-

Lyžování Gasteiner Tal, Rakousko

Bad Gastein

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Bad Gastein (Gasteiner Tal, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Bad Hofgastein

Vydejte se během zimní lyžařské sezóny do Alp na dovolenou a prožijte v lyžařském středisku Bad Hofgastein v Gasteinském údolí v Rakousku aktivně svůj volný čas

Dorfgastein

Zažijte opravdovou a nespoutanou radost z jízdy na těch nejlepších alpských sjezdovkách a vydejte se do střediska Dorfgastein (Gasteiner Tal, Rakousko) na svou zimní dovolenou

Lyžování Gasteiner Tal - informace

Lyžařská oblast Gasteiner Tal (Gasteinské údolí) se nachází ve středním Rakousku nedaleko hranic spolkových zemí Salcbursko a Korutany. Zdejší lyžařská střediska se nacházejí v nadmořských výškách kolem 1.000 metrů a lyžuje se tady až do výšek 2.680 metrů, které dosahuje skiareál Sportgastein na vrcholku Kreuzkogel.

Lyžařská oblast Gasteiner Tal - fotografie

Kromě skutečnosti, že Gastein řadí jeho rozloha k největším oblastem alpského lyžování v Rakousku, je oblast podél říčky Gasteiner Ache známé daleko za hranicemi Rakouska i díky svým termálním pramenům. Kombinace lyžování v některém ze zdejších středisek s možností užít si po náročném dni pestrou nabídku wellness služeb dělá z oblasti Gastein jednu z nejžádanějších destinací pro zimní dovolenou. Zdejší lázně mají dlouholetou tradici a již v 19. století sem pravidelně jezdil za odpočinkem a relaxací čísař Franz Josef I. se svou manželkou Sissi.

V údolí Gastein mají příznivci sjezdaři, kteří si sem přijeli užít zimní dovolenou v rakouských Alpách, k dispozici hned několik skiareálů, ve kterých si mohou dokonale užívat skvělého lyžování na perfektně připravených sjezdovkách. Nejsevernějším lyžařským areálem, ležícím nedaleko ústí říčky Gasteiner Ache do Salzachu je Dorfgastein - Grossarl. Tato lyžařská houpačka umožňuje vyznavačům sjezdového lyžování přejet z oblasti Gastein přes vrcholky Fulseck a Kreuzkogel do městečka Grossarl v sousedním údolí. V minulosti byl skiareál Dorfgastein / Grossarl již několikrát oceněn jako jeden z nejlepších terénů pro sjezdové lyžování v celém Rakousku.

Lyžařská oblast Gasteiner Tal - fotografie

O něco dále na jih, nad městečkem Bad Hofgastein, leží lyžařský areál na vrcholku Schlossalm. Ten tvoří spolu s vrcholkem Stubnerkogel nad lázeňským městem Bad Gastein a malou vesničkou Agertal ve stejnojmenném údolíčku mezi nimi nejrozsáhlejší zdejší skiareál Schlossalm - Angertal - Stubnerkogel. Lyžaři tady mohou přejíždět z obce Bad Gastein do Bad Hofgasteinu, které od sebe dělí asi 8 kilometrů, aniž by museli sundat z nohou lyže. Na zdejších tratích se bude líbit těm lyžařům, kteří rádi jezdí na dlouhých a táhlých sjezdovkách. V lyžařském areálu Schlossalm - Angertal - Stubnerkogel se totiž nachází hned několik sjezdovek, jejichž celková délka přesahuje 6 kilometrů a sjezdaři na nich cestou dolů překonají převýšení více než kilometr.

Z obce Bad Gastein se dá dostat též na menší skiareál Graukogel, který leží na opačné straně než Stubnerkogel. Nabídka lyžování tady sice není tak pestrá, jako v ostatních a daleko větších lyžařských areálech Gasteinu, ale zase tady bývají sjezdovky i uprostřed zimní sezóny většinou poloprázdné.

Lyžařská oblast Gasteiner Tal - fotografie

Nejjižnějším a také nejvýše položeným lyžařským areálem obasti Gastein je aréna Sportgastein. Ta leží asi 6 kilometrů jihozápadně od lázní Bad Gastein téměř na konci celého údolí. Jde o sportovně laděný skiareál, kde si rychlou jízdu užijí hlavně zkušení a zdatní jezdci. Vzhledem k jeho nadmořské výšce, která se pohybuje od 1.580 do 2.680 metrů jde o oblast, která se může pyšnit nejvyšší jistotou přírodního sněhu z celé oblasti Gastein. Vyznavači lyžování ve volném terénu se tady mohou těšit na více než osmikilometrový sjezd v hlubokém sněhu po severních svazích Kreuzkogelu, na němž překonají celkové převýšení téměř jeden a půl kilometru.

Každý ze zdejších skiareálů má odlišný ráz a bude vyhovovat různým typům lyžařů, ale všem je společné skvělé lyžování na mnoha pečlivě udržovaných sjezdovkách a také ve volných terénech. O dopravu se tady starají většinou moderní a vysokokapacitní lanovky, takže s frontami na lyžařských přepravních zařízeních se tu návštěvníci lyžařské oblast Gastein setkávají skutečně jen ve výjimečných případech.

Lyžařská oblast Gasteiner Tal - fotografie

Oblasti Gasteiner Tal je skvělým místem pro zimní dovolenou i pro příznivce běžeckého lyžování. Region nabízí více než 45 kilometrů perfektně upravovaných běžeckých tras, které se táhnou jak podél říčky Gasteiner Ache, tak také vysoko v horách. Nejznámější tratí je vysokohorská běžecká trasa ve skiareálu Sportgastein, která se rozprostírá v nadmořské výšce 1.600 metrů. Díky těmto parametrům zde mohou běžkaři provozovat svůj oblíbený sport až do pozdního jara. Kdo si chce lehce zaběhat po čase stráveném na svazích, může využít běžecký okruh s umělým osvětlením v Böcksteinu nadaleko městečka Bad Gastein nebo osvětlenou trasou v lázeňském parku v Bad Hofgastein.

Oblast Gastein si získala svůj věhlas nejen svými lyžařskými terény, ale také možnostmi relaxace a odpočinku po náročném dni, stráveném na svazích. Vedle obvyklé rakouské nabídky aprés - ski tady mohou turisté, ubytování ve zdejších lázeňských centrech, využít širokou nabídku wellness aktivit ve zdejších termálních lázních. Na výběr mají mezi moderním termálním centrem v městečku Bad Hofgastein, která včetně venkovního bazénu s jedinečným výhledem zabírá plochu téměř 15.000 metrů čtverečních a k dispozici jsou sauny, vířivky a další procedury a starobylými skalními lázněmi s unikátní historickou atmosférou v obci Bad Gastein. Ještě dále na jih se pak nachází jeskyně Heilstollen, ve kterých se teplota i uprostřed zimy pohybuje okolo 40 stupňů Celsia.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Gasteinském údolí

Gasteinské údolí patří svou rozlohou mezi největší lyžařská střediska Rakouska. Zahrnuje celkem čtyři lyžařské oblasti a nabídka lyžování splní očekávání všech bez rozdílu věku. Mírné svahy, svahy pro snowboardisty, ale také sjezdovky pro profesionální lyžaře přitahují vyznavače zimních sportů, aby navštívili toto překrásné údolí.

Dny strávené na svazích znamenají také únavu a chuť odpočívat. Gastein je nazýván také jako oáza klidu a relaxace díky jeho lázeňským městům Bad Gastein a Bad Hofgastein. Zde můžete načerpat nových sil do dalších dní strávených na sněhu. Přemýšlíte, kdy je ta nejvhodnější doba pro návštěvu tohoto lyžařského regionu? Zkuste sledovat pár dní předpověď počasí a vybírejte ty teploty, které vám budou vyhovovat nejvíce.

Kromě předpovědi počasí, zajímá spoustu návštěvníků také jaké jsou možnosti ubytování v Gasteiner Talu, jáké zimní sporty se zde mohou provozovat a mnoho dalšího. Pro ně nabízíme stránky plné informací o Gasteinu, které je provedou možnostmi vyžití v zimě i v létě.