-

Lyžování Nassfeld Hermagor, Rakousko

Hermagor

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Hermagor (Nassfeld Hermagor, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Nassfeld

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Nassfeld v Nassfeldu Hermagoru v Rakousku aktivně svůj volný čas

Rattendorf

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Rattendorf (Nassfeld Hermagor, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Tröpolach

V lyžařském středisku Tröpolach v Nassfeldu Hermagoru v Rakousku budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

Lyžování Nassfeld Hermagor - informace

Na území mezi Itálií, Rakouskem a Slovinskem se rozprostírá vynikající oblast pro sjezdové lyžování se spoustou slunce. Jde o místo, kde si mohou jeho návštěvníci dokonale užít nejrůznějších zimních sportů. Skiarena Nassfeld - Hermagor tvoří největší lyžařskou oblast v rakouské spolkové zemi Korutansko a o tom, že jde o skutečně rozsáhlou oblast alpského lyžování, svědčí i fakt, že zdejších více než 110 kilometrů sjezdovek je součtem délek 40 různých sjezdových tratí.

Lyžařská oblast Nassfeld Hermagor - fotografie

Sjezdovky skiareálu Nassfeld / Hermagor slibují skvělé zážitky z rozmanitého lyžování všem turistům, kteří sem během zimního období strávit svou dovolenou. Lyžuje se hned na několika sousedních vrcholcích Gartnerkofel, Madritsche, Troghöhe a Zweikofel. Ty jsou propojeny lyžařskými houpačkami, jež příznivcům sjezdového lyžování zpřístupňují celý skiareál Nassfeld / Hermagor bez nutnosti sundat lyže. Nejdelší zdejší sjezdovkou je červená trať z Tröpolacher Almu, která se kroutí z výšky 1.822 metrů až do Tröpolachu v údolí. Spodní pasáž této sjezdovky z kóty Gmanberg je homologována FIS a celková délka tratě převyšuje 7,5 kilometru.

V nadmořské výšce od 600 do 2.100 metrů je v lyžařském areálu v provozu na 30 lanovek a vleků, které spolehlivě a pohodlně přivezou sjezdaře na více než 110 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Přepravní kapacita je dostatečná a tak se tady skutečně jen zřídkakdy vyskytují u lanovek fronty. Většinu času se však na dopravu na svahy nečeká.

Lyžařská oblast Nassfeld Hermagor - fotografie

Většina sjezdovek lyžařské oblasti Nassfeld - Hermagor je označena červenou barvou a je tedy vhodná pro pokročilé sjezdaře a jezdce. To je důvodem, proč do Nassfeldu přijídí trávit svou zimní dovolenou velké procento zkušených příznivců alpského lyžování. Ti si tady totiž mohou užívat na široké nabídce svižných tratí, které jsou jako stvořené pro sportovní a rychlou jízdu. Vrcholným zážitkem pro zkušené sportovce je pak zmiňovaný sjezd ze Startu Carina v nadmořské výšce 1.822 metrů až dolů do údolí ke stanici lanovky Millenium Express v městečku Tröpolach.

I méně zkušení lyžaři si v oblasti Nassfeld / Hermagor přijdou na své, i když zastoupení technicky nenáročných, modrých sjezdovek, je tady mnohem nižší než v ostatních lyžařských oblastech v Rakousku. Začátečníci nepochybně uvítají mírné svahy u malé obce Sonnleitn v nadmořské výšce 1.380 metrů a několik mírných svahů se také nachází v horních pasážích zdejších hor, většinou těsně pod jejich vrcholem. Jízdě na lyžích ve výškách kolem 2.000 metrů pak nechybí zajímavý bonus v podobě překrásného výhledu na jedinečnou kulisu okolních štítů včetně vrcholků v blízké Itálii.

Lyžařská oblast Nassfeld Hermagor - fotografie

Vyznavači rychlé jízdy si budou moci otestovat své dovednosti vedle poměrně náročné FIS trati také na několika černých svazích. Rychlostní sjezd na Troghöhe s nainstalovaným měřením dosažených časů, přecházející v černou sjezovku, která končí až v horském sedle Rastl v nadmořské výšce 1.364 metrů a pak také trasa s boulemi na Madritsche doplňují skvělou nabídku lyžařských terénů pro zkušené lyžaře. Vzrušující lyžování v hlubokém sněhu a freeride v oblasti Trogkofelu čekají netrpělivě na lyžaře ve volném terénu a také na snowboardisty.

V Snow Cross Parku mají sportovci na snowboardech jedinečnou šanci předvést se celému okolí. Jsou zde vybudovány quarterpipe, high jumpy a dráha s nejrůznějšími překážkami. Snowboardisté nepochybně ocení také halfpipe na Watschiger Almu, 200 metrů dlouhou U-rampu, kde mohou provádět své triky. Jedná se o extravagantní Twinpipe, známou daleko za hranicemi skiareálu Nassfeld / Hermagor.

Lyžařská oblast Nassfeld Hermagor - fotografie

Děti najdou odpovídající odbornou péči v místních lyžařských školách, na které je celá oblast Nassfeld - Hermagor velmi bohatá. Dokonce je zde zaručena i celodenní péče o děti, takže si rodiče na zimní dovolené v Rakousku mohou zvolit svůj vlastní program. Někdy docela obtížných a náročných sjezdovek se ale vaše děti rozhodně nemusejí obávat. Před tím, než jsou vypuštěny na svahy, jim jsou ve zdejších školách poskytnuty opravdu solidní základní znalosti v oblasti lyžování a snowboardingu.

Běžkaři však také nepřijdou v regionu Nassfeld - Hermagor zkrátka. Kolem Nassfeldu se totiž nachází vůbec nejhustší síť běžkařských stop v celém Rakousku. Bezprostředně v sousedství městečka vedou hned dvě bílé stopy o délce 6 kilometrů. Kdo by se chtěl vydat do delších stop, může využít zdejší bezplatné autobusové dopravy, která je schopna přepravit běžkaře ke všem místům tohoto celkem 300 kilometrového areálu běhu na lyžích.

Všem běžeckým tratím oblasti Nassfeld - Hermagor je věnována přímo příkladná pozornost a v některých úsecích jsou bílé stopy dokonce i dvouřadé, což vedlo k ocenění této přírodní lyžařské arény u Nassfeldu i certifikátem kvality. Stále znamenité sněhové podmínky jsou k dispozici na osmnácti vysokohorských běžkařských stopách. Obzvlášť oceňovaná je napříkilad sluncem zalitá trasa u Kirchbachu, kde vám budou stálými průvodci nádherná vysokohorská panoramata a okouzlující zimní krajina.

Kdo se ubytuje v populárním hotelu The Cube, může již dopředu očekávat živý noční život, který pravidelně završuje den po návratu ze sjezdovek. Ve zdejším Clubu se zábava obvykle protáhne až do časných ranních hodin. Vpravdě revoluční koncepce hotelu láká řadu návštěvníků každý rok. Sport, zábava a design se tady spojují a vytvářejí jedinečný zážitek z dovolené. Ve večerních hodinách pak začíná dlouhá noc v Chill Out Areně, kde bývají častými hosty mezinárodně zkušení DJs.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Nassfeldu Hermagoru

Další hotely v Nassfeldu Hermagoru naleznete na stránkách, které se na lyžování v Nassfeldu Hermagoru dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Nassfeld Hermagor, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.