-

Lyžování Val d'Isere / Tignes, Francie

La Rosiere

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska La Rosiere (Val d'Isere / Tignes, Francie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Val d'Isere / Tignes - informace

Francouzská lyžařská oblast Val d´Isere - Tignes se nachází v Savojských Alpách v údolí Tarentaise. Oblast jinak nazýváme Espace Killy podle lyžaře Jean-Claude Killyho. Je to ideální místo pro strávení vaší dovolené. Najdeme zde 300 km dobře upravovaných sjezdovek všech stupňů obtížnosti obsluhovaných 74 lanovkami a vleky.

Lyžařská oblast Val d'Isere / Tignes - fotografie

Jsou zde ideální sněhové podmínky, které zaručují skvělou možnost užít si všech zimních radovánek. Také tu nalezneme 2 ledovce Pisaillase a Grande Motteho, které nám zaručují možnost lyžování po celý rok. Také nesmíme zapomenout na všudypřítomné sluníčko, které vás pěkně zahřeje.

Opravdu nezapomenutelným zážitkem se zde pro vás může stát sjezd na 2 černých závodních tratích Face a Rhône Alpes, které najdeme ve středisku Val d´Isere. Raritou je zde tunelová lanovka Funiculaire, kterou se dostanete do nadmořské výšky 3030 m a dále se kabinovou lanovkou odtud dostanete až na ledovec Grande Motte.

Lyžařská oblast Val d'Isere / Tignes - fotografie

Pro snowboardisty je zde k dispozici snowpark ve Val Claretu, což je část střediska Tignes. I na běžkaře je zde pamatováno a čeká tu na ně 45 km tratí vedoucích zdejší úchvatnou krajinou. Pokud patříte mezi milovníky poznávání, tak byste si určitě neměli nechat ujít sjezdovku La Sache, kterou se dostanete až do nejníže položeného místa oblasti Les Bréviers či byste mohli podniknout pěší výstup na vrcholek ledovce Grande Motte, který leží v nadmořské výšce 3656 m.

Z dalších sportovních aktivit tu na vás čeká paragliding, bruslení na ledě, let helikoptérou, horolezectví, lezení po ledovci, bowling, billiard, stolní tenis, squash, fotbal a volejbal. Dále tu naleznete mnoho restaurací, kaváren, barů, diskoték, obchodů, kin, půjčoven a prodejen sportovních potřeb, fitness center, saun či bazén. Nejznámějším relaxačním centrem je zde Le Lagon, který vám nabízí už zmíněný bazén, saunu, ale také tobogány, solárium, parní lázeň, vířivku, posilovnu a masáže.

Kam jinam ve Francii na lyžování?

Val d'Isere / Tignes není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Francie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Francii vydat lyžovat i do následujících míst: Alpe d´Huez, Chamrousse, Les Deux Alpes, Les Trois Vallées (Tři údolí), Risoul / Vars, Serre Chevalier, Val Cenis.

Doplňující informace k lyžování v Val d'Isere nebo Tignes

Další hotely v Val d'Isere nebo Tignes naleznete na stránkách, které se na lyžování v Val d'Isere nebo Tignes dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Val d'Isere / Tignes, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.