-

Lyžování Valmeinier - Valloire, Francie

Lyžování Valmeinier - Valloire - informace

Lyžařská oblast Valmeinier - Valloire se nachází v nádherném údolí Maurienne a přináší nám přátelskou francouzskou atmosféru za rozumné ceny. Patří mezi nejoblíbenější francouzské lyžařské oblasti. Najdeme zde asi 150 km dobře upravovaných lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 33 lanovkami a vleky. Jsou zde zaručeny vynikající sněhové podmínky díky severní orientaci svahů a umělému dosněžování.

Lyžařská oblast Valmeinier - Valloire - fotografie

Pro začátečníky je zde k dispozici dostatek cvičných svahů a krásných širokých sjezdovek, na kterých pro vás učení bude opravdovou zábavou. Najdeme zde modrou sjezdovku vedoucí z vrcholu Grand Plateau do střediska Valmeinier 1800. opravdový začátečníci ocení mírné svahy vedoucí nad vesnicí, které jsou obsluhovány 2 vleky. Lanovkou Jeux se dostanete na dlouhé zelené a modré sjezdovky, včetně sjezdovek Petit Dejeuner a Reine des Prés, které vedou zpět do vesnice.

Na pokročilé lyžaře tu čeká nepřeberné množství červených sjezdovek na západních svazích Crey du Quarta či sjezdovky vedoucí z vrcholu Le Gros Creye do vesnice Valmeinier 1500. Další sjezdovky Genepi a Elantiers jsou dostupné lanovkou Gros. Na zkušené lyžaře zde čekají prudké a obtížné černé sjezdovky Cascade, Olympigue a Grandes Droze.

Lyžařská oblast Valmeinier - Valloire - fotografie

Snowboardisté se mohou těšit na snowpark s half-pipem a boardercrossem na vrcholu Crey du Quartu ve středisku Valloire. Ani na běžkaře není zapomenuto a čeká tu na ně 55 km tratí vedoucích zdejší krásnou krajinou.

Pro zpestření vaší dovolené je možno přikoupit jednodenní lyžování ve Val Thorens (16,75 Euro). Půl hodiny jízdy autem trvá cesta do vedlejšího střediska Orelle, odkud vede kabinová lanovka přímo do Val Thorens. Vzdálenost z Prahy 1220 km a z Brna 1380 km. Z dalších sportovních aktivit si můžete vyzkoušet bruslení na ledě, bowling, paragliding, jízdu se psím spřežením, saunu, fitness centrum.

Doplňující informace k lyžování v Valmeinier nebo Valloire

Další hotely v Valmeinier nebo Valloire naleznete na stránkách, které se na lyžování v Valmeinier nebo Valloire dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Valmeinier - Valloire, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.