-

Lyžování Ötztal, Rakousko

Längenfeld im Ötztal

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Längenfeld im Ötztal (Ötztal, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Sölden

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Sölden v Ötztalu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Vent

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Vent (Ötztal, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Lyžování Ötztal - informace

Tyrolské údolí Ötztal představuje jeden z nejrozsáhlejších, a svou nadmořskou výškou 800 až 3250 metrů také jeden z nejvýše položených, regionů pro alpské lyžování v celém Rakousku. Patří zároveň mezi několik rakouských oblastí s nabídkou luxusních služeb, a to zejména ve střediscích Obergurgl a Hochgurgl na samém konci údolí. Právě tady si často dává dostaveníčko nejen rakouská smetánka, aby si zde mohla, ve výškách těsně pod 3.000 metrů, užít skvělé lyžování. Ale i v údolí Ötztal se nachází několik míst, které leží stranou velkého lyžařského cirkusu a kde jsou ceny velmi příznivé.

Lyžařská oblast Ötztal - fotografie

Region Ötztal se dá rozdělit na tři hlavní oblasti. Na začátku údolí, kde se Ötztal odděluje od údolí řeky Inn, leží malé středisko Oetz a hned 2 lyžařské areály Hochoetz a Kühtai. V minulosti, kdy ještě Ötztal nepatřil k nejznámějším lyžařským oblastem v Rakousku, byl Oetz nejdůležitější obcí regionu a správním centrem. Dnes patří k vyhledávaným místům pro ubytování lyžařů v Ötztalu, neboť cenové relace za hotely a penziony jsou v této části regionu příznivější než výše a dále v údolí.

Z hlediska dovolené během zimní sezóny, lyžování a zimní turistiky je nejdůležitějším areálem Ötztalu skiareál nad městečkem Sölden. Vrcholky Hochsölden, Schwarzkogl a Gaislachkogl spolu s nedalekými ledovci Rettenbach a Tiefenbach tvoří největší lyžařský areál v regionu Ötztal, který nabízí svým návštěvníkům více než 130 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti, na nichž si perfektní lyžování užijí jak úplní začátečníci, tak také zkušení a zdatní sjezdaři. O dopravu lyžařů na svahy se tady stará přes 30 moderních lanovek a vleků s dostatečnou přepravní kapacitou, takže fronty před cestou na sjezdovky jsou zde k vidění jen opravdu zřídka.

Lyžařská oblast Ötztal - fotografie

Okolí městečka Sölden je rakouskou lyžařskou lokalitou, podobající se úrovní a rušným společenským životem takovým přepychovým místům, jako je kupříkladu Lech v oblasti Arlberg nebo Kitzbühel. Zároveň však poskytuje velmi široký výběr sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti, což nebývá v takových lokalitách úplnou samozřejmostí. Ledovce Rettenbach a Tiefenbach umožňují, díky své nadmořské výšce přes 3.300 metrů, také letní lyžování.

Zvláštní charakter má malé lyžařské středisko Vent, obec položená na konci bočního údolí Ötztalu ve nadmořské výšce 1.900 metrů. Vesnička leží mezi alpskými velikány Wildspitze, která dosahuje úctyhodné nadmořské výšky 3.774 metrů, a Ramolkoglem, jehož vrchol se nachází 3.549 metrů nad mořskou hladinou. Vent byl dříve hlavně horolezeckým centrem oblasti Ötztal, které dnes nabízí i několik lyžařských terénů. Vzhledem k velikosti skiareálu nad vesničkou Vent je nabídka lyžařských terénů omezená a zkušení sjezdaři by tu jen těžko hledali náročné a prudké tratě. Kromě nejtěžších sjezdovkek tu však chybí i drahé hotely, takže Vent si i v současnosti ponechává svou jedinečnou a velmi příjemnou atmosféru. Jako v pozemském ráji se tady pak budou cítit skialpinisté, na které tady čekají desítky úžasných stezek a tratí.

Lyžařská oblast Ötztal - fotografie

Sportovního a svižného lyžování si lze ale dostatečně užít v nejzazší části údolí Ötztal, ve střediscích Obergurgl / Hochgurgl. Hochgurgl, luxusní hotelové městečko přímo u sjezdovek stejnojmenného lyžařského areálu, se nachází v nadmořské výšce 2.150 metrů jen asi 5 kilometrů od hranice Rakouska s Itálií. Lyžařské areály nad středisky Obergrurgl a Hochgurgl spojuje lanová dráha Top Express, která překonává hned 2 údolí Königstal a Ferwalltal a umožňuje lyžařům během několika minut přejet z technicky nenáročných sjezdovek Hochgurglu na sportovní tratě Obergruglu.

Znalci oceňují v oblasti Ötztal zejména výborné sněhové podmínky, pěkné panorama a dobrou úroveň aprés - ski. V ledovcové oblasti zaujme moderní technické zázemí a široké svahy. Celkem nabízí údolí Ötztal ve všech svých lyžařských areálech 14 kilometrů černých sjezdovek pro velmi zdatné lyžaře, 171 kilometrů červených tratí pro pokročilé sjezdaře a 117 kilometrů sjezdovek pro pohodové rodinné lyžování a začátečníky. O dopravu lyžařů na svahy se tady stará 14 kabinových lanovek, téměř 40 sedaček a skoro 3 desítky lyžařských vleků. Do jednotlivých středisek v oblasti Ötztal dopraví turisty, kteří se rozhodli strávit svou zimní lyžařskou dovolenou v této části Rakouska, pravidelně jezdící skibusy.

Lyžařská oblast Ötztal - fotografie

Lyžařská oblast Ötztal / Sölden svou nabídkou lyžařských terénů rozhodně neurazí ani opravdové znalce a šíře jejich nabídky zaručuje, že si tady svou sjezdovku, která odpovídá dovednostem a schopnostem konkrétního jedince, najde skutečně každý.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Ötztalu

Další hotely v Ötztalu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Ötztalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Ötztal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.