-

Lyžování Heiligenblut, Rakousko

Grosskirchheim

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Grosskirchheim (Heiligenblut, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Heiligenblut

Ilustrační foto
Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Heiligenblut v Heiligenblutu v Rakousku aktivně svůj volný čas

Lyžování Heiligenblut - informace

Heiligenblut, malebné a idylické středisko, nacházející se nadmořské výšce od 1.300 metrů až do i na Rakousko úctyhodných 2.900 metrů, se rozkládá jen pár kilometrů východně od Grossglockneru, nejvyššího vrcholu Rakouska. A ačkoliv se zatím jedná mezi českými příznivci sjezdového lyžování o poměrně neznámý lyžařský areál, starosti o kvalitní lyžování a sáňkování zde rozhodně nemají prostor.

Lyžařská oblast Heiligenblut - fotografie

Protože se jedná a jednu z nejvýše položených oblastí alpského lyžování v Rakousku, pohodlně se tady dá lyžovat na dostatečné pokrývce přírodního sněhu od prosince až do konce dubna. Sjezdovky oblasti Heiligenblut totiž začínají na kótě 2.912 metrů, což je ještě o více než 100 metrů výše než je nejvyšší bod lyžařského areálu u St. Anton, který je mezi lyžaři znám jako jeden z nejvýše položených skiareálů Rakouska.

I když se nejedná o rozsáhlou lyžařskou oblast, nabízí Heiligenblut nejen milovníkům sjezdového lyžování, ale i vyznavačům carvingu a snowboardingu více než 50 kilometrů špičkových sjezdových tratí, které uspokojí nároky jak zkušených lyžařů, tak i naprostých začátečníků. Pro náročnější lyžaře je zde k nalezení 12 kilometrů černě značených sjezdovek, které prověří schopnosti i těch nejzdatnějších jezdců.

Lyžařská oblast Heiligenblut - fotografie

Nejobtížnější zdejší tratí je Heiligenblut - Grossglockner, která na délce jen něco málo přes 1 a půl kilometru překonává převýšení téměř 440 metrů. Pro ty méně zdatné sjezdaře nabízí středisko Heiligenblut dostatečných 40 kilometrům červených a dokonce i 9 kilometrů modře značených sjezdovek. Díky vysoké nadmořské výšce si tady přijdou na své fanoušci jízdy v hlubokém sněhu a samozřejmě i vyznavači lyžování ve volném terénu. Právě pro ně jsou určeny sjezdovky Fleißalm, Kasereck nebo Schareck. I snowbordisté zde najdou své vlastní sjezdovky.

Koho by náhodou omrzelo klasické sjezdové lyžování, má možnost vyzkoušet pro odreagování například snowrafting. Dopravu lyžařů na svahy zajišťují tři kabinkové lanovky, dvě sedačkové lanovky a osm vleků. Středisko Heiligenblut nabízí krásné přírodní scenérie a jedinečnou atmosféru po celou zimní sezonu a jeho velikou výhodou je skutečnost, že ani v nejvyšší lyžařské sezóně tady nepotkáte na sjezdovkách davy lyžařů.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Heiligenblutu

Nejvyšším vrcholem rakouských alp je hora Grossglockner. V jejím okolí se nachází lyžařské středisko Heiligenblut. I když zde na lyžaře nečeká mnoho kilometrů sjezdovek, přesto je místem, kam v zimě rádi přijíždějí. Snad je to klidná atmosféra této horské vesničky a nebo žádný shon na sjezdovkách, které dělají z lyžování v Heiligenblutu nezapomenutelný zážitek.

Díky poloze střediska (ve výšce od 1.300 m do 2.900 m.n.m.) jsou zde zaručeny dobré sněhové podmínky. Pokud uvažujete strávit zimní dovolenou právě zde, nabízíme vám přehled ubytování v Heiligenblutu, které se vám nabízí.