-

Lyžování Kaprun / Zell am See, Rakousko

Bruck

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Bruck (Kaprun / Zell am See, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Fusch an der Glocknerstrasse

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Fusch an der Glocknerstrasse v Kaprunu nebo Zell am See v Rakousku aktivně svůj volný čas

Gries im Pinzgau

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Gries im Pinzgau (Kaprun / Zell am See, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Kaprun

V lyžařském středisku Kaprun v Kaprunu nebo Zell am See v Rakousku budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

Maishofen

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Maishofen (Kaprun / Zell am See, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Niedernsill

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Niedernsill v Kaprunu nebo Zell am See v Rakousku aktivně svůj volný čas

Schüttdorf

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Schüttdorf (Kaprun / Zell am See, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Zell am See

V lyžařském středisku Zell am See v Kaprunu nebo Zell am See v Rakousku budete mít nadosah pečlivě upravované sjezdové tratě pro to nejlepší alpské lyžování

Lyžování Kaprun / Zell am See - informace

Rakouský Europa Sport Region je známou lyžařskou oblastí mezinárodního významu, která vznikla spojením středisek Zell am See a jeho lyžařského areálu na svyzích hory Schmittenhöhe, která se na západním okraji městečka zvedá do výšky 2.000 metrů, se střediskem Kaprun a jeho skiareály na ledovci Kitzsteinhorn, na němž se lyžuje ve výškách přesahujících 3.000 metrů, a Maiskogelu, příjemném rodinném vrcholku s výškou 1.675 metrů.

Lyžařská oblast Kaprun / Zell am See - fotografie

Region Kaprun - Zell am See je k nalezení v severní části Rakouska a těsně sousedí s dalšími regiony, které jsou na poli alpského lyžování pojmy. Severozápadně, asi 15 kilometrů odtud, leží dvě střediska Saalbach a Hinterglemm, směrem na severovýchod se nachází Maria Alm v lyžařské oblasti Hochkönig a konečně něco málo přes 15 kilometrů východně leží Rauris.

Oblast zimních sportů a zvláště pak alpského lyžování Zell / See - Kaprun je mnohými znalci lyžování v Rakousku považována za jednu z nejlepších oblastí pro aktivní zimní dovolenou na horách v celé zemi. Díky ledovci na Kitzsteinhornu, který je pro lyžování jako jeden z mála ledovců jak v Rakousku, tak také v sousední Itálii, otevřen po celý rok, garantuje Europa Sport Region dokonalé zážitky z lyžování 365 dní v roce.

Lyžařská oblast Kaprun / Zell am See - fotografie

Městečko Zell am See se nachází na břehu jezera Zeller See, průzračně čistého alpského jezera, které se nalézá asi 20 kilometrů jižně od německého Berchtesgadenu. Jde o tradiční středisko pro zimní dovolenou nejen v rámci Rakouska a svůj volný čas tady tráví celá řada prominentních osobností. Kromě zamrzlé hladiny Zeller See dotváří jedinečnou zimní atmosféru zasněžené horské pastviny a louky na opačné straně jezera a štíty třítisícových hor v pozadí.

Kromě sjezdového lyžování ve třech skiareálech v blízkosti obcí Zell am See a Kaprun poskytuje zamrzlá plocha jezera Zeller See další možnosti, jak aktivně trávit čas zimní dovolené v Rakousku. Na jezeře je možné bruslit a či se vydat na tůru do míst, která nejsou v létě přístupná. Nechat odpočinout unavené tělo po lyžování je možné v místním Freizeitzetru, kde se nacházejí bazény, sauna, masáže a další wellness záležitosti.

Lyžařská oblast Kaprun / Zell am See - fotografie

Kaprun, druhá nejvýznamnější obec tohoto regionu, leží přímo pod vrcholkem Kitzsteinhorn, jež se jihozápadně od městečka šplhá do výšky 3.203 metrů. K odpočinku a relaxaci po dni stráveném na svazích zve nově vybudované wellness centrum Tauern Spa, kde na jeho návštěvníky čekají bazén, parní lázně, sauny a masáže.

Na vrcholku Schmittenhöhe nad Zellem je většina sjezdových tratí situována do pásma 1.400 - 2.000 metrů nad mořem. Na svých slunečných svazích nabízí svým návštěvníkům více než 75 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti, takže si tady svou sjezdovku najde jak úplný začátečník, tak také zkušený sjezdař, který si na dovolené v Alpách rád užívá svižné a sportovní lyžování.

Lyžařská oblast Kaprun / Zell am See - fotografie

Nejsnáze se turisté, ubytovaní přímo v Zellu, dostanou na lyžování na Schmittenhöhe lanovkou Schmittenhöhebahn, jejíž dolní stanice se nachází v městské části Schmitten v údolí Schmittental. Tato lanovka vyveze sjezdaře bez přestupování až na vrcholek Schmittenhöhe, odkud se pak mohou vydat všemi směry po sjezdovkách, které budou vyhovovat právě jejich požadavkům. Z údolí Schmittental vyjíždějí vzhůru na Schmittenhöhe i další lanovky trassXpress a Sonnenalmbahn. Prakticky z centra Zellu stoupá vzhůru i lanová dráha CityXpress, ovšem kdo by se chtěl dostat touto cestou až na vrchol, bude muset několikrát přestupovat.

Na lyžování do lyžařského areálu Schmittenhöhe se dá dostat ještě lanovkou Areitbahn, jejíž údolní stanice leží v obci Schüttdorf, která leží mezi Zellem a střediskem Kaprun na břehu jezera Zeller See. K návratu je pak možné využít několik sjezdovek či lyžařských rout, které obvykle končí u údolních stanic zmiňovaných lanovek.

Z vrcholku hory do údolí Schmittental se kroutí povětšinou náročné černé tratě, které budou vyhovovat spíše zkušeným lyžařům a zdatným jezdcům, naopak v horních partiích kopce a na sjezdovkách nad Schüttdorfem se budou dobře cítit začátečníci a sjezdaři, kteří si chtějí jízdu na jedněch z nejhezčích sjezdovek Rakouska pořádně užít. Právě tady se totiž nacházejí prostorné a nezáludné tratě, označené červenou a modrou barvou.

Lyžařský areál na ledovci Kitzsteinhorn nad městečkem Kaprun se nachází o dalších téměř 1.000 výškových metrů výše než Schmittenhöhe. K lyžování na zdejším ledovci lákají sjezdaře především velmi široké a rovnoměrně se svažující ledovcové svahy. Z údolní stanice vedou do oblasti Langwied hned 2 paralelní lanovky Gletschejet I a Panoramabahn. Ve výšce 1.978 metrů je potřeba přestoupit na další dvojici lanovek Gletschejet II a Langwiedbahn, které lyžaře vyvezou do Alpincentra v nadmořské výšce 2.452 metrů. Zde se nachází několik restaurací a obchodů a prakticky všechny sjezdovky na Kitzsteinhornu se sbíhají právě tady. Příznivci snowboardingu budou ve skiareálu nad městečkem Kaprun doslova nadšeni, neboť jsou tady pro ně připraveny hend tři zábavné parky Easy Park, Gletscher Park a Central Park. Ledovcový areál Kitzsteinhorn a pod ním ležící Kaprun je také vyhledávaným tréninkovým centrem celé řady závodních týmů.

Europa Sportregion Kaprun - Zell am See ovšem není během zimy jen o sjezdovém lyžování. V okolí městeček Zell / See a Kaprun se nachází několik běžeckých stop, které se napojují k rozsáhlé Pinzgauerské a Saalachtalské běžkařské síti o celkové délce přes 200 kilometrů běžeckých tratí. Přímo v místě se koncentruje nabídka pro běžkaře především na plochých loukách mezi obcí Kaprun a Schüttdorfem, na kterých to bez problémů zvládnou i běžkařští začátečníci. Pokud je navíc zamrzlé jezero Zeller See, je na ledové ploše udržován 10 kilometrů dlouhý okruh. Nabídka pro vyznavače běžeckého lyžování je doplněna několika trasami a stezkami u horské stanice CityXpressu v lyžařském středisku Schmittenhöhe.

Kromě sjezdového a běžeckého lyžování můžete vyplnit volný čas své zimní dovolené v Rakousku na břehu Zeller See a ve středisku Kaprun různými druhy zimních sportů, paraglidingem, závěsným létáním nebo třeba snowraftingem. Sáňkařské závody, noční sjezdové lyžování a setkání balónů jsou další nabídkami z populárních zábavních programů. Schmittenhöhe je také cílem pro turisty, kteří zde obdivují jedinečné panorama na krátké zimní stezce podél Kammhöhe.

Jakmile je led na jezeře dost silný, přesunují se sportovní akce na obří ledovou plochu. Bruslaři, příznivci metané, turisté a běžkaři užívají celý prostor, stejně jako plachtaři a surfaři na ledě. Nejen pro děti jsou zde připraveny sáňkařské večery nebo procházky s pochodněmi. Zvláštní kouzlo mají sjezdovky na Kitzsteinhornu v letních vedrech, kde si užijete zimu a sníh dopoledne a odpoledne se zase můžete ochladit v jezeře.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Kaprunu nebo Zell am See

Milovníci zimních sportů jistě dobře znají rakouskou lyžařskou oblast Kaprun / Zell am See. Tato nádherná přírodní scenérie, nacházející se pod ledovcem Kitzsteinhorn, slibuje nejen lyžařům skvělé zážitky na sjezdovkách. Do této oblasti přitahují tisíce turistů nejen v zimě, ale i v létě, dva zásadní faktory. Tím prvním je příznivé počasí, na jehož aktuální teploty se můžete podívat na stránkách s předpovědí počasí. A druhým je ledovec, na kterém můžete lyžovat i v létě. Chcete-li získat další informace o této lyžařské oblasti, podívejte se na stránky zaměřené právě na Kaprun Zell am See. Seznámí vás se vším, co tato oblast turistům nabízí.