-

Lyžování Serre Chevalier, Francie

Serre Chevalier

Ilustrační foto
Pojeďte s námi strávit na ubytování do lyžařského střediska Serre Chevalier (Serre Chevalier, Francie) zimní dovolenou a užijte si v Alpách skvělé lyžování

Lyžování Serre Chevalier - informace

Severně od nejvýše položeného města ve Francii - Briançon - se prolínají Alpy a Provence, levandulová vůně a sněhová vánice v jedné lyžařské oblasti, která přitahuje lyžaře svými mnoha strmými svahy. Dokonce také některé skvělé lyžaře „vyrábí“. Nejslavnějším rodákem z vesnice Serre Chevalier je trojnásobný vítěz z roku 1997 ve sjezdu Světového poháru a celkový vítěz Světového poháru Luc Alphand, v jehož stopách se můžete vydat do slunného horského údolí Haute-Provence.

Lyžařská oblast Serre Chevalier - fotografie

Typické šedé kamenné domy, středověké stavby, několik románských kostelů a malá prázdninová zařízení vytvářejí obrázek 13-ti vesnic v údolí Guisane. Oblast pokrývá rozsáhlá síť vleků a lanovek mezi vrcholky Pic de L'Yret (2830m) a Le Prorel (2566 m). Mezi nimi najdete sjezdovky všech úrovní obtížnosti. Kdo se cítí zcela fit a zvládá na lyžích dokonalou techniku, zvládne za den lyžování s výškovým převýšením až 6000 metrů.

Obzvláště náročnými jsou svahy v blízkosti vrcholků stejně jako černé sjezdovky z Casse du Boeuf do městečka Villeneuve-la-Salle nebo Olympique do Chantemerle. Pokud dáváte přednost klidu, vydejte se na široké zasněžené prostory do vyšší nadmořské výšky, kde již ani stromy nerostou. Speciálním zážitkem je v Serre Chevalier začínající Skisafari přes La Grave, Alpe d'Huez a Les Deux Alpes v italské olympijské vesnici v Sestrière.

Lyžařská oblast Serre Chevalier - fotografie

Francouzi využívají Serre Chevalier jako dobrodružné místo: ledové lezení, výlety na sněžnicích, skijöring, zimní jízda na koni, saně tažené psím spřežením, horské túry a paragliding jsou jen několika alternativami k lyžování. Obzvláště populární jsou zde výlety na skútrech do vzdálených údolích a školení řidičů na zledovatělých a zasněžených zkušebních drahách.

Po dni plném pohybu a sportu se můžete vydat do lázní Therme Les Grands Bains o rozloze 4000 m², které nabízí celkovou relaxaci. Milovníci adrenalinu jistě vyzkouší přenocování v divočině Base Camp, v jednom z ledových iglú.

Kam jinam ve Francii na lyžování?

Serre Chevalier není jedinou lyžařskou oblastí, kam je možné se vypravit do Francie na lyžování. Aktuálně se s námi můžete ve Francii vydat lyžovat i do následujících míst: Alpe d´Huez, Chamrousse, Les Deux Alpes, Les Trois Vallées (Tři údolí), Risoul / Vars, Val Cenis, Val d'Isere / Tignes.

Doplňující informace k lyžování v Serre Chevalier

Další hotely v Serre Chevalier naleznete na stránkách, které se na lyžování v Serre Chevalier dlouhodobě specializuje. Nepožadujete-li výhradně Serre Chevalier, můžete též nahlédnout do celé nabídky lyžování ve Francii.