaly se tu závody v lyžování v rámci zimních olympijských her v letech 1964 a 1976 a mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 1985. Na tamních velmi různorodých a někdy i velmi sportovně náročných tratích s možnostmi využívat tzv. bruslařského stylu běhu na lyžích je většina běžkařů přímo nadšena. Trasy totiž vedou divukrásnou horskou tyrolskou zimní přírodou.

Jednotlivé trasy jsou téměř všechny navzájem propojené, takže se odtud není žádný problém dostat od Scharnitzu přes Seefeld, Leutasch a Mösern až na Schanz. Centrálním výchozím bodem je olympijské sportovní centrum v Seefeldu. Tradičně se zde koná i Ganghoferský maraton. Tento lyžařský podnik je na programu první neděli v březnu a jde v podstatě o lidové závody na běžkách v klasickém a bruslařském stylu.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Seefeldu mit Leutaschtalu

Další hotely v Seefeldu mit Leutaschtalu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Seefeldu mit Leutaschtalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Seefeld mit Leutaschtal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.