-

Lyžování Saalbach / Hinterglemm, Rakousko

Hinterglemm

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Hinterglemm (Saalbach / Hinterglemm, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Leogang

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Leogang v Saalbachu nebo Hinterglemmu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Saalbach

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Saalbach (Saalbach / Hinterglemm, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Saalbach - Hinterglemm

V lyžařském středisku Saalbach - Hinterglemm v Saalbachu nebo Hinterglemmu v Rakousku budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

Viehhofen bei Saalbach

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Viehhofen bei Saalbach (Saalbach / Hinterglemm, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Saalbach / Hinterglemm - informace

V rakouské spolkové zemi Salcbursko se propojila dvě známá lyžařská střediska v údolí Glemmtal do jediného fantastického lyžařského areálu s názvem Skicircus. Saalbach a Hinterglemm čekají na své zimní hosty s rozsáhlými nabídkami těch nejrůznějších volnočasových aktivit. Do lyžařského megaareálu Saalbach - Hinterglemm patří ještě obec Leogang v paralelním údolí Leoganger Tal. Lyžaři mají na svazích nad Saalbachem a Hintergelmmem k dispozici poměrně náročné tratě, ovšem jsou tu i mírné svahy a přímo nekonečné možnosti jízd v hlubokém sněhu. Koneckonců se právě tady v roce 1991 konalo mistrovství světa v alpském lyžování, což určitě svědčí o kvalitách zdejších lyžařských tratí. Též snowboardisté zde mají k dispozici širokou škálu různých terénů. Ve funparku nad městečkem Hinterglemm se potkávají fanoušci tohoto mladého sportu a dosyta si užívají různých překážek, railů, big airů, corner a dalších.

Lyžařská oblast Saalbach / Hinterglemm - fotografie

Lyžařský areál Saalbach - Hinterglemm - Leogang splní přání snad každého lyžaře. Celkem 200 kilometrů dokonale upravených sjezdovek během celé zimní sezóny neodolatelně láká milovníky alpského lyžování. Začátečníci se mohou vydat na 90 kilometrů lehkých a 95 kilometrů středně těžkých tratí a pro pokročilé lyžaře je určeno 15 kilometru technicky náročných sjezdovek. Všechny tratě jsou dobře značené a pravidelně upravované, dvě z nich mají i umělé osvětlení. Osvětlená sjezdovka pod černou noční oblohou působí neobvyklým kouzlem a je pro všechny příznivce sjezdového lyžování skutečný zážitek.

Milovníkům sjezdového lyžování a dalších zimních radovánek poslouží k dopravě na svahy 55 lyžařských vleků a lanovek, což je tak velké množství, aby v oblasti Saalbach, Hinterglemm a Leogang prakticky nebylo zapotřebí skibusů, neboť téměř všude se tady dá dostat na lyžích. Kombinací spousty lanovek a sjezdovek na více než 12 vrcholcích v okolí obcí Saalbach - Hinterglemm a Leogang vznikl největší spojený areál alpského lyžování v Rakousku. A pokud by někdy příroda nebyla se svou sněhovou nabídkou dostatečně štědrá, je tu připraveno na 400 zasněžovacích zařízení, které zimě pomohou umělým sněhem.

Lyžařská oblast Saalbach / Hinterglemm - fotografie

Obě místa, Saalbach i Hinterglemm, své návštěvníky okouzlí různorodou prázdninovou atmosférou. Pěší zóny v obou městečcích jsou prakticky bez aut, neboť dopravní obchvat, vedoucí podzemním tunelem, se postaral hostům o nezbytný klid. Poklidné procházce ulicemi tedy nepřekáží vůbec nic. Hostince a hotely jsou samozřejmě zcela přizpůsobeny potřebám hostů, kteří zde tráví zimní dovolenou. Přepravní vzdálenosti ke sportovištím bývají krátké a z hotelových pokojů je doslova vidět na sjezdovky. Vhodné ubytování, hotely a prázdninové byty, jsou tu zastoupeny v dostatečném množství a jsou uzpůsobeny veškerým možným požadavkům návštěvníků.

Jakmile dorazíte do areálu Saalbach - Hinterglemm - Leogang, propadnete dozajista dovolenkové horečce a radosti z dokonalého alpského lyžování. Nejlepší tedy bude vypravit se ihned na svahy a vyzkoušet místní upravované tratě, jízdu v hlubokém sněhu či třeba U - rampu. Zimní areál se rozprostírá v nadmořské výšce od 1.000 do 2.200 metrů a je jedním slovem úžasný. Pro milovníky rychlosti je zde připravena i sjezdovka, kde je zabudováno zařízení s aktuální časomírou. Jde o jedinečnou příležitost zazávodit si na čas se svými přáteli. Ledové sjezdovky s boulemi pak představují skutečnou výzvu pro opravdové znalce sjezdového lyžování.

Lyžařská oblast Saalbach / Hinterglemm - fotografie

Ani příznivci běžeckého lyžování nebudou v regionu Saalbach - Hinterglemm vůbec o nic ochuzeni. Nejlepší sportovní prostředí zde bylo sice vytvořeno především pro sjezdaře, snowboardisty a freeridery, ale jsou tady i dvě skvělé trati pro běh na lyžích a další přibývají. Další rozsáhlé příležitosti se pak nalézají ještě v Saalachtalu, kde se nachází další rozsáhlá síť běžkařských bílých stop.

Pokud rádi jezdíte v zimě na lyžování na hory do Rakouska jako rodina, i vaše děti budou v lyžařském areálu Saalbach - Hinterglemm v dobrých rukou. Rodiče mohou své ratolesti, které teprve začínají s lyžováním koketovat, bez obav svěřit do starostlivé péče instruktorů v lyžařských školách, aby si pak mohli dosytosti užít skvělého lyžování třeba jen sami ve dvou.

Lyžařská oblast Saalbach / Hinterglemm - fotografie

Když slunce zmizí za majestátní okolní hory, přijde na řadu aprés - ski a pulzující noční život. Čím chladnější teploty panují venku, tím příjemnější posezení v některé z horských stavení či hospůdek, kterých je v areálu Saalbach - Hinterglemm dostatek. Mnoho útulných chat přímo vybízí své hosty na malý přípitek po perfektním dni, stráveném na svazích na lyžích. Návštěva zařízení Hinterhagalm anebo Bauer´s Skialm je pak přímo nutností pro každého vyznavače dobrého rakouského aprés - ski. Mnohé bary a puby lákají večer ke chvilce posezení, která se ovšem velice snadno může protáhnout až do časných ranních hodin. Na diskotékách zní hudba snad každého hudebního stylu, od rocku přes pop až třeba k rave, technu, foxtrotu a valčíku.

Pro hosty klidnější povahy je určeno velmi útulné prostředí mnoha restaurací a kaváren. Zkuste se třeba někdy zeptat svých hostitelů, kde byste mohli ochutnat některé původní zdejší speciality. Jelikož zde skoro není žádný automobilový provoz, lze se bez obav procházet po okolí, aniž byste byli nuceni kličkovat mezi dopravními prostředky, přijíždějících a odjíždějících rekreantů. Není také žádná nouze o další sportovní nabídku, ať již jde třeba o bruslení, sáňkování, rychlou jízdu při snowtubingu či o romantické projížďky na saních tažených koňmi, každý si tu během zimní dovolené v Rakousku najde to pravé.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Saalbachu nebo Hinterglemmu

Milovníci carvingu nebo freeride jízdy vědí, že svahy v Saalbach - Hinterglemmu jsou ty pravé. Toto starými pověstmi protkané středisko, začalo psát svoji lyžařskou historii v roce 1903. Od té doby se neustále modernizuje, aby svým návštěvníkům poskytlo ty nejlepší služby a rádi se sem vraceli. Saalbach - Hinterglemm bylo také pořadatelem Mistrovství světa v alpských disciplínách. Na sjezdech z vrcholu Zwölfer nebo Kohlmaiskopf se můžete vydat po stopách mistrů světa a užít si skvělou zábavu. Více aktuálních informací, které vám mohou pomoci při rozhodování o vaší dovolené, nabízí web zaměřený na Saalbach - Hinterglemm. Jeho součástí je také předpověď počasí na několik dní.