-

Lyžování Axamer Lizum, Rakousko

Oberperfuss

Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Oberperfuss (Axamer Lizum, Rakousko) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Axamer Lizum - informace

Lyžařské středisko Axamer Lizum, ležící v nadmořské výšce 1.583 - 2.340 metrů v západní části Rakouska, je mezi příznivci sjezdového lyžování známé především díky Zimním olympijským hrám, konaným v nedalekém Innsbrucku.

Lyžařská oblast Axamer Lizum - fotografie

Skiareál Axamer Lizum je vhodný jak pro úplné začátečníky, kteří teprve zjišťují, co lyžování v rakouských Alpách obnáší, tak i zkušené a protřelé lyžaře, kteří určitě ocení možnost vyzkoušet tratě, kde soupeřila světová elita. Atrakcí je i rychlá pozemní lanovka, která během pár minut vyveze lyžaře na hlavní vrchol Hoadl (2.340 m).

Na rozdíl od většiny lyžařských areálů v Rakousku neleží na úpatí svahů Axamer Lizum žádná vesnička s hotely, pensiony a dalšími možnostmi ubytování. Nalézá se zde jen záchytné parkoviště, jeden horský hotel a servis s půjčovnou lyží a lyžařského vybavení. Turistickou a ubytovací základnou Olympijského areálu Axams jsou totiž vesničky, situované o něco níže v údolí.

Lyžařská oblast Axamer Lizum - fotografie

Přímo z parkoviště vede expresní sedačka a na ní pak další navazující lanovka až na již zmiňovaný vrchol Hoadl. Právě odtud totiž startuje většina sjezdových tratí zpátky do údolí. Alternativní možností, jak se na vrchol Hoadl dostat, je pozemní lanovka. Ta má však nástupní stanici o něco výše.

Z vrcholu Hoadlu je výborný výhled na okolní svérázné hřebeny rakouských Alp a za dobré viditelnosti odtud mají lyžaři celé údolí Innsbrucku jako na dlani. Na jednu stranu spadá dlouhá, rodinná a příjemná modrá sjezdovka, která bude maximálně vyhovovat pohodovým sjezdařům. Na opačnou stranu se pak vydávají hlavně zkušení jezdci, neboť tu na ně čeká o něco prudší červená trať. Podobně skloněné jsou i ostatní terény v lyžařském areálu Axamer Lizum. A téměř všechny zdejší sjezdovky jsou současně závodní tratě světových parametrů.

Lyžařská oblast Axamer Lizum - fotografie

Středisko Axamer Lizum nabízí milovníkům sjezdového lyžování dvě čtyřsedačkové lanovky, čtyři dvousedačkové lanovky a tři vleky. Nově je zde otevřena vyhlídková restaurace Hoadlhaus a kavárna a ti z lyžařů či snowboarderů, kteří si chtějí užít i adrenalinovou zábavu, mohou navštívit zdejší snowpark.

Kam jinam v Rakousku na lyžování?

Doplňující informace k lyžování v Axamer Lizum

Další hotely v Axamer Lizum naleznete na stránkách, které se na lyžování v Axamer Lizum dlouhodobě specializují.

Nepožadujete-li výhradně Axamer Lizum, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování v Rakousku.