-

Lyžování Matrei - Osttirol, Rakousko

Kals am Großglockner

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Kals am Großglockner (Matrei - Osttirol, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Matrei - Osttirol - informace

Vaším stálým zdejším společníkem budou ty nejvyšší hory v Rakousku. Grossglockner s výškou 3 798 metrů a Grossvenediger (3 674 m) se přímo velkopansky tyčí nad velice pestrým lyžařským areálem. Matrei je ideálním výchozím bodem pro lyžařské túry v divukrásném údolí Virgental - přímo v místě se nachází na 35 km sjezdovek s různými stupni obtížnosti. Moderní vleky zajistí, aby vás zde nezdržovaly žádné nepříjemné čekací doby. V národním parku Hohe Tauern se též přímo nabízejí výlety na sněžnicích s průvodcem.

Lyžařská oblast Matrei - Osttirol - fotografie

Nezapomenutelné výlety jedinečnou zimní krajinou jsou doslova zaručeny! Kromě lyžování a snowboardingu zde ale objevíte ještě mnohem více těch nejrůznějších sportovních aktivit. Například bruslení, zimní turistiku anebo sáňkování. A pokud by vám snad nevyšlo počasí, můžete navštívit krytý bazén Bronte Haus. Nebo je třeba libo absolvovat romantickou vyjížďku na saních tažených koňmi.

Útulná horská vesnice Matrei vyzařuje příjemnou a klidnou atmosféru. Ihned vás napadne, že právě tady byste mohli zažít perfektní zimní dovolenou! Také při après-ski platí to známé heslo "Nejlepší je to příjemné" – v pěkně zařízených horských chatách dozajista ochutnáte lahodné místní kulinářské speciality. Váš rušný den tak můžete zdařile ukončit chvilkou posezení s přáteli ve velice příjemném prostředí. Velice oblíbený a také všemi doporučovaný je pak „Tom´s Pub Bar“. Lahodné koktejly lze okusit v BB-baru, kde též můžete prožít noční zábavu i s tancem.

Lyžařská oblast Matrei - Osttirol - fotografie

Užijte si zimního výletu do malebného Matrei ve Virgentalu. O dobré ubytování je tu postaráno. Narazíte na různé cenové relace v místních hotelech, apartmánech a penzionech. Jako jakýsi tajný tip se Matrei im Virgental těší stále rostoucí popularitě. Stále více a více návštěvníků v zimě ocení tamní přírodní venkovskou idylu a pohodu.

Matrei se nachází v nadmořské výšce 1 100 m a je jakýmsi hlavním místem rekreační oblasti Hohe Tauern Süd (Vysoké Taury jih). Rozprostírá se mezi slunným Iseltalem a Virgentalem. Matrei je bezpochyby tím nejvýznačnějším lyžařským areálem ve Východním Tyrolsku a plným právem je považován za skutečný tajný tip. Tohle místo obklopuje na 150 třítisícovek, včetně Grossglockneru a Grossvenedigeru, nejvyšších horských vrcholků v zemi. Typické pro tato místa jsou zejména výrazná venkovská idyla a všeobecná pohoda. Lidé tady stále ještě zachovávají pravidlo "starých tradic", ale místo je pochopitelně otevřené i modermímu duchu doby.

Lyžařská oblast Matrei - Osttirol - fotografie

Matrei je ideálním výchozím bodem pro různé výlety do zimních lyžařských středisek ve Virgentalu a osmimístnou kabinkovou lanovkou se bez potíží dostanete z okraje obce až do nadmořské výšky 2 190 metrů! Můžete tady lyžovat, věnovat se snowboardingu, bruslit, sáňkovat a užívat si plnými doušky zimní turistiky, jsou zde skutečně rozsáhlé možnosti sportovního vyžití. Vedle toho narazíte i na celou širokou škálu nákupních příležitostí a na velmi zajímavé kulturní akce.

Nabídka bílých stop pro běžkaře je ve Virgentalu vpravdě impozantní: Prägraten a Kals u Grossglockneru disponují 25 km tratí pro běh na lyžích, Virgen pak skýtá dalších 21 km. Jedinečná horská a ledovcová krajina ovládá celé tamější panorama, především ale ty vůbec nejvyšší hory - Grossglockner a Großvenediger. Běžkování pod takovouto kulisou vám nabízí jen a pouze Virgental! Z Matrei vycházejí mnohé slunné běžkařské stopy. Na Matreier Tauernhausu se nacházejí v nadmořské výšce 1 500 m tři perfektní vysokohorské běžkařské tratě, které ale vyžadují opravdu dobrou fyzickou kondici. Měří totiž 11 km. Vysokohorská stopa vede přes Maurertal u Prägratenu a měří 9 km. Je vhodná i pro méně zkušené běžkaře a dá se poměrně dobře zvládnout.

Lyžařská oblast Matrei - Osttirol - fotografie

Komu to nestačí, nepochybně se vypraví i dál do Virgentalu, kde objeví nádheru tamní vysokohorské přírody v celé její kráse. Ti opravdoví znalci upřednostňují okružní běžkařskou trať na náhorní plošině u Kalsu pod Grossglocknerem směrem na Grossdorf v Taurách. Přímo vytrvalostní zkouškou je běžkařská „bruslařská“ trať v Prägraten u Grossvenedigeru. Čiré potěšení z běžkování pod širým nebem poskytuje osvětlená trať u Prägratenu.

Après-ski v Matrei je opravdu výjimečně útulné. Není žádným problémem zakončit váš náročný lyžařský den v baru nebo v pubu v dobré společnosti přátel. Doporučuje se zejména návštěva „Après-ski baru“ v hotelu Goldried či "Fun" a "Tom‘s Pub Bar", jež se nacházejí u spodní stanice sedačkové lanové dráhy „Goldriedbahn“.

Velké potěšení i po celodenním lyžování pak nepochybně skýtá ještě sáňkování na některé ze sáňkařských drah ve Virgentalu. Milovníci přírody asi využijí nabídek výletů na sněžnicích s průvodcem – s hajným národního parku Hohe Tauern. Potřebného osvěžení po dlouhém dni na lyžích se vám poté dostane na mnoha horských chatách a v hostincích s regionálními specialitami, jako jsou např. špekové nebo špenátové knedlíky. Rychle se odtud můžete přesunout i do města Lienz, vzdáleného pouhých 30 minut jízdy autem, kde jsou pak další možnosti, jak strávit opravdu velmi příjemný večer.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Matrei

Další hotely v Matrei naleznete na stránkách, které se na lyžování v Matrei dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Matrei - Osttirol, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.