-

Lyžování Mölltal, Rakousko

Mallnitz

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Mallnitz (Mölltal, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Mölltal - informace

Mallnitz na ledovci Mölltaler Gletscher nabízí čirou radost z alpského zimního pobytu a zábavu na svazích v jedinečném přírodním prostředí. Poklidná vesnice Mallnitz je také známa jako jakási vstupní brána do národního parku Hohe Tauern, s nímž vlastně lyžařská oblast sousedí. Rozmanitost tamních sjezdovek i přírodní krásy přímo „přede dveřmi“ vašeho ubytování, jen umocňují zážitek zimních návštěvníků celé této velmi zajímavé oblasti.

Lyžařská oblast Mölltal - fotografie

Lyžařský areál na Mölltalském ledovci je díky poloze ve vysoké nadmořské výšce jedním z míst v Rakousku, kde je prakticky zaručená přítomnost sněhové pokrývky. Již na samém vrcholu, ležícím v nadmořské výšce 3 122 metrů, Scharecku začínají sjezdovky, odkud se nabízí zcela unikátní výhled zabírající neuvěřitelných 360° ! Lyžaři mají plně k dispozici 53 km sjezdových tratí rozdělených podle stupňů obtížnost, 19 km lehkých je značeno modře, 24 km středně náročných je značeno jako červené a 10 km těžkých sjezdovek je označeno barvou černou. O všech tratích se dá říci, že jsou opravdu perfektní. Obzvláště příjemným zpestřením skiareálu je bezpochyby podzemní lanová dráha, se kterou můžete vyjet až na samotný vrchol za pouhých 8 minut.

Zdejší domovskou horou je Mallnitzer Ankogel v bezprostřední blízkosti ledovce. V nadmořské výšce více než 2 600 metrů se začínají třpytit bílé sjezdovky, které mají celkovou délku 35 km a jsou také rozděleny podle stupně obtížnosti, 3 km jsou značeny modře, 27 km červeně a 5 km černě.

Lyžařská oblast Mölltal - fotografie V tomto moderním lyžařském areálu zcela pochopitelně nesmí chybět ani odpovídající možnosti pro vyznavače běhu na lyžích. K dispozici je na 40 km pečlivě upravovaných bílých stop a narazíte tady i na bruslařské stopy na Gütesiegelu. Pro vyznavače dalších zimních sportů je v okolí Mallnitzu také dostatek příležitostí, jsou zde vybudovány dva funparky pro snowboardisty, milovníci freestylových disciplín objeví na ledovci a na Ankogelu výborné trasy v hlubokém sněhu.

Příjemné zimní středisko Mallnitz se nachází v poměrně vysoké nadmořské výšce. Leží v asi 1 200 metrech na úpatí Ankogelu (3 246 m), jedné z nejvyšších hor v Korutanech. Příjemná, pohodlná, zkrátka perfektní zimní dovolená se tu vyznačuje skvělým poměrem cen a služeb. I díky převažující venkovské atmosféře se stalo Mallnitz přímo ideálním místem pro pobyt rodin s dětmi a těch návštěvníků, kteří hledají vysloveně odpočinek. V lyžařském areálu na okraji ledovce v nadmořské výšce 2 800 metrů se nachází nejvýše položená zimní zahrada v Korutanech - Panoramarestaurants Eissee. Gigantická stavba ze skla a oceli trůní ve věčném ledu a odráží jako obrovským zrcadlem celý ten nádherný obraz horského světa od Scharecku přes Sonnblick, až k pohoří Lienzer Dolomiten. Docela určitě se vám tu vyplatí ochutnat lahodné korutanské speciality, jako je např. uzené maso s knedlíky na víně nebo korutanské sýry. Je to doslova kulinářský zážitek.

Lyžařská oblast Mölltal - fotografie

Zimní dovolená v národním parku, v místě se zdravým horským vzduchem, v lyžařské oblasti s nekonečnými možnostmi - to vše nabízí Mallnitz a jeho okolí. Aprés-ski je v Mölltalu poměrně klidné, korutanská pohostinnost je ale všeobecně známá. Nechybí tady samozřejmě ani typická alpská atmosféra. V útulných restauracích s místní kuchyní poznáte vynikající pokrmy i nápoje zdejšího kraje a ti z vás, kteří upřednostňují sem tam nějakou tu menší oslavu, budou mít opravdu dostatek příležitostí putovat od jednoho baru ke druhému, a určitě neopomenete navštívit ani vyhlášené taneční místo - Tanzstadl Ankogel. Pár útulných horských chat a občerstvovacích stanic u sjezdovek a v údolí láká k malému zastavení, a to zejména po náročném dni plném lyžování. Velice příjemné to je i po bruslení a sáňkování v pozdních odpoledních hodinách.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Mölltalu

Další hotely v Mölltalu naleznete na stránkách, které se na lyžování v Mölltalu dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Mölltal, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.